Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЧОМУ ВСИХАЮТЬ ЛІСИ?

         На сьогоднішній день перед працівниками лісового господарства стоїть гостре питання щодо масової захворюваності хвойних порід дерев.

         Основна гіпотеза, яку висувають науковці щодо причин всихання, говорить, що глобальні кліматичні зміни спричиняють ослаблення насаджень. Саме такі слабкі дерева і заселяє вершинний короїд – шкідник, який є переносником офіостомових грибів, котрі  і є причиною «посиніння» деревини.

         Лісівники б’ють на сполох. Звертаються до фахівців, але проблему  з всиханням вирішити на сьогодні неможливо.

2016-06-29-546

Така проблема з всиханням хвойних насаджень існує і в ДП «Житомирський лісгосп». Проблемою всихання лісів на сьогодні переймаються велика кількість різних управлінь та структурних підрозділів, а на місцях цим займається лісова охорона.

Завдання лісової охорони стоїть таке: якнайшвидше виявляти осередки захворюваності лісових насаджень та вживати санітарно-оздоровчих заходів щодо розповсюдження хвороби.

Під час виявлення таких місць (проблемних ділянок) лісова охорона повідомляє  керівництво лісового господарства. Працівниками управління створюється відповідна комісія з залученням спеціалістів певної галузі та представників громадськості на предмет визначення стану насаджень та доцільності призначення даних ділянок для санітарних рубок.

ДП  «Житомирський лісгосп» вже в цьому році вдруге запросив представників Громадської ради при Житомирській РДА до відповідної комісії. Адже це проблема не тільки лісівників,  а й населення в цілому.

До складу комісії щодо визначення санітарного стану лісових насаджень увійшли:

  1. Начальник відділу фітопатології ДСЛП « Вінницялісозахист» В. Д. Стегняк.
  2. Головний спеціаліст відділу лісового господарства охорони та захисту лісу Житомирського ОУЛМІ – О. І. Кемський.
  3. Головний лісничий ДП «Житомирський лісгосп» – С. М. Дубницький.
  4. Інженер ОЗЛ ДП «Житомирський лісгосп» – Н. П. Боримська.
  5. Лісничі ДП «Житомирський лісгосп».
  6. Державний інспектор з ОНПС в Житомирській області – С. Л. Філоненко.
  7. Представники Громадської ради – В. Л. Фоміненко та Ю. П. Бовсуновський.

 

Протягом трьох днів – з 29 червня по 1 липня 2016 року, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.95р. №555 «Санітарні правила в лісах України», комісія проводила обстеження лісових насаджень, проводила досліди, визначала рівень захворюваності та ін., про що був складений акт лісопатологічного обстеження.

В. ФОМІНЕНКО, член Громадської ради при Житомирській райдержадміністрації

2016-07-01-574

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.