Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

СУД ВИНІС ВИРОК СУДДІ ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ САХІБІ БАРЕНКО: 5 РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ З КОНФІСКАЦІЄЮ МАЙНА

15 квітня 2016 року Погребищенський районний суд Вінницької області

виніс вирок судді Житомирського районного суду Баренко Сахібі Гайнулівні за ч. 2 ст. 368 КК України (в редакції закону, що діяв на час вчинення злочину), тобто одержання хабара службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням хабара,   та призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави по здійсненню правосуддя на 2 роки та з конфіскацією усього належного їй на праві приватної власності майна. На підставі ст. 54 КК України,  С. Баренко позбавили 3 кваліфікаційного класу судді.

Рішення не вступило в законну силу. Безперечно, буде апеляція. Ми подаємо фрагменти з вироку.

Цивільну справу за позовом ТОВ «Кентавр» до ТОВ «Мівса», державної виконавчої служби Богунського районного управління юстиції, державної акціонерної компанії «Національна мережа аукціонних центрів» в особі філії «Житомирського аукціонного центру» про визнання договорів та актів недійсними до свого провадження суддя Житомирського районного суду С. Баренко прийняла 06 листопада 2009 року та призначила її до попереднього судового розгляду на 17 грудня 2009 року.

У зв’язку з хворобою судді розгляд справи 17.12.2009 року не відбувся і був призначений на 01.02.2010 р. У вказаний день судовий розгляд також не відбувся через неявку частини відповідачів і знову був відкладений на 01.04.2010 р., а потім з аналогічних причин вже на 02. 06. 2010 р.

З метою з’ясування причин перенесення розгляду справи на тривалий термін, а також питання про нібито неналежним чином складену позовну заяву, представник ТОВ «Кентавр» 08.04.2010 р. звернувся на особистий прийом до судді С. Баренко. На вказаній зустрічі, яка відбулась у службовому кабінеті Житомирського районного суду, С. Баренко висловила вимогу про необхідність передачі їй певної суми грошових коштів.

12. 04. 2010 р. представник ТОВ «Кентавр» зустрівся в м. Житомирі з засновником ТОВ «Кентавр» та повідомив про вимогу судді передати їй хабар за прийняття судового рішення на користь товариства.

Засновник ТОВ «Кентавр» погодився, але сума хабара не повинна була перевищувати 2500 доларів США. При цьому він запропонував своєму представникові, щоб той передав хабара судді, використавши для цього свої грошові кошти, пообіцявши, що після розгляду справи проведе з ним взаєморозрахунок за надані послуги з урахуванням вказаних витрат.

Згодом представник «Кентавра» повідомив суддю про те, що у нього є інформація про те, що відповідач у справі ТОВ «Мівса» хоче продати предмет судового спору – земельну ділянку, розташовану на території Оліївської сільської ради Житомирського району, у зв’язку з чим необхідно підготувати та подати до суду заяву про забезпечення позову та накладення арешту на вказану ділянку.

12. 04. 2010 р. представник «Кентавра» зустрівся з С. Баренко та повідомив їй, що може передати як хабар 2500 доларів США за винесення нею ухвали про забезпечення позову ТОВ «Кентавр» та прийняття остаточного рішення про його задоволення. Суддя на це погодилася.

23. 04. 2010 р. представник «Кентавра» передав судді С. Баренко хабара в розмірі 500 доларів США за винесення ухвали про забезпечення позову за заявою ТОВ «Кентавр». Відразу після отримання вказаних коштів суддя сказала, що винесе ухвалу, яку він може отримати 27.04.2010 р.

26. 04. 2010 р. було винесено ухвалу про забезпечення позову ТОВ «Кентавр» та накладено арешт на земельну ділянку, що розташована на хуторі Світин Оліївської сільської ради.

13. 05. 2010 р. суддя отримала ще 900 доларів США.

18. 05. 2010 р. у службовому кабінеті по вул. Щорса, 92 в м. Житомир судді було передано ще 1000 доларів США за прийняття рішення про задоволення позову ТОВ «Кентавр».

Відразу після одержання останньої частини хабара в сумі 1000 доларів США суддя С. Баренко була затримана працівниками Управління Служби безпеки України у Житомирській області.

Всього С. Баренко одержала як хабар 2400 доларів США.

У судовому засіданні підсудна С. Баренко своєї вини у вчиненні злочину не визнала, просила її виправдати, сказала, що злочину вона не вчиняла, а матеріали кримінальної справи відносно неї сфальсифіковано і працівники СБУ її обмовили.

У Козятинському міжрайонному суді Вінницької області, де починали розглядати справу по судді-хабарниці, на першому слуханні С. Баренко кілька разів непритомніла. Можливо, в ній прокинувся талант акторки. Що ж, тепер суддя цілком може змінити своє амплуа, адже часу для цього у неї буде достатньо.

Підготував

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.