Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЯКІ ПІЛЬГИ МАЮТЬ ПОСТРАЖДАЛІ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС?

26 квітня – тридцята річниця найбільшої техногенної катастрофи в історії України,

аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Згідно з Указом Президента України від 14 грудня 2015 року, 2016-й рік оголошений роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. По всій країні, на рівні обласних та міських адміністрацій розроблені регіональні програми у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи та проведенням Року вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, передбачені заходи з поліпшення медичного, соціально-побутового обслуговування громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
В усіх областях та районах України проживають ті, хто брав участь у ліквідації наслідків катастрофи, мають інвалідність внаслідок хвороб, спричинених впливом радіаційного опромінення. Статусу чорнобильців набували і діти, народжені як незадовго до Чорнобильської катастрофи, так і після неї на територіях, що піддалися радіаційному забрудненню. У Житомирському районі проживають 187 інвалідів-чорнобильців, та четверо дітей – інвалідів Чорнобиля. Щорічно пільговики-чорнобильці отримують виплати на оздоровлення, та щомісячно – на харчування. На нещодавній колегії райдержадміністрації піднімалося питання про надання одноразової фінансової підтримки дітям – інвалідам Чорнобиля, та можливості надання такої допомоги іншим категоріям чорнобильців у зв’язку з 30-ми роковинами катастрофи. Оскільки такі кошти не передбачені у бюджеті, і управління праці та соціального захисту Житомирської райдержадміністрації здійснює тільки захищені виплати пільговим категоріям, пропонується розглянути можливість надання фінансової допомоги за рахунок громадських, благодійних організацій, та окремих благодійників.
В управлінні праці та соціального захисту населення Житомирської райдержадміністрації перебуває на обліку 2173 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема:
– учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 316 чол.;
– потерпілих від Чорнобильської катастрофи – 1239 чол.;
– дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 555чол.;
– дружин (чоловіків), померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 45чол.;
– серія Г- (особи, які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці) – 18 чол.
Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон) постраждалі громадяни отримують компенсаційні виплати:
1) за нормами, встановленими Міністерством охорони здоров’я України, компенсація вартості продуктів харчування особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1 і 2. Сума компенсаційних виплат на 2016 рік складає: для 1 категорії – 415,80 грн., для 2 категорії – 207,90 грн. щомісячно (згідно ст. ст.20,21 Закону України та Наказу Міністерства соціальної політики України №42 від 25.01.2016р. «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2016 рік»);

2) щорічна допомога на оздоровлення для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (згідно ст. 48 Закону у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 р. №562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»):
для категорії 1 – інвалідам 1 і 2 групи -120,00 грн.
Інвалідам 3 групи та дітям-інвалідам –
учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії –100,00 грн.;
учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії, кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році – 75,00грн.
3) одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям-інвалідам, сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, батькам померлого (відповідно до ст. 48 Закону у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2015р. №285 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»):
Інвалідам 1 групи – 379,30 грн.;
Інвалідам 2 групи – 284,40грн.;
Інвалідам 3 групи – 189,60 грн.;
дітям-інвалідам – 1264 грн.;
сім’ям, які втратили годувальника – 7586 грн.;
батькам померлого – 3792 грн.
4) оплата додаткової відпустки громадянам 1, 2 категорії та батькам дитини-інваліда, постраждалої від аварії на ЧАЕС строком 16 календарних днів (згідно з ст.20, ст. 21 та ст.30 Закону України).
5) оплата різниці між тривалістю щорічної відпустки, яка надається відповідно до ст. 47 Закону та тривалістю щорічної відпустки, яка надається відповідно до Закону України «Про відпустки» громадянам, які працюють (перебувають у відрядженні) на території зон радіоактивного забруднення;
6) виплата щомісячної грошової компенсації до досягнення повноліття на дітей, які навчаються у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних навчальних закладах, коледжах та технікумах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи і які не харчуються в їдальнях зазначених навчальних закладах (відповідно до п. 11 ч.1 ст 30 Закону та постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1997 р. №155 «Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи»):
у віці від 6 до 10 років – 180,00 грн.;
від 11 до 14 років – 185,00 грн.;
від 15 до 18 років – 190,00 грн. на місяць пропорційно навчальним дням, в які діти не харчувалися.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 р. № 759 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. №1303» право на пільгове медичне забезпечення мають нижче вказані категорії громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:
1) незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу їх сім’ї:
особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2 відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
неповнолітні діти померлих громадян, віднесених до категорій 1 та 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
2) якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу:
особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 3 відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
неповнолітні діти померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
особи, які працювали з моменту аварії на Чорнобильській АЕС до 1 липня 1986 р. не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями.
Відповідні договори по медзабезпеченню укладено з КУ «Територіальне стоматологічне об’єднання» на проведення безоплатного зубопротезування та з Комунальним підприємством «Центральна районна аптека №118» Житомирської районної ради на відпуск ліків за пільговими рецептами лікарів постраждалим громадянам внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Санаторно-курортне оздоровлення. Законом України «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деякі законодавчі акти України» від 28.12.2014 № 76- VIII внесено зміни до Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»: путівками на санаторно-курортне оздоровлення забезпечуються тільки особи, які мають 1 категорію постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та діти-інваліди. Для постановки на чергу та отримання путівки потрібно звернутися в Центр по організації, координації та фінансуванню оздоровлення потерпілого внаслідок Чорнобильської аварії населення Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Корольова 3/14.
Призначення громадянам компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг передбачених Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» здійснюється за місцем реєстрації за єдиною заявою згідно наказу Мінсоцполітики України від 21.04.2015р №441. Виплата компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг у разі, коли вперше встановлено відповідний статус постраждалої особи і видано відповідне посвідчення, проводиться з дня подання громадянином заяви, але не раніше ніж з дня видачі йому посвідчення встановленого зразка. У разі зміни категорії постраждалої особи або її посвідчення проведення виплати поновлюється з дня припинення останньої виплати за умови, що особа мала право на такі виплати та повідомила про це уповноважений орган протягом трьох місяців. У разі зміни місця реєстрації або місця роботи громадянин для отримання виплати за новим місцем реєстрації або місцем роботи надає протягом трьох місяців заяву та довідку про отримані виплати (нарахування) (Постанова КМУ від 20.09.2005р. №936 «Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи).
За додатковою інформацією звертатись за адресою: вул. Б. Тена, 16, м. Житомир, управління праці та соціального захисту населення Житомирської РДА, т. 37-35-61.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.