Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

Село Черемошне…, моє рідне село

«… І хлібом, і сином, і прадідом-дідом гріє душу село, моє рідне село», – це про нас,

про наше рідне Черемошне.

Черемошне – одна назва чого варта?

Не згрішу, коли скажу: пісня «Всюди буйно квітне черемшина» – теж про нас, про наш край, бо ми того заслуговуємо. Хіба с. Черемошне – не одне з наймальовничіших сіл нашого району?

БК-Черемошне

А яка багата і цікава історія нашого села… І польські, і литовські феодали господарювали на наших землях ще за часів Київської Русі. У 19-20 ст. тут проживали австрійські графи – пізніше німецькі колоністи, і навіть чеські колоністи – пивовари. І ось… Черемошне… – ніби подих весни і водночас сильний вітер давнини оживляє кожну літеру чарівного слова. Старожили передають: на піщаних, глейових грунтах росли могутні хвойні дерева, серед яких деінде, ніби сонячні проміжки, тяглись до тепла красуні-черемхи. Вирубуючи ліси для будівництва житла, люди залишили черемху – як вічний символ краси і пам’яті, і ось закарбували її у назві села. А житлові будинки німецьких колоністів Аронтів збереглися і по цей час.

Не обійшла страшна війна 1941-1945 років наше село. Про це нагадує братська могила, в якій поховано офіцера В. Славгородського, на могилу якого, дякуючи слідопитам Черемошнянської школи, приїжджала сестра із Росії. В братській могилі поховані чотири невідомих солдати. Могила завжди доглянута учнями, вчителями та культпрацівниками села Черемошне. Героїчною сторінкою у повоєнні роки стала відбудова народного господарства. У 1922 році було утворено хмелерадгосп «Черемошне», який у 1956 році був переданий у розпорядження Житомирського сільськогосподарського інституту. 17 березня 2000 року утворено ТОВ «Черемошне», а 1 жовтня СДП «Укрхміль -Черемошне». В селі є нова школа, бібліотека, фельшерсько-акушерський пунт, дитячий садочок «Сонечко» та краса і гордість села – Будинок культури на 300 місць, якому цьогоріч виповнилось 40 років. Святкування відбулося 14 травня. З урочистою промовою перед жителями села виступив молодий, мудрий, який ще зовсім недовго на посту, голова Березівської сільської ради Сергій Анатолійович Чернуха. У своїй промові він привітав всіх жителів села з потрійним святом – днем Матері, Днем села, та 40-річчям Будинку культури, і від усієї душі сердечно подякував односельчанам, запрошеним і гостям за те, що завітали на це справжнє свято. Багато гарних слів було сказано про односельців, матерів-героїнь, багатодітних молодих мам, старожилів села, також згадали подружні пари, що прожили більше 50 років разом, чорнобильців, переселенців та героїчних учасників бойових дій та учасників АТО в Донецькій та Луганській областях.

А про славний Будинок культури, якому виповнилось 40 років, говорилось окремо. Без закладів культури у села майбутнього нема.

Куди ж іще піти після трудових буднів і старшим, і молодшим жителям? Хто про життя-буття погомоніти, хто піснею душу розрадити, хто потанцювати досхочу. Їм тут завжди раді.

Скрізь чисто, охайно, святково. Зі смаком облаштовані актова зала, обрядова зала, танцювальна – з сучасною музичною апаратурою.

Першим очільником БК села Черемошне був Анатолій Олександрович Баранов. Близько 40 років очолювала будинок культури Зінаїда Іванівна Храпчук, а допомагав художній керівник Віктор Іванович Сладковський.

Про цих майстрів своєї справи говорили: «Цей колектив добре знають у багатьох селах нашого району. Коли звучать у їхньому виконанні пісні -українські та народні, ноги самі проносяться до танцю. Дарують щиру радість людям черемошнянці». Або: «Дуже цікаво ведеться культосвітня робота в селі Черемошне, де є директором З. І. Храпчук. Районним відділом культури вона визнана найкращою в районі, а це тому, що дирекція радгоспу «Черемошне» приділяє належну увагу проблемам дозвілля молоді, тому й не дивно, що юнаків і дівчат у Будинку культури більше, ніж в іншому селі».

Урочистості до державних свят, вшанування ветеранів, цікаві зустрічі, молодіжні вечори, концерти – всі ці заходи завжди збирали велику аудиторію. І все це дякуючи Зінаїді Храпчук і Віктору Сладковському.

Слова подяки дуже хочеться висловити і нашим молодим, теперішнім працівникам будинку культури – Лесі Вікторівні П’ятницькій, директору Черемошнянського будинку культури, і художньому керівнику Дар’ї Вадимівні Мереновій. Ці красиві, молоді, талановиті жінки роблять все для того, щоб і надалі високо тримати планку свого культурного закладу. Незважаючи на незначні кошти, що виділяються на утримання культури, заклад знаходиться у гарному стані. Організовуються концерти, вечори відпочинку, урочистості до державних свят, вечорниці, обрядові свята, у вихідні молодь відпочиває на дискотеках. З радістю беруть участь у святах і учні місцевої школи разом з директором Таїсією Станіславівною Колос. Злагоджено працює народний інструментальний колектив «Музики» під керівництвом художнього керівника Віктора Івановича Сладковського. Шанований колектив неодноразово нагороджено дипломами лауреата, медалями та цінними подарунками міжнародних та обласних фестивалів народної творчості. Ансамбль побував на сценах багатьох міст України, Болгарії, і брав участь у обласному звітному концерті в палаці «Україна» у місті Києві, а також є постійним учасником міжнародних свят літератури і мистецтв «Лесині джерела».

Більше 40 років в БК працює бібліотекарем Катерина Францівна Мінько, яка надає нашій молоді і старшому поколінню можливість черпати мудрість з кращих творів наших та зарубіжних авторів. У бібліотеці проводяться тематичні виставки, зустрічі за круглим столом і диспути.

Слова привітання з нагоди 40-річчя БК висловила начальник відділу культури та туризму Житомирської районної державної адміністрації Тетяна Петрівна Яворська, яка також передала вітання від Житомирської районної державної адміністрації. Цінні подарунки були передані від профспілки працівників культури. Багаторічний доброчинець Черемошнянського БК народний депутат України Віктор Йосипович Развадовський подарував закладу копіювально- друкувальну техніку для гурткової роботи.

Родзинкою свята був концерт за участю гурту «Джерела» районного БК, аматорського народного колективу «Музики» БК села Черемошне та лауреатів обласних всеукраїнських конкурсів – подружжя Олександра та Яніни Яремчуків.

Бібліотекар військового містечка №115

Р. С. КОВАЛЬЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.