Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

Він був першим

Щороку 12 квітня людство відзначає Міжнародний день польоту людини в космос.

В цей день у 1961 році громадянин СРСР Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі,

відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив на кораблі «Восток» один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Під час польоту Гагарін підтримував радіозв’язок із Землею, реєстрував покази приладів, вів записи в бортжурналі і на магнітофон, приймав їжу, спостерігав за Землею і небом з висоти 327,7 км.

Облетівши Землю, Гагарін приземлився поблизу села Смєловка Саратовської області.

Важливо знати, що саме під керівництвом нашого земляка С. П. Корольова для польоту людини в космос було створено потужну ракету-носій, радіоапаратура для зв’язку кораблем «Восток» була виготовлена на Харківському приладобудівному заводі імені Т. Г. Шевченка, а магнітофон «Звєзда» – на секретному підприємстві під Києвом. Радіозв’язок з Ю. Гагаріним вівся з Центру дальнього космічного зв’язку, що міститься поблизу Євпаторії на Україні, збудованого за безпосередньої участі і керівництва С. П. Корольова.

З часу першого польоту людини в космос пройшло 55 років, у космосі побували майже 400 космонавтів і астронавтів. Люди побували на Місяці, в космосі працює Міжнародна космічна станція. Космонавти і астронавти проводять унікальні науково-технічні досліди, експерименти, вивчають будову Всесвіту.

Наразі готуються нові польоти людей на Місяць та польоти на планету Марс. І все це завдяки першому космонавту Землі – Юрію Олексійовичу Гагаріну, який вказав дорогу в космос іншим. Американський астронавт Нейл Армстронг, який першим ступив на Місяць, сказав: «Він усіх нас покликав в дорогу».

В цей день у Високопічській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 був проведений тематичний вечір.

Висока-Піч

Керівник музею космонавтики Високопічської ЗОШ І-ІІІ ст. В. Фоміненко

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.