Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

МЕДИЧНИЙ СУПРОВІД УЧАСНИКІВ АТО

 Із року в рік у третю неділю червня в Україні святкують День медичного працівника. Цей день став традиційним святом після видання Указу Президента України у 1994 році.

Нереально уявити життя без медицини. Кожен з нас  хоче бути здоровим, і немає жодної людини, яка хоча б раз у своєму житті не зверталася б по допомогу до лікарів.

З появою у нашому житті такого поняття, як АТО, з появою цілої категорії людей, які мають статус учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, переселенців – до обов’язків медиків додався ще один великий пласт роботи – супровід у лікуванні та реабілітації учасників антитерористичної операції на сході України.

У поліклінічному відділенні комунальної установи «Центральна районна лікарня» працюють 19 сімейних терапевтів, 5 з яких суміщають роботу в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини у сільських радах та прийом у поліклінічному відділенні. Завідує відділенням лікар вищої категорії Тамара Василівна Цвігун, сімейний районний терапевт – Ольга Іллівна Штурнак. У поліклінічному відділенні Центральної районної лікарні вже 11-й рік працює лікарем-терапевтом Ольга Анатоліївна Кухарук (на фото), яка також є сімейним лікарем Левківської амбулаторії та виконує обов’язки позаштатного нефролога Житомирського району.

У поліклініці О. Кухарук  безпосередньо займається наданням медичної допомоги учасникам антитерористичної операції, демобілізованим з зони АТО.

– Наша родина – це медична династія, і тому іншої професії я для себе не уявляла.  Тому після школи вступила  до медичного інституту, який  закінчила у Вінниці. А з тими, хто повернувся з зони АТО, мене пов’язують не тільки службові обов’язки.  Обидва мої брати протягом року несли службу на сході України як військові лікарі, – розповідає Ольга Анатоліївна. – У нашій поліклініці організація медичної допомоги учасникам АТО здійснюється комплексно, це – допомога у діагностиці, у розміщенні на лікування в стаціонарі, у безкоштовному забезпеченні медикаментами, видача довідок для санаторно-курортного лікування. На належному рівні знаходиться інформування про кількість учасників АТО, їх місце проживання з боку управління праці та соціального захисту району. Не викликає нарікань і фінансове забезпечення з районного бюджету для здійснення безоплатного лікування та виділення безкоштовних медикаментів.

Починаючи від лютого місяця цього року майже стовідсотково громадяни цієї категорії були охоплені профілактичним комплексним оглядом: до виїзної бригади, яка проводила прийом у сімейних амбулаторіях на місцях, були залучені спеціалісти різних профілів – хірурги, окулісти, неврологи, стоматологи, терапевти.

У поліклініці здійснюється і повний медичний супровід таких пацієнтів. У телефонному режимі записуємо на різні обстеження, щоб уникнути черг, надаємо довідкову інформацію.

Центральна районна лікарня – одна з найкращих в області, і дуже не хотілося б, щоб через адміністративну реформу  вона втратила свій статус. Зараз існує багато приватних клінік, але більшість жителів району звертається саме сюди.

– Наше відділення – дружна команда, колектив є одним з найсталіших, всі лікарі намагаються постійно підвищувати свій професійний рівень, бути в курсі новинок медицини, – зізнається Ольга Анатоліївна. –  Я люблю свою роботу, люблю людей, і впевнена, що звання лікаря кожен з моїх колег повинен нести високо і з гідністю, з усвідомленням того, що ми робимо одну спільну і дуже потрібну справу!

 

О. ПРИЛУЦЬКА

 

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.