Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

«НІ» ЗАРПЛАТІ В КОНВЕРТАХ!

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації звертається до роботодавців району та інформує:

Більшість суб’єктів господарювання району оформляють трудові відносини з найманими працівниками належним чином, своєчасно і в повному об’ємі виплачують заробітну плату своїм працівникам.

Але є роботодавці, які допускають порушення трудового законодавства щодо своїх співробітників.

Найпоширенішими порушеннями залишаються «тіньові» зарплати та нелегальне використання праці найманих працівників. Цим несумлінні роботодавці завдають найбільшої шкоди насамперед працюючим, адже неналежне оформлення трудових відносин позбавляє людей захисту своїх трудових прав та не дає змоги напрацювати стаж,потрібний для призначення пенсійних виплат .

На таких підприємствах працівники перебувають на правах мало не кріпаків – від них вимагають працювати якнайбільше, а платять якнайменше. В даних ситуаціях роботодавці ідуть на різного роду хитрощі. Один із способів – людину оформляють на 2 або 4 години в день з відповідною платнею. При цьому вона працює по 10годин в день. Тут має місце не тільки приховування податків,а й експлуатація робітників.

Своє небажання підвищувати заробітну плату працівникам роботодавці пояснюють великим податковим навантаженням на фонд оплати праці або дуже важким фінансовим становищем підприємства. При цьому «забувають» зазначити,що всі ці витрати закладаються в собівартість продукції і впливають на її ціну. Крім того, кожен споживач, купуючи товар, обов’язково сплачує ПДВ, який згодом відшкодовується підприємцям.

Сума недоплаченого фонду заробітної плати часто використовується роботодавцями як безвідсотковий кредит на розширення господарської діяльності, а також особистого збагачення.

Крім цього, в законодавчому полі держава пішла назустріч роботодавцям і значно знизила розмір по сплаті єдиного соціального внеску, розраховуючи на виведення із «тіні» виплат в «конвертах». Але аналіз ситуації свідчить, що сума виплат по обов’язкових платежах не тільки не зросла, а й значно знизилась.

Якщо порівняти, скільки виробляється валового внутрішнього продукту на гривню української зарплати, а скільки на долар чи євро,то

виявляється, що наш працівник виробляє в середньому в 3-7 разів більше ніж його колега в тій же Польщі чи Німеччині. Отже, за нинішньої продуктивної праці середня зарплата має бути вищою в 2,0-2,5 рази.

«Тінізації» зайнятості і заробітній платі «в конверті» сприяють й інші фактори: бажання людини заробити «зараз і все», згода людини з глухого села, де немає ніякої роботи, на будь-які умови аби заробити хоч якісь кошти для свого виживання чи своєї сім’ї.

Нелегальна зайнятість, «чорні» зарплати містять загрозу і для самої держави. Державний бюджет не одержує належні йому гроші й тому розоряється. Це, в свою чергу,тягне за собою загальне зубожіння працівників бюджетної сфери (освіта,медицина,культура,соціальний захист тощо), невиконання державних соціальних програм, мізерні пенсії та соціальні виплати і т.п. В зв’язку з цим, дедалі більше громадян змушені будуть звертатися за допомогою до держави.

Бідність серед працюючих – вирок для держави тому, що будь-які реформи в країні будуть приречені на неуспіх через те, що кінцевий споживач внутрішнього ринку – неплатоспроможний. Продовження існуючої несправедливості в розподілі результатів праці (багаті стають все багатшими, бідні – все біднішими) загрожує державності України.

В разі наявності фактів нелегальної зайнятості на території району та з метою вжиття заходів до порушників чинного трудового законодавства України громадяни можуть звертатися із зверненнями на телефон «гарячої лінії» управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації в робочі дні з 8.00 до 17.00 години за номером: 37-22-02.

Завідувач сектору з питань праці

УПСЗН райдержадміністрації Л. Д. Мороз

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.