Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

31 НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД РАЙОНУ РОЗПОЧИНАЄ РОБОТУ МОВНИХ ТАБОРІВ

Колегія Житомирської РДА під головуванням очільника райдержадміністрації С. М. Микитюка,

за участю голови районної ради С. Г. Крутія, керівників управлінь, відділів, сільських голів відбулася у великій залі районної ради 26 травня.

Основні питання, розглянуті на засіданні колегії – про стан санітарного очищення та благоустрою території району, підготовку до проведення літнього оздоровлення дітей району у 2016 році, про стан правового використання розпайованих сільськогосподарських угідь суб’єктами підприємницької діяльності у агропромисловому комплексі району.

Санітарний стан довкілля

Традиційно у області та районі пройшов місячник «За чисте довкілля», у якому цього року були задіяні всі сільські ради, та більш як 2 тисячі працівників бюджетної сфери. Про це учасників засідання повідомила начальник відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення РДА Є. Є. Гуленко. Протягом щорічної акції були проведені роботи з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, впорядкування вулиць, газонів, деревних насаджень, джерел питної води.

Наболілою проблемою залишаються стихійні, несанкціоновані сміттєзвалища на територіях сільських рад. Вирішенням її вбачається залучення до вивозу сміття спеціалізованих підприємств з Житомира, або виділення земельної ділянки під полігон для збору та утилізації відходів.

У своєму коментарі до цього питання голова райдержадміністрації сказав, що нині ведуться переговори з керівництвом Житомира, і будівництво сміттєпереробного підприємства для потреб міста і району в майбутньому може відбутися, тут є певне порозуміння. А поки що доцільно було б на базі 3-4-х сільських рад створити полігон та обладнати сміттєсортувальну станцію для звезення і сортування сміття та подальшого його вивезення.

Оздоровлення та відпочинок дітей

Згідно з прийнятою на 3-й сесії районної ради 7 скликання районною Програмою оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки триває підготовка до проведення оздоровлення дітей та молоді влітку поточного року. Докладну інформацію з цього питання надала начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА І. К. Лимар. Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації надаватиме путівки у оздоровчі дитячі заклади області відповідно до коштів, які будуть виділені на це місцевими бюджетами, сюди додасться й визначена сума з обласного бюджету. Крім забезпечення дії Програми з районного бюджету, існує практика, коли сільські та селищна ради виділяють власні кошти на оздоровлення дітей із своїх громад. Станом на 20 травня віднайшли кошти для цих потреб Вертокиївська, Оліївська, Троянівська, Озерянківська, Глибочанська, Левківська, Коднянська, Заможненська сільські ради, запланували виділити кошти – Глибочицька, Сінгурівська та Ліщинська сільські ради. На кінець травня більш як 80 мешканців району подали заяви на отримання путівок, ще 135 перебувають на черзі. У районі працюватимуть 4 літні табори, які є комунальними закладами, та 2 приватних, крім того, діти будуть відправлятися в інші табори області. У 2016 році заплановано оздоровити 479 дітей пільгових категорій, які мешкають на території району.

У обговоренні було підняте питання про можливість організації пришкільних таборів, на що прозвучало роз’яснення начальника відділу освіти райдержадміністрації В. В. Каменчук, що організаційно є проблемним організувати такі табори з 6-годинним перебуванням дітей та дворазовим харчуванням протягом 2-х тижнів. Минулого року депутати районної ради попереднього скликання вирішили, що краще забезпечити дітей якіснішим відпочинком у оздоровчих закладах за рахунок економії на пришкільних таборах. Натомість, повідомила начальник відділу освіти району, у районі буде створена 31 група на базі навчальних закладів для роботи літніх мовних таборів з 4-годинним терміном перебування. 1100 учнів району будуть охоплені таким відпочинком та одночасно й навчанням іноземної мові.

З кожного з обговорених питань колегія прийняла відповідні рішення.

Використовувати землі за призначенням

Про те, в якому стані перебуває правове використання розпайованих сільгоспугідь суб’єктами аграрної підприємницької діяльності, поінформував присутніх начальник управління агропромислового розвитку РДА В. М. Оржехівський. Рівень правового використання наявних сільськогосподарських угідь знаходиться в межах понад 86 %, що відповідає 27 тисячам гектарів, які піддані державній реєстрації. Більш як 13 тисяч га не використовувалися або використовуються поза правовим полем. Залишається проблемною стороною правове забезпечення використання угідь. Причини цього – часта зміна суб’єктів підприємницької діяльності, продаж корпоративних прав, незабезпечення повного використання невитребуваних паїв та інше. Із зареєстрованих у державному реєстрі активною аграрною діяльністю займаються лише 62 юридичні суб’єкти. Середній щорічний приріст залучення у сільськогосподарську діяльність становить трохи більше 2 тисяч гектарів.

Під час обговорення торкнулися теми конфлікту через пошкодження посівів сільгоспугідь під час військових навчань поблизу території Сінгурівської сільської ради: вдалося зустрітися з представниками військових, але до конкретного вирішення проблеми справа не дійшла. Прозвучала пропозиція звернутися з цим питанням до обласної влади. Райдержадміністрація спільно з районною радою активно працює над поліпшенням ситуації з правовим використанням земель, зокрема тих, що знаходилися під колишніми господарськими дворами. Підприємці обіцяють легалізувати використання таких земель.

Заслухавши та обговоривши інформацію, члени колегії вирішили, що у найкоротші терміни потрібно надати пропозиції голові райдержадміністрації щодо розірвання існуючих договорів оренди із суб’єктами підприємницької діяльності агропромислового комплексу у зв’язку з невикористанням ними сільськогосподарських земель за цільовим призначенням.

Колегія-2

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.