Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

ГУЙВА: ЧИ ВГАМУВАЛИСЯ ЗЕМЕЛЬНІ ПРИСТРАСТІ?

Селище Гуйва давно стало клондайком для земельних оборудок. Прихопити земельну ділянку  під забудову  тут не намагався  хіба що лінивий. На подвірї  щасливих забудовників ростуть сосни, дихаєш чистим  повітрям, душа відпочиває за високою кам’яною або залізною огорожею. Земельні пристрасті тут «закипали» з такою силою, що хтось вже мав можливість погріти тюремні нари.

Що ж змінилося? І чи змінилося щось?

 

Наталія Желєзнікова,

депутат Новогуйвинської селищної ради:

– За рішенням Господарського суду Житомирської області був скасований Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 2,3506 га, виданий ТТОВ «НАРС» 11.11.2010 року, це так званий  «трикутник». Новогуйвинська селищна рада прийняла зазначену земельну ділянку у комунальну власність. Тут має бути паркова зона, відповідне рішення прийняла селищна рада. Однак за останній рік понад 400 сосен засохло, вони, як пояснюють екологи, вражені короїдом. З цього приводу було створено комісію,  до якої були залучені  екологи, лісники, депутати, громадськість.

15 квітня комісія обстежила цю ділянку, але чомусь цей процес далі не пішов. Хворі дерева не зрізають, вони стоять живими пам’ятниками і поки що не падають людям на голови.

Люди, які збудувалися на Гуйві серед сосен,  активно їх зрізають, говорять, що дерева вразив короїд. Біля військової частини в селищі Гуйва був гарний ліс, однак сьогодні там, де зводяться будинки, всюди  «розгулявся» короїд, а через сто метрів біля двоповерхових будинків усі сосни живі-здорові та  зелені. Ніхто за цей 50-60-літній гуйвинський ліс,  який вже частково знищений, не сплачує в селищну раду. І тут виникає багато запитань.

Цікава ситуація склалася навколо масиву  1-А, на якому були роздані земельні ділянки під забудову. У судовому порядку в цьому масиві скасовано 12 земельних актів на право власності, таким чином визнано, що ці землі належать лісництву. Однак кілька ділянок все ж перебувають досі у приватній власності, як сказав мені начальник Зарічанського військового лісництва пан Кондратюк, якщо у людей є державні акти, вони можуть будуватися.

Я хочу визнати, що в земельних відносинах на Гуйві порядку, як не було, так і немає.

Протягом десяти років я зверталася з тим, щоб на Гуйві було проведено інвентаризацію землі. У березні було прийнято рішення виділити для цього 200 тисяч гривень, сьогодні говорять про 600 тисяч.

Самоврядування передбачає вплив громадськості на рішення, які приймають депутати. Моральна сторона діяльності депутатів повинна спиратися на думку людей, платників податків. Чому думка мешканців Гуйви не враховується протягом багатьох років?

 

Олексій Закшевський,

депутат Новогуйвинської селищної ради:

– Нову заяву ТТОВ «НАРС» про подовження договору оренди  депутати відхилили. Водночас  його директор  звернувся до  голови селищної ради з приводу того, щоб вона забезпечила охорону його власності, яка знаходиться на «трикутнику» в тому числі, на його думку, і дерев, які він вважає своїми, тому що він заплатив за них відновну вартість. Хочу пояснити, що  «НАРС»  свого часу заплатив 13680 гривень за відновну вартість зелених насаджень, переданих у власність, що суттєво відрізняється за методикою визначення вартості та самого факту використання зелених насаджень . Отримані селищною радою кошти на відновну вартість зелених насаджень використовуються нині для обстеження і видалення хворих дерев, які загинули  в результаті діяльності ТТОВ «НАРС» та закупівлі і висадки нових насаджень.

Дивно, що екологічна інспекція зайняла незрозумілу позицію щодо «трикутника», після  обстеження акт ними не підписаний, екологи посилаються на те,  що селищна рада не надала їм документів на підтвердження того, що це є їхньою власністю. Наче хтось спеціально робить усе, що цей ліс знову  віддати ТТОВ «НАРС». «Трикутник» і є тим каменем спотикання, чому досі у нас не проводиться земельна інвентаризація, не розробляється генплан.

Я звертався з депутатським запитом до голови селищної ради і просив надати інформацію щодо того, скільки було сплачено відновної вартості за зелені насадження на кількох ділянках у селищі Гуйва, отримав відповідь: така інформація у селищній раді відсутня. В архіві також інформації не виявилося.

Щодо земельних  ділянок на стадіоні. Коли  на сесії  селищної ради відмовили  затвердити  детальне планування  родині Оніщуків, вони  подали адміністративний позов  до селищної ради і через суд намагаються ці ділянки відсудити. Це незважаючи на те, що була створена погоджувальна комісія, яка згоди такої не надала. Законодавство щодо містобудівної діяльності зазначає, що остаточне рішення у разі незгоди між громадою  і забудовником приймає сесія. Сесія їм відмовила. Дивним є те, що Олександр Оніщук, який є головою відділення Національного олімпійського комітету України в Житомирській області, хоче збудувати будинок на стадіоні селища Гуйва.

 

Алла Хитрич:

громадська активістка

– Чомусь на Гуйві, де з’явилися новобудови, там одразу короїд «поїдає» сосни.   Відстоюючи свої інтереси, ми завжди вказували, що навколо селища Гуйва росте ліс. Це неодноразово було доведено в судах. А так як за дерева потрібно було сплачувати відновну вартість, при виділенні земельних ділянок комусь невигідно  було ліс називати лісом, говорили, що це звичайні  хащі.

І тут появився короїд! Адже ліс там, де він нікому не належить, поки що зелений, а там, де має бути забудова, ліс раптово сохне.

Поки на Гуйві буде хоч один квадратний метр вільної землі, місцева влада  в інвентаризації  не буде зацікавлена, тому що тут надто дорогі земельні ділянки. Інакше потрібно буде робити усе прозоро, а в цьому ніхто не зацікавлений.

Нещодавно сесія Новогуйвинської селищної ради відмовила в будівництві на одній з ділянок у селищі Гуйва багатоквартирного будинку, мотивуючи це тим, що не дозволяють комунікації. Сьогодні ця земельна ділянка 0,15 га виставлена на продаж. Просять за неї  всього-навсього 35000 «зелених».

Олексій ПРОЦЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.