Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

ШЛЯХ ДО КРАЩОГО, ВИГІДНІШОГО І ЗАКОННОГО НАДАВАЧА ПОСЛУГ І ТОВАРІВ

Наприкінці 2015 року Верховна Рада України прийняла

Закон України «Про публічні закупівлі». Тож у 2016 році Україна, за прикладом країн Європейського Союзу, також переводить державні закупівлі у електронну форму. Прогнозується, що така новація сприятиме прозорості використання бюджетних коштів. Назва говорить сама за себе: «ProZorro» – система, створена за ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Мета – прозоре і ефективне витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників. Закон про публічні закупівлі передбачає обов’язковість проведення закупівельних процедур через електронну систему.

Система «Prozorro» складається з центральної бази даних та підключених до них електронних торговельних майданчиків (точки доступу), які допомагають звести замовника і виконавця. Більш як сім електронних торговельних майданчиків уже готові надавати послуги із доступу до системи, найвідоміші з яких Prom.ua, Zakupka.com.

Спочатку систему електронних закупівель було запущено на рівні центральних органів влади (з квітня 2016 р.), а згодом (з серпня 2016-го) вона має діяти і для всіх інших розпорядників бюджетних коштів.

Щоб наблизити практичне використання електронної системи у сфері публічних закупівель до потенційних учасників торгів, у райдержадміністрації 12 травня був проведений семінар-навчання для працівників та голів селищної, сільських рад, керівників підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району, тобто всіх тих структур, які беруть участь у публічних закупівлях.

За словами голови райдержадміністрації С. М. Микитюка, на даний час у системі «ProZorro» вже зареєстрований ряд районних структур, але у освоєнні новації виникає багато запитань, тому і вирішено було запросити спеціалістів з відповідного департаменту облдержадміністрації.

Заступник директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва ОДА В. М. Градівський поінформував, що згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації та голови обласної ради від 25.04.2016 р. “Про прозоре та ефективне використання коштів обласного бюджету”, розпорядників бюджетних коштів усіх рівнів Житомирської області зобов’язано здійснювати закупівлю товарів, робіт та послуг вартістю понад 200 тис. грн. у системі електронних державних закупівель «ProZorro». Про нову систему публічних закупівель надають роз’яснення накази Міністерства економіки України №454 від 17.03, №477 від 18.03 та №490 від 22.03.2016 року. Директор інформаційно-консультативного центру при облдержадміністрації В. П. Макаренко розповів про обумовлені Законом про електронні закупівлі вартісні межі так званих допорогових торгів: 200 тис. грн. при закупівлі товарів та послуг, та 2 млн. грн. — при закупівлі робіт, та інші особливості законодавства у цій сфері. З 1 квітня в ProZorro запроваджений механізм оскарження результатів торгів у електронній формі до відповідального органу – АМКУ.

З інтерактивною покроковою інструкцією здійснення електронної закупівлі ознайомив начальник відділу цін та торгівлі департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації А. П. Котенко.

Учасники семінару цікавилися багатьма аспектами нововведення, які стосуються зокрема можливостей економії коштів завдяки закупівлям через електронну систему, заключення контракту з уповноваженою особою, яка буде займатися електронними закупівлями та іншими, на які отримали детальні відповіді фахівців. З запитаннями спеціалісти організацій можуть звернутися до Інформаційно-консультаційного центру облдержадміністрації за тел. 47-47-11 або 47-46-33. Зареєструватися у системі електронних публічних закупівель Prozorro можна у мережі Інтернет за посиланням: https://prozorro.gov.ua/.

P1010427

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.