Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

ГЛИБОЧИЦЯ ПЛАНУЄ НАВКОЛО СЕБЕ ОБ’ЄДНАТИ СПРОМОЖНУ ТЕРИТОРІАЛЬНУ ГРОМАДУ

–  Сергію Вікторовичу, що спонукало вас розпочати процес формування обєднаної  громади?

– Європейський та світовий досвід свідчить, що місцеві проблеми можуть ефективно вирішуватись тільки на місцевому рівні. Держава не спроможна дійти до проблем кожного села чи міста, кожної вулиці чи двору.

Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Житомирської області, який затверджений розпорядженням КМУ від 12.08.2015 р. № 901 зі змінами в редакції від 04.12.2015 р. № 1281-р., Глибочицька сільська рада має увійти до Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. Стосовно цього неодноразово виникали дискусії, чи влаштовує таке об’єднання мешканців нашої  громади.

Тому за моїм розпорядженням 4 травня 2016-го була створена  робоча група з питань добровільного об’єднання територіальних громад. До складу робочої групи були залучені  депутати, спеціалісти сільської ради, актив громади.

Розпочали з  опитування жителів, які мали визначитися, де вони хочуть бути: в складі об’єднаної громади м. Житомира, чи з сусідами –  Левківською та Вересівською сільською радами та свій варіант пропозицій. Дев’яносто три відсотки виступили за формат об’єднання з Левківською та Вересівською сільськими радами.

11 травня провели зустріч у Вересах за участі трьох сільських голів –  Олександра Станіславовича Окочі, Олександра Васильовича  Шута  та мене – й  обговорили можливі варіанти майбутнього об’єднання. Загалом було кілька ділових перемовин, під час яких ми дійшли одностайної згоди, щоб спільно діяти у напрямку об’єднання, разом з тим сільський голова Вересівської сільської ради висловився за однозначне створення такої громади з центром в с. Вереси.

Депутати  Глибочицької сільської ради, висловлюючи думку своїх виборців, 3 червня звернулись до мене як до сільського голови щодо ініціювання добровільного об’єднання цих трьох громад із адміністративним центром в с. Глибочиця.

За результатами  громадських обговорень на сесії  Глибочицької сільської ради  7 червня 2016 року було прийнято рішення щодо надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад сіл Глибочицької сільської ради: Глибочиця, Березина, Гадзинка, Нова Вигода, сіл Левківської сільської ради: Левків, Калинівка, Клітчин, села Вереси Вересівської сільської ради в Глибочицьку сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Глибочиця. Відповідне звернення я надіслав своїм колегам з Вересівської та Левківської сільських рад.

Сподіваюсь на виваженість та мудрість наших сусідів у прийнятті рішення щодо об’єднання.

– Наскільки  Глибочицька сільська рада як ініціатор об’єднання  відповідає вимогам щодо необхідної інфраструктури?

– Сільська рада та її центр Глибочиця є важливим транспортним вузлом, оскільки на її території розміщена транспортна розв’язка – це перехрестя доріг на Київ, Житомир, Вінницю, Чоп, Коростень, яка напряму зв’язує всі населені пункти громади з сусідами  – Левківською та Вересівською сільськими  радами та містом Житомир.

Територією сільської ради та її населеними пунктами пролягає 67 внутрішньосільських доріг загальною протяжністю 46 км, з них 10,87 км доріг з асфальтовим покриттям, 25,9 км доріг капітально відремонтовано, на 25,9 км проведено реконструкцію вуличного освітлення.

Автобусне сполучення з містом Житомир та всіма селами громади забезпечують 3 перевізники, це 92 рейси щодня  з інтервалом руху 10-15 хвилин, транзитних рейсів – близько 30.

Це один з тих критеріїв, який дає нам переваги стати адміністративним центром об’єднаної громади.

На території сільської ради сьогодні  проживає понад чотири тисячі громадян, в тому числі 420 дітей шкільного віку та 266 дошкільнят.

За рахунок державного бюджету та часткового фінансування з місцевого бюджету утримуються 14 закладів.

