Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ВІТАЛІЙ РОЖКО: «БРАТ ДО БРАТА З ВІЙНОЮ В ХАТУ НЕ ПРИХОДИТЬ»

 

Інтерв’ю депутата Житомирської районної ради ( фракція «Свобода») Віталія Олександровича РОЖКА.

– Віталію Олександровичу, по якому округу ви балотувалися і які фактори, на вашу думку, вплинули на ваше обрання депутатом?

– Я балотувався по Садківській сільській раді. Причиною мого обрання, вважаю, було те, що до того я три роки працював Садківським сільським головою, люди були зі мною знайомі, люди оцінили мою роботу і тому підтримали мене. Адже деякі з проблемних питань у селі мені вдалося вирішити: водопостачання, часткове освітлення. Ремонт дитячого садка самотужки сільська рада вирішити не могла. Тому я балотувався до районної ради, щоб сприяти сільській громаді. Я відкрито заявляв, що є представником «Свободи» і це певною мірою також вплинуло на обрання мене депутатом.

Що змінилося у вашому житті, відколи стали депутатом?

– Коли я працював сільським головою, часу було обмаль. Сьогодні я більше уваги можу приділити своїй родині та розвивати приватний бізнес. Водночас, я не забуваю про виборців. Депутатська діяльність вимагає відповідальності, а тому доводиться чітко все сплановувати.

 Ви віднедавна депутат. Які враження від депутатського корпусу і роботи ради? Чи змінилося ваше уявлення про роботу в районній раді після того, як попрацювали у ній півроку?

– Оскільки з депутатами попереднього скликання мені доводилося спіпрацювати на посаді сільського голови, то можу порівняти з новообраними депутатами. Минула райрада керувалася централізовано, прийняття певних рішень затягувалося. Нинішня рада оновилася, у ній багато молодих депутатів, відчувається їхня наполегливість, бажання щось пропонувати та вирішувати.

– Ви – секретар постійної комісії з питань законності, правопорядку і прав людини, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів та місцевого самоврядування. Чи вдається їй щось вирішувати?

– Хтось може сказати, що діяльність нашої комісії є несуттєвою порівняно з бюджетною чи земельною. Однак ця комісія дуже важлива, особливо в світлі останніх реформ, які в Україні пов’язані зі створенням поліції. На минулій сесії депутати висловили занепокоєння щодо того, що на вулицях сіл та селищ району відсутня патрульна служба. З приводу цього ми прийняли звернення до голови нацполіції. Будь-яке рішення, яке стосується правових питань і яке приймається райрадою, повинне узгоджуватися з нашою комісією.

– На ваш погляд, обрання Сергія Крутія головою Житомирської районної ради посилило позиції вашої політичної сили?

– Політикам, які в опозиції, простіше критикувати владу та вказувати на нелодіки. Політкам, які взяли на себе відповідальність працювати у владі, важче. Я б сказав так: обрання свободівця Сергія Крутія головою районної ради не так посилило позиції «Свободи», як додало їй відповідальністі. Люди потім запитають: а що ви зробили, будучи при владі?

– Які проекти рішень районної ради можна зарахувати в актив фракції «Свобода»?

– Рішення, які приймаються, є результатом співпраці усіх депутатів. Вказувати, що ми кращі за когось, було б, принаймні, неетично. Створювати конкуренцію, хто більше запропонує проектів рішень, не варто, потрібно консолідуватися усім фракціям для вирішення важливих питань району.

– Чи берете участь у політичних акціях, які проводить «Свобода»? Як ви можете оцінитити підтримку, яку має ця політична сила сьогодні, скажімо, порівняно із минулими виборами?

– «Свобода» – націоналістична партія, яка має свою чітку ідеологію. Ми проводимо багато акцій, які спрямовані на пробудження власної національної гідності та свідомості, розуміння того, що ми українці, що ми господарі на своїй землі незалежно від того, хто якого віросповідання. «Свобода» завжди була проти того, щоб в управління нашою державою втручалися ззовні, укранці мають керувати своєю державою самостійно.

