Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ДЕПУТАТИ ВИМАГАТИМУТЬ ВІД ДЕРЖАВИ СПРИЯННЯ У ВИРІШЕННІ ПРОБЛЕМИ З ПІЛЬГОВИМ ПЕРЕВЕЗЕННЯМ

20 квітня у приміщенні районної ради, як і планувалося, відбулася нарада у формі «круглого столу»

за участю голови районної ради С. Г. Крутія, заступника голови районної ради О. М. Білецького, заступника голови РДА С. М. Микитюка з сільськими та селищним головами, депутатами районної ради, представниками громадськості району та підприємцями, які здійснюють пасажироперевезення громадським транспортом на території Житомирського району.

Депутати-вимагатимуть-від-держави-сприяння

Депутати-вимагатимуть-від...

Депутати-вимагатимуть-від-держави...

Нарада викликана необхідністю прийняти на районному рівні Програму фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Житомирському районі на 2016 рік. Це викликано тим, що до нинішнього року у державному бюджеті передбачалися видатки на компенсацію за пільговий проїзд, у цьогорічному Державному бюджеті відсутні на це кошти. Стаття 91 Бюджетного кодексу України передбачає видатки з місцевого бюджету на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення та компенсаційні виплати за пільговий проїзд. За словами заступника голови РДА С. Микитюка, очікуваного прийняття змін до держбюджету не відбулося, питання про компенсацію не вирішене, не знайшли одностайної підтримки на постійних комісіях районної ради й наміри прийняти спеціальну районну програму, оскільки сума у 4,5 мільйона гривень – для місцевого бюджету дуже велика. С. Г. Крутій запропонував висловитися всім бажаючим, як бачиться вихід з цієї кризової ситуації, зокрема про надання субвенції з районного бюджету сільським радам, якщо кожна з них прийме свою програму, тому що скрізь є різна кількість пільговиків, і тоді районний бюджет буде спроможніший допомогти місцевим радам фінансово.

Про можливості знайти оптимальне рішення наболілої проблеми говорили представники перевізників – О. Ф. Шатківський, Я. В. Ільчишин, А. А. Савіцький, сільські голови Н. Ф. Бовсунівська, С. В. Сокальський, Г. М. Бочковська, Ю. В. Матвійчук та інші. У Кодні, наприклад, є домовленість з перевізником про квитки для пільговиків – жителів села; кожен місяць сільська рада сплачує кошти перевізникам за наявними талонами, в середньому це 3 тисячі гривень на місяць. Подібний договір заключений у перевізника з Садківською сільською радою, тобто сільські ради можуть самі вирішити, у Бюджетному кодексі йдеться про право органів місцевого самоврядування компенсувати кошти за перевезення окремих пільгових категорій громадян.

Інші сільські голови висловлювали думку, що вибіркове надання пільг створить соціальну та морально-психологічну напругу, а забезпечувати оплату всім категоріям – занадто для бюджету сільської ради. Наприклад, у Глибочиці провели відповідні розрахунки: на рік виходить 44 з лишком тисячі гривень на всі категорії, а це для будь-якого місцевого бюджету велике навантаження.

Зі свого боку праві і перевізники – вони не можуть бути благодійниками, та просять швидше розробити механізм адресного відшкодування, прийняти на сесіях сільських рад рішення з цього питання. Про те, що проблема невідкладна, свідчить умова перевізників припинити безкоштовне перевезення пільговиків з 25 квітня, залишивши право на безоплатний проїзд за рахунок перевізника тільки для учасників АТО, членів сімей загиблих учасників АТО, інвалідів війни І-ї групи, дітей-сиріт.

Присутній на нараді начальник відділу транспорту управління промисловості, розвитку інфраструктури і транспорту ОДА В. П. Ясинецький навів у приклад місто Коростень, де виконкомом було прийняте рішення про пільгове перевезення 7 категорій громадян.

Однак, депутати та сільські голови виявляють побоювання, що держава в черговий раз немовби випробовує місцеву владу: пільги повинні забезпечуватися на рівні держави, варто взяти їх забезпечення на сільські ради – і так буде завжди.

За словами депутата районної ради В. Оржехівського, у питанні відшкодування за пільгове перевезення повинна бути тристороння договірна система: районна рада – перевізник – сільська рада. Депутати В. А. Дєньга, Р. М. Мусійчук, Т. І. Голік взяли участь в обговоренні та наголосили на тому, щоб визначити рішення проблеми в рамках закону, тому що за наслідки від його порушення відповідати будуть насамперед сільські голови.

Учасники діалогу в районній раді дійшли висновку, що на наступній сесії депутатами буде прийняте звернення за підписом сільських та селищного голів, районної ради, райдержадміністрації – до всіх районних рад України, Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України про вимоги до державних інституцій виконувати свої зобов’язання у частині забезпечення відшкодування витрат на пільговий проїзд окремих категорій громадян.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.