Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

КОЛЕГІЯ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ РОЗГЛЯНУЛА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА БЮДЖЕТНІ ПОКАЗНИКИ РАЙОНУ В ПЕРШОМУ ПІВРІЧЧІ

 Колегія райдержадміністрації, яка відбулася 22 липня, розглянула питання, що стосуються соціально-економічної сфери, стану виконання місцевих бюджетів у першому півріччі поточного року, та виконання розпорядження голови РДА про поліпшення диспансеризації населення Житомирського району.

Голова райдержадміністрації С. М. Микитюк, голова районної ради С. Г. Крутій, члени колегії та присутні керівники та співробітники управлінь, відділів та структурних підрозділів РДА ознайомилися з  ходом виконання Програми соціально-економічного розвитку району, про що розповіла  начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Олена Борисівна Гречко. Доповідач відзначила, що  результати Програми соціально-економічного розвитку району засвідчили, що відбулося зростання окремих соціально-економічних показників, а саме: обсягів реалізованої промислової продукції, доходів місцевих та державного бюджетів, середньомісячної заробітної плати.

Зокрема, за І півріччя 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції склав 527,0 млн. грн., що на 82,2 % більше показника відповідного періоду минулого року.

Фінансовим результатом до оподаткування підприємств району став прибуток у сумі 297,0 млн. грн.

Протягом звітного періоду до загального фонду бюджету району надійшло 76 748,6 тис. грн. власних доходів. План виконано на 161,4%.

Виробництвом сільськогосподарської продукції  займається майже 70 активних сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.

Обсяг валової продукції сільськогосподарських підприємств склав 7,6 млн. грн., що на 138,1 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року.

Станом на 1 липня 2016 року чисельність поголів’я ВРХ становила 792 гол., що на 138 голів більше відповідного періоду минулого року, поголів’я свиней – 4089, це на 2,0% більше відповідного періоду минулого року.

У сфері земельних відносин проведено реєстрацію 1763 земельних ділянок.

На території Житомирського району працює 18 підприємств, що мали іноземні інвестиції. Експортні операції здійснюють 23 підприємства. Серед країн світу лідерами прямого іноземного інвестування в економіку нашого району є Нідерланди, Австрія, Кіпр, Литва, Німеччина, Польща, Франція тощо.

Відповідно до статистичних даних підприємствами району освоєно капітальних інвестицій на суму 115 361 тис. грн.

На постійному контролі залишається питання рівня середньомісячної заробітної плати працюючих. Заборгованість із виплати заробітної плати відсутня. Проводилася робота по детінізації трудових відносин та створення нових робочих місць.

З початку року здійснено 37 виїзних рейдів  суб’єктів господарювання, встановлено 13 фактів нелегального використання робочої сили. За результатами проведених заходів всі працівники легалізовані.

На території району  зареєстровано 4067 суб’єктів підприємницької діяльності (з них 2825 – фізична особа-підприємець та 1242 – юридична особа), що на 72 особи менше відповідного періоду 2015 року.

До бюджету району від СПД надійшло 8 288,7 тис. грн. єдиного податку.

За даними звітності Житомирського об’єднаного  управління Пенсійного фонду України в Житомирській області за січень-травень 2016 року кількість новостворених робочих місць роботодавцями становить 134, в тому числі юридичними особами – 80, фізичними особами – 54.

Завдання по вирішенню соціальних питань із виплати всіх видів державної соціальної допомоги УПСЗН профінансовано в сумі 40 378,0 млн. грн., що на 1004 млн. грн. більше за минулий період 2015 року.

На житлово-комунальні послуги призначено субсидій  3826 сім’ям на суму 75 093,3 тис. грн.

Не залишаються поза увагою  питання соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей. На території району станом на 1 липня 2016 р. проживає 188 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, та 7 сімей загиблих учасників АТО. 131 демобілізованому військовослужбовцю встановлено статус «учасника бойових дій», 8 – статус інваліда війни.

Житомирською РДА спільно з селищною, сільськими радами та управлінням Держгеокадастру ведеться облік по виділенню земельних ділянок для учасників АТО. 111 демобілізованим військовослужбовцям виділено земельні ділянки, 22 заяви знаходяться на розгляді у виконкомах сільських рад. Військовослужбовцям, які брали участь в АТО, надавалась матеріальна допомога в сумі 295 390 грн.

