Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

СТАНИШІВКА ХОЧЕ БУТИ ЦЕНТРОМ ОБ’ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ

На засіданні робочої групи у Станишівській сільській раді, яке відбулося 17 червня за присутності представників  громад: Зарічанської (О. Горова, Д. Білий), Станишівської (М. Матвійчук, Л. Соломко),  Луківської (О. Безшкура, В. Литвинчук, С. Пастушенко), Ліщинської (Г. Бочковська, О. Шиманська), Пісківської (А. Костюк, В. Сокорчук), Туровецької  (В. Назарчук, Г. Любченко) сільських рад, було вирішено об’єднатися з територіальними громадами сіл: Станишівка, Слобода-Селець, Бистрі, Зарічани, Піски, Скоморохи, Лука, Млинище, Вершина, Ліщин,Тарасівка, Туровець, Грабівка, Буймир, Лісовщина, Мошківка у Станишівську територіальну  громаду з центром у с. Станишівка.

22 червня в Житомирській обласній раді відбулося чергове засідання робочої групи з вивчення питання створення Станишівської об’єднаної територіальної громади. Для обговорення цього питання були запрошені зацікавлені сторони, які, детально обговоривши усі можливі варіанти вирішення цього спірного питання,  передали свої пропозиції на розгляд регіональної групи з розроблення Перспективного плану формування територіальних громад Житомирської області.

23 червня у Станишівці відбулося  громадське обговорення проекту рішення сільської ради «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Позачергова, 8 сесія 7-го скликання Станишівської сільської ради, яка  зібралася 23 червня, розглянула питання: «Про схвалення проекту рішення сільської ради «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Сесія схвалила проект рішення, підготовлений спільною робочою групою, та подала  проект рішення сільської ради «Про добровільне об’єднання територіальних громад» до Житомирської ОДА для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законодавству України.

24 червня відбулося засідання регіональної робочої групи з питань об’єднання територіальних громад у Житомирській  області. Розглядалися пропозиції про внесення змін до Перспективного плану формування територіальних  громад. На цьому засіданні розглядалася й пропозиція про створення Станишівської  ОТГ.

Згідно з Перспективним планом  2015 року, 14 серпня 2015 року була утворена Тетерівська об’єднана територіальна громада, рішення на створення ОТГ подала Станишівська сільська рада, однак Новогуйвинська селищна та Левківська сільська ради відмовилися погоджуватися на таке об’єднання.

Загальна кількість населення у селах, які планують об’єднатися у Станишівську громаду, становить 11713 чоловік. Кількість населених пунктів, що входять до спроможної територіальної громади – 16. Розрахунковий обсяг доходів спроможної територіальної громади – 35478300 грн. Площа території громади – 185,456  кв. км. Громада матиме 41 заклад освіти, культури та медицини, що утримуються за рахунок бюджету органів місцевого самоврядування.

У наявності є 6 приміщень для розміщення державних органів, установ, що здійснюють повноваження щодо        правоохоронної діяльності,       реєстрації актів цивільного стану та майнових прав,      пенсійного забезпечення, соціального захисту, пожежної безпеки, казначейського обслуговування, 1 приміщення для розміщення органів місцевого самоврядування. Усі населені пункти громади забезпечені постійним транспортним сполученням з адміністративним центром.

У червні-липні 2016 року відбулися сесії сільських рад, які дали згоду на об’єднання з  центром у с. Станишівка: 16 червня  у Пісках, 14 липня у Зарічанах та Ліщині, 15 липня у Туровці, 18 липня у Луці,  19 липня у Станишівці. На сесіях були прийняті рішення про входження у Станишівську ОТГ, чому передували сходи сіл та громадські обговорення.

Рішення Станишівської сільської ради  від 19 липня про об’єднання з центром у Станишівці було направлене на розгляд сесії Житомирської обласної ради, яка відбулася 21 липня.

 

Ольга ПРИЛУЦЬКА

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.