Сьогодні: 17 січня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

У САДКАХ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛ З НАГОДИ 25-РІЧЧЯ ОБ’ЄДНАННЯ СІЛ 

У Вербну неділю, 24 квітня, напередодні 30-річчя Чорнобильської катастрофи, у селі Садки Житомирського району було відкрито

Меморіал з нагоди 25-річчя об’єднання сіл, що постраждали від радіації та були переселені у Садки та Вигоду.

DSC03952

Під час переселення потерпілих від Чорнобильської аварії село Садки було малонаселеним, тут було лише 150 будинків. У 1991 році переселилися перші сім’ї. Загалом у Садки переїхало близько 200 сімей. За цей час населення збільшилося вдвічі.

Ідея встановлення меморіалу належить сільській громаді під керівництвом сільського голови Михайла Яромова, за спонсорської підтримки О. Клугена. У створенні паркової зони біля меморіалу велику допомогу надали жителі села.

На відкриття  меморіалу до Садок завітали керівник департаменту соціального забезпечення і захисту населення облдержадміністрації  Галина Корінна, заступник голови Житомирської районної держадміністрації Сергій Микитюк, депутат Житомирської районної ради Василь Стах.

– Країна була готова до ядерної війни, але вона не була готова до боротьби із мирним атомом. Сьогодні хочу згадати всіх героїв, що віддали своє життя заради того, щоб ми жили в квітучій країні. Меморіал присвячений пам’яті тих днів. Підростаюче покоління має знати та пам’ятати, що було таке переселення внаслідок аварії, –  сказав Михайло Яромов.

DSC03874

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять загиблих чорнобильців.

На урочистостях виступив та згадав минулі роки колишній голова Садківської сільської ради Володимир Майданович:

– Ніхто не хотів визнавати, що територія Лугинського району забруднена від аварії на ЧАЕС. Тільки після детального вивчення території була прийнята постанова про поділ населених пунктів району на зони.

Тільки за останніх 5 років в Житомирській області померло 1700 ліквідаторів, троє проживало на території  Садківської сільської ради.

Із присутніми своїми спогадами ділився ліквідатор аварії на ЧАЕС, житель с. Садки Броніслав Станішевський та запевнив, що будь-яке горе можна подолати, якщо у людей є єдність:

– До сьогоднішнього дня я не можу забути той жахливий квітень. Здається, це було вчора. Нас об’єднало спільне горе. Завдяки об’єднаності, згуртованості ми приборкали цю скажену енергію, яка вирвалася з-під контролю.

Після завершення урочистої частини усіх бажаючих запросили на концерт до Будинку культури.

Поспілкувалися із жителями сіл Садки та Вигода.

Антоніна Корінна, переселенка  із Народичів, яка 15 років проживає у Вигоді, ділиться своїми споминами про пережите:

Антоніна-Корінна

– Пам’ятаю, що не відразу дізналася про катастрофу, ще 1 травня були на параді. Ми продовжували вести звичайне життя, збиралися засаджувати огороди. Одного дня зателефонувала донька і повідомила про аварію. Виїхали ми не відразу, а з часом розпочалося переселення людей. Постійно згадую рідний дім, кожного року їжджу до могил рідних. Ті часи згадую зі смутком та часто думки про рідне село не дають мені заснути.

Лідія-Герасимчук

Лідія Герасимчук, народилася в с. Малахівка Лугинського району. В Житомирському районі зі своєю сім’єю проживає 23 роки, після аварії довго не наважувалась покинути рідну домівку, але через 7 років після катастрофи, коли почали часто хворіти діти, все ж таки вирішили виїхати.

Ірина ГАВРИЛОВСЬКА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.