Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

МИКОЛА ПРИСТАВСЬКИЙ: «МИ ДЕМОНСТРУЄМО УСІМ ТЕ, ЩО МИ НЕ БАЙДУЖІ»

Депутат Житомирської районної ради (фракція «Батьківщина») Микола Миколайович ПРИСТАВСЬКИЙ розповів кореспонденту «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» про свою депутатську діяльність.

 – Миколо Миколайовичу, на останній сесії районної ради за поданням фракції «Батьківщини» було прийнято аж 11 звернень до різних урядових інстанцій. Чим це вмотивовано?

– Ми відстоюємо думку громади, прислуховуємося до громади і хочемо реальних змін не на словах, а у справах. Тому фракція «Батьківщини» у Житомирській районній раді ініціює проекти рішень, які спрямовані на благо своїх виборців. Ми намагаємося реалізувати обіцяне під час виборчої кампанії, однак це процес поступовий.

Дійсно, на останній сесії райради було прийнято одинадцять звернень від фракції «Батьківщина». Зокрема, це звернення до міністра соціальної політики щодо необхідності підняття рівня соціального захисту дітей з малозабезпечених сімей. Сьогодні батьки в малозабезпечених сім’ях не мають змоги купувати своїм дітям одяг, їжу – тобто, найнеобхідніше для життя.

Звернення щодо збільшення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Тарифи на комунальні послуги зростають, люди не можуть виживати. Тому ми повинні якимось чином приймати певні міри.

Звернення до Кабінету Міністрів щодо фінансового забезпечення харчування дітей 1-4 класів загальноосвітніх шкіл за рахунок коштів державного бюджету. Ми знаємо, що районна рада профінансувала цьогорічні витрати, однак у своєму зверненні ми акцентували увагу на тому, щоб ці потреби фінансувалися саме з держбюджету. Місцевий бюджет не може покривати відповідні витрати через відсутність коштів. Перш за все, це є державним обов’язком.

Звернення до міністра соціальної політики щодо забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації. На жаль, у 2015 році значна кількість інвалідів Житомирського району не була забезпечена протезами та іншими засобами реабілітації.

Нас дивує те, що в Україні оподатковуються пенсії. Це є неприпустимим, коли пенсіонери, ледве зводячи кінці з кінцями, пробують десь підробити, і у них забирають 15% пенсії.

Ми також пропонуємо індексувати трудові доходи відповідно до рівня інфляції.

Коли до нас не будуть дослуховуватися, ми змушені будемо виходити на майдани до обласної ради, до Верховної Ради. Думка громади має бути врахована. Подібні звернення «Батьківщина» піднімає на рівні усіх місцевих рад, ми сподіваємося, що до нас дослухаються і на рівні Верховної Ради, куди партія «Батьківщина» вносить відповідні законопроекти.

Ми не займаємося популізмом, використовуючи нелегку для людей ситуацію, а лише демонструємо усім іншим те, що ми не байдужі.

Коли нас обрали депутатами, нас підтримали люди, а тепер настав час, щоб депутати почули своїх виборців, а не думали про свої власні інтереси.

– Як підтримуєте зв’язок зі своїми виборцями, що вдалося зробити для людей?

– У Станишівській сільській раді я постійно проводжу прийом виборців. Часто до мене звертаються через соціальні мережі. Як до депутата районної ради до мене надійшло 21 звернення, на які більшою мірою я відреагував і виконав прохання своїх виборців.

Мати с села Бистрі звернулася щодо безкоштовного харчування дитини-школяра. Її чоловік два роки в АТО. Після мого втручання цю проблему вдалося вирішити. Було питання, яке стосувалося незадовільного перевезення по маршруту Житомир-Бистрі. За мого сприяння вдалося оздоровити три дитини.

До липня за кошти районного бюджету плануємо облаштувати туалет у приміщенні Станишівської школи.

Коли мене попросили з’ясувати, чи є на території Станишівської сільської ради вільні земельні ділянки, я звернувся до сільського голови й отримав офіційну відповідь: вільної землі немає. Я не міг по-іншому, люди подумали б, що я їх дурю. На зборах громади, де звітував сільський голова, я цю інформацію надав виборцям.

Якщо людина до мене звернулася, я не можу відмовити їй у допомозі. Усе залежить від ситуації, яка склалася, від тих проблем, з якими приходять люди. Буває іноді трохи важко, тоді прошу депутатів вищого рівня з обласної ради про підтримку. Тоді спільними зусиллями вдається залагодити проблеми виборців.

Мене було обрано заступником голови районної організації «Батьківщини», я став помічником депутата Житомирської обласної ради В. Кропивницького. Ми запланували провести у Житомирському районі найближчим часом від політичної партії «Батьківщина» конкурс талантів до Дня захисту дітей та конкурси краси .

– Як визначаєте роботу районної ради?

– Я не побачив певних амбіцій своїх колег у районній раді. Робота злагоджена, сподіваюся, що буде так і надалі.

– Що ви думаєте про обєднання громад?

– У Станишівці пройшли громадські слухання з приводу обєднання громад. Я був там присутній. Кожен хоче бути «центром»: і Новогуйвинське хоче бути «центром», і Станишівка. Проте для того, щоб говорити про децентралізацію, влада мала б спершу продемонструвати усій державі приклад в реальних діях, показати переваги такого обєднання. Вважаю, що громада має сама обрати, як їй краще. Я підтримаю позицію громади, якою б вона не була.

– Чого прагнуть виборці?

– Велике прагнення миру в державі.

Вперше на свою депутатську діяльність за рішенням сесії ми отримали по 10 тисяч гривень, тому мої виборці (Станишівка, Бистрі, Слобода-Селець) можуть звертатися на предмет отримання матеріальної допомоги, кому вона вкрай необхідна.

Своїх виборців я чекаю у останній четвер місяця з 14 до 17 години у приміщенні Станишівської сільської ради, тел.: 098-7070717, електронна пошта: pristavskij@bk.ru.

Записала Ірина КАРПЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.