На території  сільської ради функціонує  3 школи: школи І-ІІІ ступенів у селі Глибочиця на 416 учнів, І-ІІ ступенів у с. Гадзинка, І ступеня в с. Березина, яка протягом останнього року повністю утримується  за рахунок сільського бюджету.  У нас діє дитячий садочок «Веселка»  у Глибочиці з 9-годинним перебуванням  дітей, у 2013 році  ми відкрили   дошкільний навчальний заклад  «Сонечко» у Гадзинці та  у 2015 році  – «Малятко»  в Березині.

Медичне обслуговування забезпечують 3 заклади охорони здоров’я: амбулаторія сімейних лікарів у с. Глибочиця та  фельдшерський пункт  у селі Гадзинка та фельдшерсько-акушерський пункт в с. Березина.

На території сільради працюють 3 бібліотеки із загальним книжковим фондом близько 22 тис. примірників,  Будинок культури в с. Глибочиця та клуб в с. Березина.

Спортивною гордістю громади є нещодавно побудований спортивний комплекс ім. Володимира Міщенка. Дві футбольні команди: ФК «Чайка» та ФК «Енергія» – утримуються за рахунок місцевого бюджету. Ми також  оплачуємо роботу  тренера з футболу та тренера з дитячо-юнацького футболу. Діти мають можливість займатися карате, хореографією, настільним тенісом та співом.

– Чи  є економічно спроможною сьогодні Глибочицька громада?

– На рахунок спроможності нашої громади наведу лише кілька аргументів.  Економічний потенціал Глибочицької сільської ради своєю працею та сплатою податків забезпечують 356 суб’єктів господарювання. Серед них 13 юридичних осіб та 197 фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані на території сільської ради.

Серед потужних підприємств: ТОВ «Житомирнасінтрав», підприємства з іноземними інвестиціями – ТОВ «Агроінновація», ТОВ «Ерідон-тех». Виробник меблів ФОП Бучинський  В. Ю. нещодавно почав експортувати свою продукцію  за кордон. Дочірнє підприємство «Аеропорт-Житомир» розташоване  на 57 га глибочицької землі.

На території сільської  ради знаходиться один з найбільших в Україні базових лісорозсадників.

Основними бюджетоутворюючими податками є акцизний  збір  та місцеві податки та збори, де питому вагу складає  єдиний податок з підприємницької діяльності. Якщо держава поверне нам податок з доходу фізичних осіб, це буде одним із головних бюджетоутворюючих податків громади.

На території  Глибочицької сільської ради розміщено 9 АЗС, 7 магазинів та 12 малих архітектурних форм, 2 заклади громадського харчування (ресторан «Лазер», кафе «Вікторія»), діє торгівельний майданчик на об’їзній  дорозі у напрямку Вінниці.

Уся територія громади має покриття мобільного зв’язку та Інтернету (в т. ч. проводового): встановлено 2 станції мобільного оператора «Київстар», по 1 станції «Лайфсел» та «Українського мобільного зв’язку UMC». Послуги Інтернету надають «Київстар», «Інтертелеком», «Укртелеком», «Фрінет».

Отож – розвинута інфраструктура, фінансова спроможність  Глибочицької сільської ради є головними чинниками  для створення навколо неї  об’єднаної територіальної громади. Ми готові до перетворень та запрошуємо громади Левкова та Вересів розглянути пропозиції щодо обєднання, почати реформу управління своїми територіями та досягти у цьому спільного успіху.

КОНОНЮК

 

Оксана  Кононюк,

секретар Глибочицької сільської ради:

– Особисто я проводила опитування серед жителів села Березина. Люди надають перевагу  об’єднанню у «сільському форматі». Якщо ми  приєднаємося до міста, буде відсутній орган управління і це непокоїть мешканців нашої громади. Вони вважають, що  за такого об’єднання потрібно буде за вирішенням своїх питань їздити до Житомира. Адже усі фінанси  будуть надходити в загальний міський бюджет. До того ж,  ми не будемо мати свого представництва, тому що округи будуть збільшені, мешканцю села практично неможливо буде стати депутатом об’єднаної  міської громади, і люди це розуміють. Виникають сумніви щодо того, чи буде місто займатися нашими нагальними проблемами. Якщо треба щось підремонтувати, лавочку поставити, щось підфарбувати, невже з будь-якого дріб’язкового питання треба буде їхати до Житомира?

