Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЗОЯ ГОНЧАРЕНКО: «ЯКЩО МИ ПРАГНЕМО ЗМІН, ТО ТРЕБА РОБИТИ ЗМІНИ ПЕРШ ЗА ВСЕ В СОБІ САМИХ»

Інтерв’ю Новогуйвинського селищного голови Зої Григорівни ГОНЧАРЕНКО.

– Зоє Григорівно, чому не відбулося об’єднання навколо Новогуйвинської селищної ради?

– Ми запропонували об’єднатися дванадцятьом сільським радам району і прийняли відповідне рішення. На сесію обласної ради було винесено проект рішення про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Житомирської області, який передбачав перенесення центру об’єднаної громади зі Станишівки у Новогуйвинське. Однак президія обласної ради це питання зняла з порядку денного, мотивуючи тим, що з боку сільських рад надійшли скарги щодо такого об’єднання і це питання належним чином не вивчене. На жаль, 30 травня Пісківська сільська рада відмінила своє рішення про можливість об’єднання з Новогуйвинським. У цьому питанні я дотримуюся позиції, що обєднуватися повинні навколо сильніших, лише тоді ми будемо здатні розвиватися. Чому не пристали на нашу пропозицію, відповісти важко. Однак, коли ми прагнемо змін, то треба робити зміни перш за все в собі самих. А це означає, що іноді треба поступитися власними амбіціями задля перспективи громади.

– Чи вирішується питання передачі житлового фонду Озерного до комунальної власності?

– Ми вчергове звернулися до Міністерства оборони щодо передачі усього майнового комплексу Озерного в комунальну власність Новогуйвинської селищної ради. Нам відповіли, що погоджують передачу лише житлового фонду без земельних ділянок, посилаючись на складну ситуацію, пов’язану з АТО. Однак процес передачі житла ще не розпочався.

– Чи були створені ОСББ у Новогуйвинському, Озерному, Гуйві?

– З початку року ми обговорювали закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Новий закон руйнує монополію ЖЕКів на надання житлово-комунальних послуг та перекладає повну відповідальність за утримання та управління будинком на його мешканців. Відтепер власники квартир багатоповерхових будинків мають опікуватися не лише своїми оселями, а й сходами, ліфтами, дахом та подвір’ям. Згідно з нововведеннями, мешканці мають час до 1 липня 2016 року, щоб визначитися з тим, хто здійснюватиме управління їхнім будинком надалі.

Депутати селищної ради проводили збори по своїх округах, роз’яснюючи норми законодавства. Ініціативна группа зі створення ОСББ була в Гуйві, у Новогуйвинському в трьох будинках мешканці також мали намір створити ОСББ. Однак жодна пропозиція не була реалізована.

До сьогодні немає роз’яснень по житлу, яке належить Міноборони.

Якщо не створені ОСББ і жителі не прийняли управляючу компанію, тоді місцевий орган влади повиненпризначити будинку керуючу компанію, – так визначає закон.

Тобто селищна рада має оголосити конкурс щодо залучення такої керуючої компанії. Проте, які вимоги до конкурсу, які підстави для його оголошення, невідомо, роз’яснень до закону на предмет цього немає.

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок. Скільки атовців отримало у вас земельні ділянки?

– Вільної землі на територіях селищ немає. Селищна рада виділила земельні ділянки лише п’ятьом учасникам АТО, в тому числі вдові загиблого. Десять ділянок були розподілені між ними на полігоні у масиві Великий Шумськ. Судовим рішенням було скасовані незаконні розпорядження голови РДА про виділення тут земл, і 35 ділянок вивільнилося. До нас звернулося більше 200 атовців, які хочуть отримати землю, з них половина місцевих.

– Чому так довго не могли обрати заступника голови селищної ради?

– Не було спільності між депутатами. Депутати з Озерного виступали за обрання Олега Паньківа, новогуйвинські депутати бачили на цій посаді Андрія Нечуйвітра, який на виборах селищного голови був другим.

У селищній раді була створена депутатська більшість «Єдність», яку очолює Петро Остапчук. У цю групу входять депутати Новогуйвинського, Гуйви та три депутати з Озерного. Від цієї групи поступило звернення щодо кандидатури на посаду заступника селищного голови Андрія Нечуйвітра. З початку діяльності новообраної селищної ради було запропоновано шість кандидатур на посаду заступника, майже на кожній сесії ми голосували за певних кандидатів. І лише на останній сесії 19 травня вдалося обрати О. Паньківа, за нього проголосувало 14 депутатів.

Із якими клопотами люди найчастіше звертаються до вас?

– Звертаються переважно з проханням надати матеріальну допомогу у зв’язку зі скрутним фінансовим становищем. У людей не вистачає коштів на прожиток, на ліки. Надходять скарги на роботу будинкоуправління №3 в Озерному. Проблема пільгового проїзду, пільги не відмінені, а фінансування немає. Потрібно вирізати аварійні дерева в селищах.

– У попередні роки селищну раду переслідували земельні скандали. Що відбувається зараз навколо так званого «трикутника» у селищі Гуйва?

– Актом передачі ця земельна ділянка перейшла до Новогуйвинської селищної ради. На «трикутник» був виготовлений державний акт, однак продаж судом скасований, сьогодні ми проводимо перереєстрацію. Ми хочемо змінити призначення цієї землі, щоб вона стала рекреаційною. Депутатський корпус налаштований таким чином, щоб ця земля залишилася у громади. Однак на цьому місці хворіють дерева, 340 дерев вражені короїдом, а там більше тисячі дерев. Ми провели обстеження спільно з фахівцями лісозахисту та Житомирського лісгоспу. Хворі дерева треба негайно видаляти, а для цього потрібно погодження екологічної інспекції. Для цього була створена комісія, ми провели громадські слухання.

– Як ви розцінюєте діяльність депутатів?

– Можливо, не кожен з депутатів стикався з тими питаннями, які розглядаються на сесіях. Однак усі вникають у суть справи. Усі активні. Я не можу назвати жодного депутата, який ігнорує свої депутаські обов’язки.

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.