Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

МІСЦЕВІ ГРОМАДИ УКРАЇНИ ОБМІНЮВАЛИСЯ ДОСВІДОМ У ЖИТОМИРІ

5 липня голова Житомирської районної ради Сергій Крутій взяв участь у семінарі з обміну досвідом для лідерів місцевого самоврядування під назвою: «Кращі практики місцевого самоврядування у сфері співробітництва громад: практичні результати і вигоди».

 Семінар проходив у Житомирській облдержадміністрації, його було  організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» за сприяння Житомирської обласної ради з метою обміну досвідом та ознайомлення з найкращими практиками місцевого самоврядування в Україні. Окрім Житомирщини, свої проекти представили представники органів місцевого самоврядування з Чернігівської, Львівської, Хмельницької областей.

Від Житомирського району у семінарі також взяли участь голова Тетерівської об’єднаної громади Валентина Ільницька та голова Житомирської обласної асоціації сільських голів – Глибочицький сільський голова Сергій Сокальський, який поділився думкою про це представницьке зібрання: «Такі семінари, коли лідери громад діляться своїм корисним досвідом, проводяться вже протягом п’яти років, починаючи з 2012-го. Програми, започатковані Радою Європи та іншими європейськими структурами, допомагають не лише вчитися, а й реалізовувати інфраструктурні проекти, започатковані самими громадами.

Сокальський

У 2013 році Глибочицька сільська рада була переможцем конкурсу кращих практик місцевого самоврядування та отримала відзнаку від  засновників конкурсу  за будівництво спортивного комплексу ім. В. Міщенка.

Цьогорічний семінар був особливо пізнавальним, оскільки триває процес децентралізації, і це завжди потрібно і корисно – повчитися у інших, подумати, що з досвіду колег можна запровадити у своїй громаді. На семінарі ми мали можливість ознайомитися з  кращими  практиками  місцевого самоврядування у сфері співробітництва громад, які виграли конкурс у минулому році. Від таких зустрічей є реальна користь, коли не стоїш на місці,  хочеш зробити щось прогресивне у своїй громаді».

Менеджер Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні»  Андрій Гук та експерт Програми Ігор Абрамюк розповіли, що в умовах обмеженого фінансування є дві можливості підвищити ефективність діяльності органів місцевого самоврядування та якість послуг для громадян: «Це або об’єднання територіальних громад, або співробітництво. Наприклад, декілька громад можуть утворити спільне комунальне підприємство, утримувати спільний транспорт або організувати спільний проект. У такий спосіб громади не лише зекономлять кошти, а й покращать якість надання послуг для населення».

Під час семінару було повідомлено, що 8 червня стартував конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування у 2016 році» за трьома напрямками: стимулювання економічної активності, створення нових робочих місць, об’єднання громад та Центри надання адміністративних послуг. До участі в конкурсі запрошуються органи місцевого самоврядування всіх рівнів: обласні, районні, міські, селищні та сільські ради. Заявки приймаються до кінця вересня цього року, а з умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті Міністерства.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.