Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

«Мужність і біль Чорнобиля»

Летять журавлі під Чорнобильським небом.
Чорнобиль. Чорнобиль. Почуй же ці жахи.
Як стогне земля від праху людського,
Як ворон кричить про всі твої страхи…

30 років тому світ сколихнула страшна новина26 квітня сталася трагедія, яка увійшла в історію людства під назвою Чорнобильська катастрофа,

найбільша техногенна аварія ХХ століття. Відтоді Чорнобиль став зоною душевного болю і постійної тривоги мільйонів українців. Від 26 квітня 1986 року увесь український народ живе “до” і “після”. “До” і “після” катастрофи на ЧАЕС.

Вибух на Чорнобильській АЕС призвів до вселюдської, планетарної трагедії. Але для України чорнобильська трагедія стала лихом, яке з нею назавжди, бо саме на її території залишився ядерний монстрзруйнований четвертий блок, який і нині, через 30 років після аварії, продовжує загрожувати світу.

Вшановуючи подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пам’ять жертв цієї техногенної катастрофи, у Черемошнянській ЗОШ І-ІІ ст. було проведено єдиний урок мужності та памяті на тему: «Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу зберегти» та загальношкільну лінійку «Мужність і біль Чорнобиля». Найбільш активними у проведенні заходу виявилися учні 7 класу, які, зі сльозами на очах, згадували день 26 квітня 1986 року, про це лячне і моторошне слово – Чорнобиль. Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. Під час лінійки було переглянуто уривки відеофільмів з документальними кадрами. Учні розкрили зміст трагедії та її наслідки. Героїв ліквідації наслідків аварії, учні та вчителі з болем у серці та сльозами на очахвшанували хвилиною мовчання.

Завершенням лінійки став вірш-молитва до Бога, щоб більше ніколи й ніде у світі не повторилося подібне лихо, який прочитала учениця А. Крумен.

Чорнобильце незагоєна рана, не лише наша особиста, а й загальнолюдська, це страшний урок не стільки конкретному суспільному устрою, скільки всьому людству.

РРР

Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин?

Як тяжко, як тужно моєму народу болить!

Вічна слава героям!

Р. В. Андросович,

педагог-організатор Черемошнянської ЗОШ І-ІІ ст.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.