Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

КРАЙ, В ЯКОМУ ТИ СЛУЖИШ БАТЬКІВЩИНІ

Саме під такою назвою були проведені тематичні заходи з солдатами строкової служби у військовій частині, де служить полковник Андрій Українець.

В Озерному проходять службу солдати з різних регіонів нашої держави. Тому проведений тематичний ранок під назвою «Край, в якому ти служиш Батьківщині» для молодих захисників Вітчизни був дуже корисним у пізнавальному плані.

Багато років минуло відтоді, як народився і виріс неприступною фортецею на гранітних крутосхилах р. Кам’янки Житомир. Це – одне з найстаріших міст України, поряд з Києвом, Черніговом, Переяславом-Хмельницьким…

«Житомир – це слово просте і величне, в ньому жито і мир воз’єднались навічно». А що може бути дорожчого для кожної людини, ніж мир і життя?

Житомир – це чисто українське слово. Поет Нечипоренко писав:

Люблю я розмови сердечні і щирі,

Легенди, що серце хвилюють моє.

… Слов’янам хотілося жити у мирі –

Житомиром місто назвали моє.

Красиво назвали. В цьому імені золотаві житні ниви і блакитне мирне небо. В ньому символ рідної Батьківщини.

А герб міста Житомира виглядає так: на тлі жовто-блакитного поля замкова брама з трьома баштами і широко відчиненими воротами – прикмета миру та гостинності. В гербі теж – жито і мир.

Житомирщина – мальовничий край. Він розташований у двох природних зонах –  змішаних лісів і лісостепу. Рослинний покров області багатий і різноманітний. За підрахунками вчених, лише на Житомирському Поліссі – 1405 видів рослин.

Корисні копалини на Житомирщині також значні: є значні поклади каоліну, цінних порід граніту і лабрадориту, мармуру, кварцу, слюди, гірського кришталю, а ще – дорогоцінних топазів.

Але головне багатство краю – це люди. Імена багатьох видатних діячів науки, культури та мистецтва пов’язані з Житомирщиною.

На Поліссі народилися: конструктор космічних кораблів Сергій Корольов та видатний письменник Володимир Короленко, корифей української поезії Леся Українка та великий український поет Максим Рильський, видатний борець за незалежність України Олег Ольжич та майстер переводів славнозвісних творів на українську мову Борис Тен, відомий український письменник Василь Кучер та український композитор Борис Лятошинський, генерал Паризької Комуни Ярослав Домбровський, винахідник, академік Володимир Векслер та талановитий піаніст, відомий всьому світові Святослав Ріхтер, видатний англійський письменник Джозеф Конрад…

На Житомирщині жили і творили видатні діячі культури і мистецтва Михайло Коцюбинський, Олександр Купрін, Іван Кочерга, Олександр Довженко.

З Житомирщиною також пов’язані імена великого полководця М. І. Кутузова та великого письменника О. Бальзака.

Про все це, а також  про ще багато чого іншого корисного та цікавого розповіли молодим воїнам завідувачки бібліотек 52 ГБО  Ірина Стрижкова та військової частини Тетяна Жданова.

Крім цього, завдяки допомозі Житомирської районної державної адміністрації та приватного підприємця Аркадія Савицького для солдатів була організована екскурсія в музей Космонавтики та по місцях бойової слави м. Житомира.

Такі заходи дуже корисні та  необхідні для військово патріотичного виховання нашої молоді.

Край,-в-якому-ти-служиш...

 Підполковник запасу

 Андрій ЖДАНОВ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.