Те, що у нас будуть міські тарифи на проїзд в громадському транспорті, я також сумніваюсь. Чи буде  з Житомира  до села Березина  їздити маршрутка  із тарифом 2,50 грн.? Це економічно невигідно для перевізника.

Ми  бачимо, як останні роки утримується інфраструктура Глибочицької сільської  ради. Велика увага приділяється ремонту доріг, освітленню вулиць. З березня по жовтень за місцевими кладовищами доглядають працівники, які утримуються за рахунок місцевого бюджету.

Ми хочемо зберегти село і його устрій, а тому пропонуємо об’єднатися із суміжними громадами Левкова та Вересів.

ШИНАЛЬСЬКА

Ірина Шинальська,

депутат Глибочицької сільської ради

– Ми бачимо на прикладах Мар’янівки, Мальованки, Смоківки, які колись були в статусі сільських територій,  що місто не завжди може оперативно реагувати на вирішення проблем жителів приватного сектора. А тому, пропонуючи об’єднатися з сусідніми сільськими радами, певна, що зможемо дійти згоди  в налагодженні достойного життя.

 

ВЕЛИЧКО

Ірина Величко,

депутат Глибочицької сільської ради:

– Люди розуміють: коли Глибочицю приєднають до міста, зростуть збори та податки, зростуть тарифи. Коли я проводила  опитування серед  своїх виборців у Глибочиці, вони висловлювали позицію, що виступають  за об’єднання з сільськими громадами. Якщо ми не збережемо статус  села, плата за землю набагато зросте.

Я хочу навести один приклад. Два роки тому у Глибочиці  було підтоплення. Коли це сталося, сільський голова, працівники комунального підприємства «Полісся-Сервіс», яке є власністю нашої громади,  негайно виїхали на місце та протягом всього періоду підтоплення вчасно та оперативно зреагували на це стихийне лихо і проблему підтоплення вирішили. Чи дійдуть руки  у Житомира в таких випадках до нас? Мабуть, ствердно відповісти на це питання мешканці Глибочиці не можуть, а тому пропонують об’єднатися з сусідніми селами. Це логічно і правильно.

ПИЛИПЧУК

 

Сергій Пилипчук,  депутат Глибочицької сільської ради, директор комунального підприємства «Полісся-Сервіс»:
– Зміни, які відбулися у нашій громаді, доводять, що ми як  орган місцевого самоуправління вирішуємо багато питань. У нас  відремонтовано фактично усі дороги, ФАПи, Будинки культури. Громада це зрозуміла і оцінила. А тому ми не певні, що місто приділить нам стільки уваги. Житомир буде займатися своїми питаннями, а ми лишимося  околицею міста у разі приєднання Глибочиці,  ще одним «спальним районом».  Тому ми категорично виступаємо за те, щоб зберегти сільський устрій і створити громаду у форматі «село-село».

За рішенням сесії сільської ради у липні 2006 року ми створили комунальне підприємство «Полісся-Сервіс». Це була ідея сільського голови Сергія Сокальського, який після виборів, коли став сільським головою, зрозумів, що потрібна комунальна служба, яка б оперативно вирішувала усі господарські питання, пов’язані з благоустроєм, ремонтом доріг тощо.

Ми сьогодні утримуємо в належному стані сільські парки, монументи Слави, братські могили загиблих воїнів, чотири кладовища, робимо поточний та капітальні ремонти доріг, тобто відповідаємо за благоустрій  сіл.  У зимовий період швидко розчищаємо від снігу вулиці наших чотирьох сіл. Сьогодні у нас  для цього є відповідна снігоприбиральна техніка. У разі об’єднання  ми спроможні будемо організувати перевезення людей в межах сіл громади. Для цього у нас є два автобуси ПАЗ, якими вже сегодні ми надаємо послуги з перевезення жителів нашої громади.

НАДВІРНЯК

Олег Надвірняк,

завідувач Глибочицької амбулаторії сімейних лікарів:

–   Якщо буде створено Об’єднану територіальну громаду  і медицина залишиться у нашій  громаді, це вимагатиме  ліцензування кожного медичного закладу. Однак, будучи  структурним підрозділом громади, медичні установи  вирішуватимуть господарські питання з сільським головою оперативніше, ніж у місті, я в цьому переконаний. Якщо ми будемо в об’єднаній громаді у форматі «село-село», нам буде легше і краще для пацієнтів.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.