В ЗОШ І-ІІІ ст. району навчалось 4630 учнів, та функціонувало 36 дошкільних навчальних закладів, в яких виховувалось 1530 дітей.

Забезпечено безкоштовним харчуванням 2046 учнів 1-4 класів, на що використано 521,7 тис. грн.

З метою створення належних умов для здобуття освіти в школах проведено поточні та капітальні ремонти на суму 519,1 тис. грн.

Замінено на металопластикові вікна в Левківській, Луківській ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 294,7 тис. грн. та придбано вікон в Садківську, Вертокиївську, Гадзинську ЗОШ І-ІІІ ст.  на суму ­ 140,0 тис. грн.

На обліку в службі у справах дітей перебувало 221 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.     Проведено 12 профілактичних рейдів. Обстежено матеріально-побутові умови 30 дітей з 24 неблагополучної сім’ї.

На території району проживає 630 багатодітних сімей, в яких виховується 2190 дітей. Під особливим контролем в районі знаходиться питання організації оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій. Станом на 1 липня 2016 р. оздоровленням та відпочинком у пришкільних таборах охоплено 369 дітей.

В сфері культурної політики  вирішується забезпечення умов ефективної роботи професійних і аматорських колективів. В районі працюють 13 колективів із званням «зразковий» та «народний», в яких нараховується 369 учасників. Проведено ремонти  в  6 закладах культури на суму 1 млн. 605 тис. грн.

Велика увага приділялася розвитку та зміцненню матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я. В районі нараховується 18 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, працює 19 фельдшерсько-акушерських та 20 фельдшерських пунктів, 4 медичні пункти тимчасового базування.

З 4 квітня 2016 року в Тетерівській ОТГ розпочала роботу КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги», на даний час заклад має ліцензію на медичну практику. Проведено ремонт на суму  691 197,00 грн.; проведений ремонт КУ «ЦРЛ» на суму  49 314,00 грн. У ІІ кварталі відкрито ФАП в с. Слобода Селець. Однією з найбільш суттєвих проблем медичної галузі є недостатність її фінансування.

Хочу зазначити, що на початку червня 2016 року Житомирська РДА провела перші електронні торги з визначення підрядника поточних ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення через систему електронних державних закупівель «ProZorro». Їхня загальна очікувана вартість становила 945,014 тис. грн. Проведені електронні торги на суму 926,701 тис. грн.

Направлені до «Укрдорекспертизи» документи на проведення експертизи трьох доріг загального користування місцевого значення (с. Скоморохи, с. Садки, смт Гуйва, смт Озерне), на яких найближчим часом планується проведення капітального ремонту.

Підсумовуючи сказане, слід зазначити, що  проблем в розвитку галузей дуже багато, працювати є над чим, і робота в даному напрямку не стоїть на місці.

Особливе значення наразі має проведення роботи щодо планового переходу систем опалення закладів соціальної сфери району на альтернативні види палива. Залишаються невирішеними ряд проблемних питань у сфері житлово-комунального господарства тощо. Основна причина невиконання – це відсутність фінансування. Не виконані з запланованого у першому півріччі капітальний ремонт будівлі дитячих садочків в с. Лука, Березівка, реконструкція дитячого дошкільного закладу «Берізка» в с. Тетерівка. Для реалізації даних заходів передбачалося залучення коштів фонду регіонального розвитку, але, на жаль, кошти не надійшли.

Подолання цих проблем буде забезпечуватися шляхом реалізації пріоритетних напрямів, завдань і заходів, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку на 2016 рік.

Про стан виконання місцевих бюджетів району за І півріччя 2016 року доповіла заступник начальника управління фінансів РДА, начальник відділу доходів Лідія Михайлівна Шмакова.

За сiчень-червень 2016 року до загального фонду бюджету району  надійшло 76 748,6 тис. грн. власних доходів при плані в сумі 47 548,0 тис. грн. Отже, план виконано на 161,4 %, понад план одержано 29 200,6 тис. грн.  В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 28 498,1 тис. грн.

Затверджені планові показники перевиконано по всіх запланованих видах доходних джерел. Найбільшого перевиконання досягнуто по податку на доходи фізичних осіб – 13 593,9 тис. грн.

