Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Сергій МАШКОВСЬКИЙ: «ПРОЦЕС ОБ’ЄДНАННЯ – ЦЕ ЄДИНИЙ ПРАВИЛЬНИЙ ШЛЯХ СЬОГОДНІ»

21 квітня голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Машковський разом з керівниками структурних підрозділів ОДА з робочим візитом відвідали Тетерівську ОТГ.

На зустрічі були також присутні заступник голови Житомирської РДА Сергій Микитюк та голова Житомирської районної ради Сергій Крутій.

8382

Сергій Машковський зазначив, що жителі громади вже мають змогу бачити позитивні результати децентралізації. «До цього часу про розвиток тут і мови не йшло. Зараз за рахунок економії коштів на утриманні працівників сільських рад, додаткових надходжень громада за три місяці 2016 року отримала майже 2 млн грн від перевиконання бюджету. Окрім цього, сьогодні держава стимулює до об’єднання та надає новій територіальній громаді додатковий фінансовий ресурс для розвитку інфраструктури – доріг, освітлення, водопостачання, водовідведення тощо. 6776, 6 тис. грн отримає Тетерівська громада в цьому році», – підкреслив він.

Також голова ОДА оглянув будівництво нового дошкільного навчального закладу в с. Дениші. Зараз діти дошкільного віку навчаються в садочку, який побудовано ще у 1923 році. За словами голови Тетерівської ОТГ Валентини Ільницької, у новому сучасному закладі розміщуватиметься близько 60 малят. На реконструкцію з місцевого бюджету виділено 1 млн 800 тис грн. Вже майже повністю зроблено ремонт у приміщеннях, підведено всі комунікації, встановлено енергозберігаючі вікна і двері. З місцевого бюджету додатково виділено ще 2 млн грн для облаштування дитячих майданчиків. Заплановано, що вже у вересні цього року діти зможуть піти до нового дитсадка.

За кошти державної субвенції також планується провести реконструкцію, термосонацію та добудувати частину примішення ДНЗ в с. Тетерівка та добудувати Центр надання адміністративних послуг в с. Корчак.

ЦНАП об’єднаної територіальної громади розпочав свою роботу у березні 2016 року і вже розглянуто більше 200 звернень. У Центрі можна отримати популярні адміністративні послуги:  реєстрацію місця проживання, реєстрацію бізнесу, реєстрацію нерухомості, реєстрацію земельних ділянок, послуги щодо будівництва, соціальні адміністративні послуги.

Також в Тетерівській ОТГ проводиться комплексний ремонт фельдшерсько-акушерських пунктів в с. Ульянівка, Нова Рудня та Буки. Всі ФАПи повність забезпечені необхідними медичними препаратами. Наступний крок – закупівля нового обладнання.

Сергій Машковський резюмував, що процес об’єднання уже дав свої результати: «Вже сьогодні ми бачимо конкретні позитивні зміни у громаді. Об’єднана громада отримала у свій бюджет 60 % податку на доходи фізичних осіб, акцизний податок, кошти за оренду землі та безліч інших доходів. Їх громада спрямовує на створення якісної освіти, у сферу охорони здоров’я, культуру, спорт та загалом робить життя комфортним для своїх громадян. Ось це і є децентралізація».

За інформацією прес-служби Житомирської ОДА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.