Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ХТО Ж НАСПРАВДІ БОРОВСЯ ЗА БЮДЖЕТНИЙ МРТ?

 Після того, як в обласній лікарні імені О. Ф. Гербачевського запрацював бюджетний  магнітно-резонансний томограф, у пресі почали з’являтися публікації, у яких дехто приписує собі заслуги у запуску цього МРТ. Я вкрай негативно ставлюся до тих, хто намагається привласнити чуже або вдати, що причетний до подій, у яких не був помічений. Розумію, що той, хто йде на вибори, хоче, щоб йому аплодували. Однак не треба брехати. Якщо люди говорять неправду у питаннях, коли вирішується доля хворих, ці люди викликають зневагу до себе.

Про те, що відбувалося навколо запуску МРТ, наведу лише кілька фактів.

5 травня представники добровольчих  батальйонів «Азов», «Айдар», «Донбас», «Правий сектор» та «Волонтер» прийшли в обласну лікарню з вимогою запустити бюджетний МРТ. На сесії обласної ради ми також висували вимоги щодо негайного запуску МРТ, який  вже простоював протягом півроку.

Нагадаю:  ще рік тому депутати  обласної ради виділили 30 мільйонів гривень на МРТ. Фірма-постачальник, яка виграла тендер, привезла МРТ марки «Філіпс» у 2015 році. Згідно з умовами договору, житомирська обласна влада повинна була розрахуватися за поставлений МРТ. Але виплата постійно затягувалася і йшло до того, що фірма-постачальник могла забрати апарат назад. Коли  поширилися  чутки про те, що МРТ хочуть забрати у зв’язку з тим, що комунальна установа «Обласна база спеціального медичного постачання» Житомирської обласної ради, з якою був укладений договір щодо постачання МРТ, не розрахувалася, 20 травня 2016 року, як член комісії Громадської Ради з питань протидії корупції, люстрації, правової політики, боротьби зі злочинністю  я звернувся з листом до  постачальника МРТ ТОВ ЄМГ «Україна». Під цим листом підписалися представники добровольчих батальйонів. Ми просили, щоб МРТ не забирали. Ми посилалися на те, що власники приватних МРТ у Житомирі  тільки й чекають, щоб  забрали цей МРТ і не заважали їм наживатися на бідах хворих. Адже  МРТ-обстеження надто дороге.

Ми вказували на те, що у нас в області  катастрофічна ситуація, у нас вмирають люди з онкологічними захворюваннями через те, що не можуть вчасно діагностувати цю небезпечну хворобу. Ми переконували, що знайдемо, куди поділися виділені для придбання МРТ кошти, які має отримати постачальник.

Щиро вдячний директору ТОВ ЄМГ «Україна» І. А. Макієнко, яка запевнила нас, що МРТ залишиться в Житомирі. 2 червня 2016 року в обласну лікарню ім. О. Ф. Гербачевського приїхали фахівці, які провели роботи з сертифікації та розблокування  і запустили МРТ.

Врешті-решт гроші за поставлений МРТ були перераховані.

І минула, і нинішня влада саботували купівлю МРТ, потім проплату. Вони робили усе, щоб цей  МРТ не запрацював. Причина пов’язана з п’ятьма приватними МРТ, які дають по 100 тисяч доларів доходу їхнім  господарям, саме  вони  намагалися вплинути на владу, щоб не було бюджетного МРТ.  Який спротив творила влада разом з місцевою медичною мафією, громадськість добре знає.

Ще  у 2013 році, коли головою Житомирської обласної адміністрації був С. Рижук, депутати проголосували про виділення на купівлю МРТ 16 млн. грн. (у перерахунку це було 2 млн. євро). Так нахабно хотіли «відмити» 1 млн. євро. І ті, хто сьогодні заповзято говорять, що тоді виступали за встановлення бюджетного МРТ і лобіювали його купівлю, лукавлять. Або вони сприяли, щоб на придбанні МРТ було вкрадено 1 млн. євро, або не розуміли цього ( в останньому я сумніваюся). Адже вартість МРТ, виходячи з тієї суми, яка була виділена у 2015 році (30 млн. грн.) у перерахунку скаладає 1 млн. грн.

У тому, що МРТ запрацював, в першу чергу, велика перемога громадськості та бійців добровольчих батальйонів. Я хочу назвати людей, котрі протягом двох з половиною років у прямому розумінні слова боролися за відкриття безкоштовного МРТ: це – Ігор Малій, Олег Білецький, Андрій Федірко, Наталія Циганчук, Сергій Ткач, Олександр Торбас.
Сьогодні ніхто не повинен нам вказувати, хто має право безкоштовно  проходити обстеження на МРТ. Кошти, які були витрачені на його придбання – це наші з вами гроші, це сплачені нами податки. А тому МРТ має працювати для людей безкоштовно, незалежно від того, де вони проживають – у Овруцькому чи Житомирському районі.

 

Олександр КОЦЮБКО,

член Громадської ради при Житомирській обласній державній адміністрації 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.