До районного бюджету за  січень-червень 2016 року надійшло 37 426,6 тис. грн. власних доходів при плані 23 538,0 тис. грн., тобто план виконано на 159,0%. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 12 733,7 тис. грн.

Затверджений план на перше півріччя 2016 року по власних доходах перевиконали всі 26 сільських та Новогуйвинська селищна ради, за рахунок чого до їх бюджетів додатково надійшло 15 312,0 тис. грн. Найбільшого перевиконання в абсолютних показниках досягли: Глибочицька – 3 084,2 тис. грн., Левківська – 2 501,9 тис. грн., Оліївська – 2 193,6 тис. грн.,  Зарічанська – 1 917,7 тис. грн., Новогуйвинська селищна рада – 1 142,5 тис. грн., Садківська – 604,9 тис. грн. та Кам’янська сільські ради – 424,1 тис. грн. Станом на 1 липня 2016 року розрахунки по заробітній платі бюджетникам, в тому числі відпускні та оздоровчі педагогічним працівникам, та за енергоносії проведені у повному обсязі.

 

З 2010 року в районі діє розпорядження голови райдержадміністрації про підвищення ефективності  диспансерних оглядів населення Житомирського району. Як виконувалося розпорядження у першому півріччі поточного року, розповіла заступник головного лікаря Центральної районної лікарні Євгенія Дмитрівна Бурлаченко.

За 6 місяців медичними працівниками району оглянуто більш як 45 тисяч чоловік, в тому числі 11 тисяч дітей. Закінчена диспансеризація населення, постраждалого від наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни та інших декретованих категорій населення. Метою диспансерних обліків є якомога раніше виявлення захворювань задля збереження здоров’я і життя людей та мінімізації  соціальних ризиків. Вдалося охопити флюорографічним обстеженням 17 тисяч чоловік, зроблено 11 тисяч електрокардіограм, проведено 40 тисяч обстежень на вимірювання очного дна, ультразвукової діагностики, ендоскопії, зроблено більше 7 тисяч аналізів на цукор. Виявлено у результаті диспансеризації майже 7 тисяч захворювань, для яких велике значення має своєчасність початку лікування. Найвищий процент мають серцево-судинні хвороби, є випадки   онкологічних захворювань, туберкульозу,  цукрового діабету.  На диспансерному обліку в районі знаходиться кілька тисяч хворих на цукровий діабет, більше 200 з них отримують інсулін. На жаль, виросла чисельність дітей, хворих на діабет. У результаті диспансерного огляду 7 тисяч хворих взяті на диспансерний облік і нагляд. Така робота дає ефект – за останні 6 років у районі зменшилися показники соціально небезпечних захворювань, надалі під час диспансерних оглядів за допомогою органів місцевого самоврядування потрібно більше уваги приділяти охопленню ними мешканців сільських рад, які ведуть асоціальний спосіб життя, мігруючого населення, яке не має місцевої реєстрації.

Розглянувши питання порядку денного, колегія прийняла з кожного з них відповідні рішення.

Новопризначений  начальник Житомирського районного відділення національної поліції ГУНП України у Житомирській області майор Сергій Олександрович Крошко звернувся до присутніх на засіданні сільських голів з питання організації відеоспостереження у районі. У ряді сільських рад з розумінням поставилися до цієї вимоги, камери відео- спостереження вже встановлені, у Новогуйвинському, Озерному, Оліївці – будуть встановлені найближчим часом. Головний правоохоронець району зазначив важливість цього технічного засобу як стримуючого фактору у профілактиці правопорушень. Це робиться в першу чергу для  безпеки громадян, і тому  розглянути з депутатами, активістами на місцях питання встановлення засобів відеоспостереження потрібно невідкладно.

 

Роз’яснення для сільських голів щодо призову  на військову службу за контрактом  надав заступник військового комісара Житомирського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Олексій Віталійович Бєланов. Залучення до контрактної військової служби – це питання державного значення, ми маємо зробити нашу армію більш професійною. У кожній сільській раді за графіком будуть проведені «Дні контрактника», про що заздалегідь буде повідомлено, та військовий висловив прохання до сільських голів посприяти у залученні бажаючих служити за контрактом. У Житомирській області формуються нові військові частини, потрібне поповнення у 95-й Житомирській, 26-й Бердичівській, 30-й Новоград-Волинській бригадах, є можливість відбути на службу в південні регіони – у Одеську та Миколаївську області.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.