Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

ЧЕРЕЗ ДВА З ПОЛОВИНОЮ РОКИ КОМУНАЛЬНИЙ МРТ В ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ НАРЕШТІ ЗАПРАЦЮВАВ

9 червня 2016 року у приміщенні Житомирської обласної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського нарешті офіційно було введено в експлуатацію комунальний магнітно-резонансний томограф – МРТ.

З моменту ініціювання купівлі цього обладнання депутатами фракції Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу» (ВЧНП) в Житомирській обласній раді, першим керівником якої був нині народний депутат України Віктор Развадовський та до якої входило п’ять депутатів, у тому числі і я, до цього щасливого часу пройшло майже два з половиною роки.

Навіть нині добре пам’ятаю, як 22 січня 2014 року – у день 95-тої річниці проголошення у Києві на Софійському майдані Акта Злуки УНР і ЗУНР у соборну Україну – ми готували відповідне депутатське звернення. Підставою для його появи стали наші зустрічі з виборцями, постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи, лідерами громадських організацій, які представляли інтереси ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та готовність тодішнього керівництва області платити щорічно по 10 млн. грн. комерційному медично-діагностичному центрові за пільгове обстеження на приватному МРТ певних соціальних категорій громадян. А вже наступного дня наша ініціатива, несподівано для багатьох, знайшла підтримку більшості депутатського корпусу обласної ради, яка пристала на наш аргумент про те, що доцільніше купити новітні комунальні магнітно-резонансний та комп’ютерний томографи, ніж щороку витрачати з обласного бюджету по 10 млн. грн. на приватні фірми.

Після перемоги Революції ГІДНОСТІ, здавалося, усе мало відбутися безперешкодно та швидко. Однак реальність виявилася іншою. У другій половині 2014 року публічно проти придбання комунального МРТ висловилися і голова облдержадміністрації Сергій Машковський, і народний депутат України Борислав Розенблат (обидва – члени партії Блок Петра Порошенка «Солідарність»). А згодом взагалі було зірвано підписання угоди з переможцем тендерних торгів фірмою «Tochiba» щодо зібрання, перевезення, монтування та введення у дію сучасного МРТ за майже 20 млн. грн.

На щастя, завдяки активній позиції громадськості, очолюваній Леонідом Антонюком, принциповості тодішнього голови облради Віталія Француза, начальників департаменту фінансів ОДА Ганни Ємченко й обласного управління охорони здоров’я Олександра Торбаса, керівника КУ «Обласна база спецмедпостачання» Володимира Гришковця та нового головного лікаря обласної лікарні Богдана Леськіва у 2015 році депутати вдруге проголосували за виділення коштів на придбання комунального МРТ – тепер уже 30 млн. грн. (у зв’язку з інфляцією гривні), було проведено тендер та підписано угоду з новим його переможцем – фірмою «Philips».

І коли здавалося, що усі перешкоди подолано, з’ясувалося, що розміщувати магнітно-резонансний томограф нікуди – ще від 30 січня 2014 року ТОВ “МДЦ Експерт-Житомир” (керівник якого нещодавно очолила управління охорони здоров’я Житомирської міської ради) домоглося внесення змін до діючого Договору оренди відповідного приміщення обласної ради, продовживши його на десять років.

Але і такий перебіг подій не вибив нас із колії. Завдяки діяльності робочої групи, яку очолив заступник голови обласної ради Руслан Годований, зусиллям керівника КП «Облархпроект» Віктора Загладька (нині – депутата Житомирської райради) було оперативно напрацьовано необхідні документи, виділено кошти та збудовано нове приміщення для розміщення комунального МРТ.

На жаль, це виявилося не останнім випробуванням: за кількарічні борги держави за рентгенапарати, нескладно здогадатися, кому вдалося заблокувати рахунки, на яких зберігалися кошти, виділені з обласного бюджету на придбання МРТ. Що неабияк збурило громадськість, яка 19 травня поточного року під час четвертої сесії обласної ради продемонструвала свою рішучість не відступати.

Мабуть, вирішивши надалі не випробовувати терпіння людей, керівництво області знайшло можливість провести відповідні розрахунки за магнітно-резонансний томограф фірми «Philips». І навіть продублювало бажання більш ніж дворічної давності депутатів-чорнобильців придбати ще й комунальний комп’ютерний томограф, на що доведеться вишукати в обласному бюджеті близько 10 млн. грн.

Уже зараз, щоправда, поки тільки у дві зміни, а в перспективі – цілодобово, на підставі направлення лікаря постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС категорії 1 та 2, учасники АТО, інваліди 1 та 2 груп, діти-інваліди, важкі реанімаційні та ургентні хворі, малозабезпечені та інші соціальні категорії населення Житомирщини отримали можливість на безкоштовне обстеження на сучасному, безпечному комунальному МРТ.

 

Василь СТАХ,

керівник фракції

Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії

«За добробут та соціальний захист народу»

у Житомирській районній раді

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.