Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

БІБЛІОТЕКАРІ РАЙОНУ ПРОПАГУВАТИМУТЬ РІДНИЙ КРАЙ

Традиційні та інноваційні аспекти популяризації краєзнавчої діяльності у бібліотеках району. Під такою назвою в будинку культури села Ліщин відбувся районний семінар бібліотечних працівників.

До бібліотекарів району з привітальним словом звернулась Ліщинський сільський голова Галина Михайлівна Бочковська.

Семінар відкрила методист комунального закладу  «Центральна районна бібліотека» Ліля Антонівна Ковальчук.

– Немає в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла. Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру,  – наголосила Л. Ковальчук. –  Одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання є краєзнавство. Саме краєзнавча робота має посісти важливе місце в діяльності кожної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню патріотизму, національної свідомості, високої моральності.

Бібліотечне краєзнавство – складова частина загального краєзнавства, особливості якого обумовлено специфікою бібліотечної справи. Його мета – виявити, зібрати і надати для використання всі матеріали, пов’язані за змістом з певною місцевістю, яка для її населення є рідним краєм; забезпечити бібліографічну інформацію за допомогою цікавих форм і методів популяризації краєзнавчої літератури; залучати користувачів до активного пізнання рідної землі.

«Сучасні аспекти в народознавчій та краєзнавчій діяльності Ліщинської сільської бібліотеки»  – з цією темою виступила сільський бібліотекар С. Ю. Панченко. Також відбулася мультимедійна презентація про роботу сільської бібліотеки.

Бібліотечні працівники мали змогу  також ознайомитись з вишитими рушниками, сорочками, картинами, ляльками-мотанками Юлі Василівни Майківець.

Після закінчення семінару пройшла творча зустріч з поетесою Галиною Олексіївною Карбовською. Усім відомо, що вона прекрасний педагог, любляча мама, гарна господиня, добра сусідка, дбайлива бабуся. Майже 20 років Галина Олексіївна очолювала Туровецьку сільську раду, 22 роки віддала учительській праці.

У неї є іще талант від Бога – вміння писати вірші і пісні, якими вона прославляє свою маленьку батьківщину. Доробок у нашої талановитої землячки щедрий:  у 2006 –2007 роках  вона видала книги поезії  – «Дзвони Любові» та «Сонцестояння». Разом із талантом писати вірші у Галини Олексіївни поєднується і поетична нотка гумору, що засвідчує книжка «На орбітах сатири і гумору».  А ще вона написала майже сотню пісень.

Вірші і гуморески Галини Олексіївни читали: Марія Гуменюк, Андрій Зверєв, Женя Наумейко. Пісню  Г. Карбовської «А я дівчинка-полісяночка» виконала Катя Шендриченко. Також звучали авторські пісні у виконанні фольклорної групи  «Ліщинонька» Ліщинського Будинку культури: «Ой широке наше поле», «Козацька величальна» та інші.

Галина Олексіївна Карбовська привітала бібліотекарів району: побажала гарних книг, тепла у бібліотеках і багато читачів.

Життя людини – це спалах вогню,

Це зірка іскриста у синьому небі,

Потрібні ви людям, собі і сім’ї,

І більшого щастя не треба.  

Хай доля щедро нагородить вас

Здоровям, щастям, миром і натхненням,

Щоб прожили ви сотню літ

Під Божим і людським благословенням.

 

С. ПАНЧЕНКО,

бібліотекар с. Ліщин

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.