Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ХТО СТАНЕ ГОЛОВНИМ ЛІКАРЕМ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ?

25 липня під головуванням Олександра Павловича Гребенюка відбулося засідання Постійної комісії з гуманітарних питань,  охорони здоров’я та соціального захисту населення. У роботі комісії взяли участь голова Житомирської РДА С. М. Микитюк, голова Житомирської районної ради С. Г. Крутій, заступник голови районної ради О. М. Білецький. Комісія розглянула сесійні питання.

Заступник голови Житомирської районної ради О. Білецький запропонував підтримати Комплексну програму фінансової підтримки громадських організацій ветеранів війни, учасників бойових дій, інвалідів, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС Житомирського району  на 2016-2018 роки. На минулій сесії ця програма була відхилена. Однак, на думку О. Білецького, підтримка громадських організацій, які опікуються цими категоріями громадян, є важливим кроком в становленні громадянського суспільства та захисті тих, хто захищав Україну, жертвуючи для неї всім. Комісія погодила це питання і його винесуть на розгляд сесії районної ради.

Комісія розглянула  та підтримала клопотання та рішення Коростишівської районної ради від 26 травня 2016 року № 137 «Про звернення депутатів Коростишівської районної ради до Президента України, Прем’єр – міністра України, Генерального прокурора України, Голови Житомирської обласної державної адміністрації, Голови Житомирської обласної ради, голів районних та міських рад Житомирської області щодо ситуації, яка склалася в каменеобробній галузі».

Внаслідок видачі патентів на «бордюр для квітника», «постамент для пам’ятника», «плити надгробної» Антон Миколайович Чуб отримав право інтелектуальної власності на ці вироби. Після видачі цього патенту фактично була паралізувана робота  галузі з обробки природного каменю, а це більш, ніж 1500 суб’єктів підприємницької діяльності. До моменту видачі цього патенту підприємці у своїй діяльності керувалися вимогами ДСТУ 2013 року та ГОСТами 1986, 1990 років, які вичерпно описують вимоги до даної продукції.

Виходячи з цього, Коростишівська районна рада вимагає адекватної реакції державних органів на дане звернення, а саме відповідно до повноважень анулювати вищевказані патенти, видані громадянину Чубу А. М., перевірити законність видачі цих патентів, припинити блокування проходження даного вантажу через митні кордони України.

За підсумками розгляду було прийняте рішення  винести на розгляд сесії  комплексну програму пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій у Житомирському районі. Розробниками програми стали робоча група Житомирської районної ради з питань вивчення стану земельних ділянок, на яких існують масові захоронення, та Житомирська обласна громадська організація  «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук».

Програма передбачає заходи для здійснення пошуку, ведення обліку, впорядкування, збереження та утримання поховань осіб, які загинули чи померли на території Житомирського  району в минулі часи і внаслідок Другої Світової війни, депортації,  політичних репресій та голодоморів.

За словами голови об’єднання «Пошук» О. В. Ловинюка, насамперед потребує обстеження 200 га у районі сіл Довжик та Іванівка, де велися масові розстріли мирного населення та військовополонених під час Другої світової війни.

Депутати розглянули програму фінансування  видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Житомирському районі на 2016 рік. Фінансування цієї Програми має здійснюватися за рахунок коштів сільських та селищного бюджетів, а також коштів районного бюджету. Як повідомляла газета «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ», постійна комісія  з питань розвитку агропромислового комплексу, земельних відносин та екології та постійна комісія з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства  не рекомендували приймати цю програму, мотивуючи це тим, що органи місцевого самоврядування не повинні нести фінанових зобов’язань за пільги, гарантовані державою.

Перелік категорій та кількість громадян Житомирського району, які мають право на пільговий проїзд на приміських маршрутах станом на 01.06.2016 року  становить 18 692 осіб.

Голова Житомирської РДА С. Микитюк відзначив, що подібна програма вже працює в Чернігівській області і вона дозволить на місцях частково вирішувати питання перевезення пільговиків. С. Микитюк зазначив, що деякі сільські ради гоготові вже сьогодні вирішувати це питання, однак потрібна цільова програма.

Компенсаційні виплати перевізникам за здійснене пільгове перевезення буде проводитися на підставі укладених селищною та сільськими радами  договорів з перевізниками. Пільгове перевезення громадян, які мають на це право, здійснюється перевізником  при пред’явленні пільговиком талона на проїзд та відповідного  пільгового посвідчення. За отриманням талонів особи, що мають право на безкоштовний проїзд згідно з чинним законодавством, будуть звертатися у селищну,  сільські ради за місцем реєстрації. Програма передбачає виділення для цих потреб 1,5 млн. грн. з селищного та сільських бюджетів та 1 млн. грн.  з бюджету районного.

Чи приймати цю програму, депутати визначаться на сесії 29 липня.

Про реорганізацію Миролюбівської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на загальноосвітню школу І-ІІ ступенів. На практиці в малокомплектних школах один учитель викладає кілька навчальних предметів, у більшості класів, де менше 5 учнів, організовано індивідуальне навчання, яке не гарантує отримання учнями державного освітнього стандарту. Відсутня повноцінна позакласна, спортивно-масова, виховна робота. Є проблеми з медичним обслуговуванням, організацією дозвілля. Сьогодні у Миролюбівській школі навчається всього 42 учні, а тому постало питання її реорганізації.  Учні старших класів навчатимуться у Коднянській ЗОШ, куди буде організовано їх підвезення.

Комісія вирішила винести на розгляд сесії  программу розвитку культури і туризму Житомирського району на 2016-2019 роки та програму національно-патріотичного  виховання дітейта молоді в Житомирському районі  на 2016-2020 роки.

Депутати підтримали подання Левківської сільської ради щодо нагородження Божка  Василя Миколайовича жителя села Левків Житомирського району, Героя України, кавалера орденів «Золота зірка»,  Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та «Народного Героя України», старшого лейтенанта 92-ї окремої механізованої бригади  Збройних Сил України, найвищою відзнакою Житомирської районної ради «Честь і слава Житомирського району» за заслуги у військовій діяльності, особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

На сесії буде розглянуто питання щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Житомирського району» Василівському сільському голові П. В. Андросовичу, який 35 років працює в органах місцевого самоврядування.

Комісія рекоментувала призначити депутата Житомирськох районної ради Кліменка Валерія Миколайовича на посаду директора комунальної установи «Трудовий архів» Житомирської районної  ради.

Дискусійним виявилося питання щодо кандидатури на посаду головного лікаря комунальної установи «Центральна районна лікарня». Про намір посісти крісло головного лікаря заявили п’ять кандидатів. Однак, на переконання голови комісії Олександра Баранюка  кандидатури Світлани Андріївни Мошківської та Олександра Миколайовича Данищука не  відповідають кваліфікаційним вимогам, які визначені Міністерством охорони здоровя  для цієї посади. А тому сесія районної ради має визначитися серед трьох претендентів – Тараса Дмитровича Собка, Валерія Івановича Шуляка та Романа Степановича Зелінського.

На думку голови Житомирської районної ради С. Г. Крутія, усі кандидати, які подали свої заяви на вакантне місце головного лікаря, мають право виступити перед депутатами, які й вирішать, хто з них буде призначений на цю посаду.

Представник громадської ради при Житомирській РДА  В. Фоміненко висловив думку щодо обговорення усіх кандидатур на громадській раді, яка має відбутися 28 липня (у наступному номері «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» ми розповімо про перебіг обрання головного лікаря центральної районної лікарні).

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.