Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

СЕРГІЙ ЧЕРНУХА: «БУТИ СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ – ДЛЯ МЕНЕ ЖИТТЄВИЙ ДОСВІД ІЗ ЦІННИМИ УРОКАМИ»

 

Про те, що нового відбулося у Березівській громаді за останні півроку, які результати і перспективи у роботі сільської ради можна відзначити – у  бесіді з кореспондентом «Приміського життя» розповів Березівський сільський голова Сергій Анатолійович ЧЕРНУХА.

  • Сергію Анатолійовичу, нещодавно відбулася чергова сесія Березівської сільської ради. Які прийняті рішення на виконання першочергових завдань, зокрема, цікаво дізнатися, коли буде відкритий відремонтований дитячий садочок «Веселка» у Березівці, які є плани у роботі сільської ради?

 

  • Березівський дитячий садочок працював з 1989 року, але згодом, у 1998-му, довелося призупинити його функціонування та перевести дошкільне виховання березівських дітей на базу загальноосвітньої школи, де вони перебували чотири години на день. Незабаром дитячий садочок «Веселка» на 140 місць розпочне свою роботу у відремонтованому приміщенні, 1 вересня плануємо відкриття. З початку поточного  року сільська рада рішенням своїх сесій  направила на ремонт садочка 263 тисячі гривень власних коштів, 250 тисяч нам обіцяють виділити на закінчення робіт з районного бюджету. Для завершення підготовки приміщення та території у відповідний стан нам потрібно закупити меблі, посуд, покриття для підлоги, встановити 6 тіньових навісів на майданчику біля садочка.

Якщо говорити про нещодавню сесію, на ній ми також прийняли рішення виділити кошти у сумі 80 тисяч гривень для ремонту підлоги у клубі військового містечка, яка знаходиться  у аварійному стані. Задля економії ремонт будемо здійснювати власними силами, організуємо суботники. Двадцять тисяч гривень виділили на те, щоб у клубі села Дубовець зробити піч для опалення дровами.

Нещодавно встановили прилад відеоспостереження біля сільської ради, ще одну відеокамеру потрібно встановити поблизу дороги, провели у сільську раду мережу Інтернет.  Плануємо встановити вуличне освітлення у 4-х селах, лічильники світла.

Зараз відроджуємо традицію святкування Днів села у нашій сільській раді – вже провели їх у Черемошному та Дубовці, попереду організація Днів села у Березівці та у військовому містечку. Між іншим, такі колективні заходи сприяють згуртуванню людей, стимулюють до впорядкування території, у підготовці до проведення святкувань допомагають місцеві підприємці. Для мене як для голови сільської ради – будь-яка сфера діяльності для розвитку громади – це життєвий досвід з цінними уроками, набутий практикою, спілкуванням, спільною працею.

 

  • На початку травня наша газета писала, що мешканці Березівки потерпають від задимлення, яке виникає внаслідок роботи незаконно встановлених печей для видобутку деревного вугілля. Як просувається вирішення цього конфлікту, які міри може прийняти сільська рада?

 

  • Це теж одне з питань, які депутати обговорювали на останній сесії сільської ради. Справа в тому, що таких нелегальних виробників досить важко притягти до відповідальності і змусити згорнути свою незаконну діяльність. Конкретних результатів у вирішенні цього питання поки що немає. Надсилалися листи-скарги у всі можливі інстанції, екологічна інспекція робила приписи, накладала умовні штрафи на виробника, який так і не надав потрібних документів… Шкідливу дію задимлення добре відчувають жителі будинків, які знаходяться поблизу, дим впливає і на стан пасовища, розташованого поруч.

 

Згідно з законами – що ми можемо зробити зі свого боку, на рівні сільської ради, у межах своїх повноважень? Після сесії 1-го липня ми всім депутатським складом виїхали на місце, зафіксували, що піч на той час працювала, зробили попередження.

На наступну сесію вирішили винести питання про вилучення земельної ділянки, на якій ведеться виробництво деревного вугілля, у її власника. Тому що ця земельна ділянка була виділена під особисте селянське господарство, тобто вона не використовується і не використовувалася за цільовим призначенням.

 

  • Ще одне важливе на сьогодні питання – це створення обєднань співвласників багатоквартирних будинків. На території вашої сільської ради наприкінці травня відбулася зустріч з мешканцями з приводу популяризації такого суб’єкту самоорганізації населення, у якій брали участь представники обласних та районних структур, які займаються питаннями ЖКГ, експерт міжнародної організації. Чи є вже якісь напрацювання у цьому напрямку?

 

 

  • Тут потрібно зауважити, що на території нашої сільської ради зовсім невелика кількість багатоповерхових будинків, і жителі ще до кінця не розібралися, що дасть їм створення такого об’єднання. Нині  весь основний тягар комунальних турбот лежить на сільській раді. Комунальне підприємство «Каскад», яке працює у нас вже багато років, повністю займається питаннями водопостачання і водовідведення. На території Березівської сільської ради гостро стоїть питання поліпшення якості води: конструкція водогону, якій вже більше 30 років, застаріла, потрібне встановлення додаткових фільтрів для знезалізнення води, тому що колись вони не були передбачені, а тих, що вже встановлені,  не вистачає. Вода йде брудними трубами, піднімає багато іржі, заліза. Обслуговування 15 км водогінної мережі – це теж турбота сільської ради. І це  наразі влаштовує мешканців.

Взяти хоча б питання вивозу сміття – його централізовано буде вирішувати сільська рада. На загальних зборах у селах прийняли рішення ввести помісячну оплату мешканцями послуг з вивозу сміття, щоб своїми силами забезпечити транспорт, яким вивозитимуться побутові відходи на одне з міських сміттєзвалищ. Так ми зможемо домогтися чистоти та відсутності стихійних звалищ сміття на вулицях наших сіл.

 

  • Зараз жодна розмова з представниками місцевого самоврядування не обходиться без питання про децентралізацію, обєднання громад. Чи вивчали ви думку вашої громади стосовно цього?

 

  • Так, звісно ж, на сходах сіл ми говорили про об’єднання, людям донесена інформація про Перспективний план, але жителі – і не тільки нашої сільської ради – здебільшого не знають, що це таке і для чого потрібно. Якщо виходити з того, що місцеві громади мають багато проблем через недостатнє фінансування, коли зараз повністю сплачують ПДФО у районний бюджет, а після об’єднання зможуть залишати у себе його більшу частину, то об’єднуватися потрібно. Рішення кожна громада має прийняти лише тоді, коли зважить всі переваги та перспективи для себе. Об’єднуватися чи ні з іншими громадами нашого напрямку «під крилом» Іванівської сільської ради – остаточного рішення ще ніде  не прийняли, це питання перебуває   на стадії обговорень і у нашій сільській раді.

 

Ольга ПРИЛУЦЬКА   

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.