Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЦЕ ВАЖЛИВО!

Перевезення пільгових категорій – одна з найболючіших проблем не лише в нашому районі, а загалом по всій Україні. 20 квітня ми провели зустріч з перевізниками і обговорили це складне питання.

На сесії районної ради 29 квітня ми приймемо звернення до всіх – Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів – з тим, щоб центральна влада визначилася, як бути з пільговиками.

Чому усі проблемні питання «скидають» на місцеві ради? Адже сьогодні ми не в змозі забезпечити пільговий проїзд усіх категорій за рахунок місцевого бюджету. Ми не можемо обмежувати одних і давати іншим. Це питання повинно вирішуватися на рівні держави. Якщо будуть скасовані пільги, тоді варто надавати для цих потреб адресну допомогу. Можливо, так буде простіше і ми уникнемо соціального конфлікту?

За тією інформацією, якою я володію, готується створення госпітальних округів. Ці процеси відбуваються в контексті реформи децентралізації. Тому нам сьогодні потрібно зміцнювати первинну медицину. Я стою на тому, що в селах повинні бути по сучасному обладнані ФАПи, щоб ми там мали денні стаціонари, щоб хворі не їхали з села до Житомира отримувати процедури, які можна отримати на місці. Тому, в першу чергу, ми повинні вкладати кошти в первинну медицину.

На наступній сесії буде прийнято багато вкрай важливих рішень для району, зокрема , плануємо внести зміни до програми щодо ремонту доріг. Сьогодні дорогами керує служба автомобільних доріг. Ми вирішили, щоб розпорядником коштів була РДА, служба автомобільних доріг має вести лише технічний нагляд. Ми створимо конкурсну комісію, тоді ми будемо мати 4-5 претендентів виконання робіт і будемо співпрацювати напряму з тими організаціями, які зможуть забезпечити найвигідніші умови та якісний ремонт доріг.

Ми приймаємо соціальні програми щодо допомоги онкохворим дітям та дітям, котрі мають рідкісні хвороби.

Стовно децентралізації. Процес обєднання громад, судячи з перестановки в уряді, є незворотнім. Днями Президент серед пріоритетних завдань у державі назвав децентралізацію.

19 квітня народні депутати підтримали у першому читанні Проект Закону № 4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель». Тобто, землі державної власності за межами населених пунктів будуть передані у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Таким чином обєднані громади сьогодні отримують значну допомогу від держави.

Думаю, що до 2017 року у нас виникне питання щодо існування і районної ради, і РДА. .

Я неодноразово пропонував сільським головам розпочати процес обєднання громад в межах району. Сільські голови вважали, що це їх мине. Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко сьогодні говорить про перспективу громад, які обєднуватимуть до 20 тисяч мешканців. Я висловлював позицію, що в Житомирському районі ми могли б створити три громади, а це означало б, що ми зберегли існуючу інфраструктуру, соціальні зв’язки тощо. Сільські голови вирішили по-іншому, примусити їх до цього ніхто не може.

Сергій КРУТІЙ,

голова Житомирської районної ради

Від редакції.

У кожному наступному номері «Приміського життя» голова Житомирської районної ради Сергій Крутій буде розповідати про актуальні питання з життя Житомирського району.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.