 На вашу думку, чому Україна, отримавши незалежність, не змогла повною мірою використати усі шанси, аби люди почувалися на своїй землі щасливими, а не розчарованими?

– Що таке мірило розчарування і чим воно вимірюється, важко сказати. Є чітке розуміння того, що за всі роки незалежності, перебування при владі колишнього комуністичного номенклатурного апарату в Україні була зруйнована економіка, довели людей до зубожіння, розвалили військовий потенціал. Цим скористався агрессор – Росія.

«Свобода» протягом усіх років своєї діяльності намагалася донести до кожного свою чітку позицію стосовно цих питань. На жаль, нас не завжди розуміли. «Ідеологічна машина» Росії продукувала те, що ми брати, що ми слов’яни, рідні народи. Брат до брата в хату з війною не приходить. Кожна держава має дбати перш за все про свої інтереси.

– Чи є опозиція в районній раді?

– Такої опозиції, коли представник певної партії голосує проти свого колеги лише тому, що він належить до іншої партії, у нас немає. Є ефективна співпраця між депутатами, між якими можуть виникати дискусії з певних питань.

– Як складаються відносини між вами і депутатами інших політичних сил?

– Оскільки ми прийшли в районну раду не займатися політиканством, а працювати для своїх виборців, відносини між депутатами є цілком нормальні, ділові, спрямовані на розуміння того, що люди чекають від нас результатів діяльності.

– На депутатські повноваження кожному депутату районної ради виділено 10 тисяч гривень. Куди будете витрачати ці кошти?

– Куди витрачати ці кошти, вважаю, маємо вирішити на депутатських комісіях. Моя думка: ці кошти потрібно акумулювати і вирішити якесь конкретне питання. У наших людей дуже багато проблем.

– Про які результати вашої депутатської діяльності можете розповісти?

– У своїй передвиборчій програмі я акцентував увагу на тому, що треба відкрити у Садках дитячий садок, відремонтувати дороги. Завдячуючи спільним зусиллям депутатського корпусу та сільської ради, вже заплановано капітальний ремонт дороги, кошти виділили з районного та сільського бюджетів. Департамент праці та соцзахисту Житомирської ОДА посприяв у виділенні коштів для ремонту дитячого садка. У центрі Садок провели благоустрій. Сільський голова Михайло Яромов займає активну позицію в питаннях розвитку громади.

– З чим пов’язана ваша приватна справа?

– Надаю послуги з ремонту автомобілів. Часто доводиться допомагати фронту, українській армії. До мене звертаються бійці батальйону «Січ», «Карпатська січ» з тим, щоб відремонтувати двигуни для військових автомобілів, ремонтуємо волонтерські автомобілі. «Свобода» з початку російської агресії активно допомагає українським патріотам, які відстоюють українську незалежність. Голова районної ради Сергій Крутій особисто вже десятки разів доправляв зібрану в районі домогу в зону бойових дій. Цю війну ми повинні перемогти, для цього слід віддати усі сили.

– Ви віруюча людина?

– Так, я людина віруюча і певен, що за всі свої діяння ми будемо відповідати перед Богом. Якщо є Бог у серці, усі справи можна вирішити.

У Садках будується українська церква Київського патріархату. Коли ще був сільським головою, заклав наріжний камінь цієї церкви. А тепер вважаю своїм обов’язком як мешканця громади, як депутата зробити все, щоб церква була збудована якнайшвидше. Допомагаю настоятелю отцю Віталію, звертаємося до підприємців з проханням посприяти в будівельних роботах. Вдячний директору Житомирського лісгоспу Руслану Карчевському, який допоміг виділити дошки. Вдячний Василеві Фірфіцькому, котрий організував будівельну бригаду, яка безоплатно звела стіни церкви.

Переконаний, відкриття церви у Садках – важливий крок для духовного розвитку села.

Інтерв’ю провів

Сергій МОТРИЧ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.