Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

РАЙОНУ ПОТРІБНИЙ ГАРАНТОВАНИЙ РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ

Можливості для цього може надати прийняття Програми стабілізації і розвитку АПК.

 Нарада-семінар з керівниками сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств Житомирського району, організована 12 квітня управлінням агропромислового розвитку, відбулася з участю запрошених науковців, голови та заступника голови районної ради С. Г. Крутія та О. М. Білецького, депутатів районної ради та сільських голів, кореспондентів обласного телебачення та друкованих засобів масової інформації області та району.

Як сказав на початку наради начальник управління АПР Житомирського району В. М. Оржехівський, метою зібрання є предметна, професійна розмова з основних питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт в АПК Житомирського району для забезпечення урожаю сільськогосподарських культур 2016 року. Прогнозується посіяти ярі культури по всіх категоріях господарств на площі 31,7 тис. га, в тому числі по сільгосппідприємствах на площі 20,6 тис. га. З цього обсягу посіяно ранніх зернових в межах 2,6 тис. га, зокрема ярої пшениці – 0,2 тис. га, ячменю – 1,1 тис. га, вівса – 0,3 тис. га, зернобобових – 0,15 тис. га. Сої прогнозується посіяти на площі 8,7 тис. га, картоплі 100 гектарів, овочів 74 гектари, кормових культур – 300 га. Додатково буде освоєно під урожай нинішнього року раніше не задіяні у виробництві сільськогосподарські угіддя на рівні 1-2 тис. гектарів.

В господарствах завершується проведення відповідних інструктажів з техніки безпеки та охорони праці, робота зі створення належних умов для працівників, які будуть задіяні у проведенні весняно-літніх польових робіт. Тому одним з питань порядку денного наради було забезпечення вимог з техніки безпеки та охорони праці на час проведення весняно-польових робіт, інформацію з якого надали начальник відділу нагляду в АПК та соціально-культурній сфері управління Держпраці в Житомирській області В. А. Шевчук та начальник відділу експертизи умов праці цього ж управління З. Т. Пеньківська.

Про особливості проведення комплексу весняно-польових робіт у 2016 році розповів завідувач відділу наукових досліджень з питань інтелектуальної власності та маркетингу інновацій Інституту сільського господарства Полісся НААН України В. І. Герасимчук, відзначивши, що розвиток рослин озимих культур залишився незмінним дякуючи відсутності перепадів температур, що дало змогу вчасно відновити вторинну кореневу систему. Ситуація цього року краща за попередні, оскільки усталена тепла погода посприяла ранньому відродженню озимих культур.

Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур та рекомендації щодо його поліпшення поінформував професор, заслужений працівник сільського господарства України О. А. Дереча. Він попередив про необхідність застосування готових бакових сумішей, вибіркового ставлення до насіння деяких сортів рослин, нестійких до інфекції, уникнення висаджування протягом 3-4 років монокультури. Науковець нагадав, що обробка засобами захисту рослин підвищує врожайність на 10-15 відсотків.

Директор Житомирської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Р. П. Паламарчук надав інформацію про стан та необхідність проведення агрохімічної паспортизації сільськогосподарських угідь на території Житомирського району, та наслідки, якщо ці заходи не будуть проведені. Минулорічне обстеження показало, що ряд підприємств, серед яких «Український солод», «Вертокиївське», «Сонячний пагорб», нехтують нормами закону про державний контроль за використанням та охороною земель та з року в рік втрачають у родючості грунту.

У нараді також взяли участь та виступили з пропозиціями надання послуг з використання кредитних ресурсів комерційних банків представники АТ «Райффайзенбанк Аваль» та «Ощадбанку».

Начальник управління агропромислового розвитку Володимир Оржехівський у своєму слові до присутніх головний акцент зробив на необхідності прийняття довгострокової Програми стабілізації і розвитку агропромислового комплексу Житомирського району на період до 2020 року. Для чого потрібно прийняти таку програму? Насамперед, для відродження тваринницької галузі як важливої складової сільськогосподарського виробництва. У далекому 1992 році у сільськогосподарських підприємствах на території району нараховувалося 10,3 тисячі голів ВРХ, 247 корів є у 2016-му. Основна частина використання коштів з районного та місцевих бюджетів, які вираховуються у межах 37 мільйонів на 5 років, якщо буде прийнята програма, повинна бути направлена на закупівлю нетелів, стимулювання тваринництва, зеленої сидерації, виробництва жита, вівса, заготівлі та переробки лісових ягід та іншої продукції. Кошти можна було б спрямовувати на допомогу з відшкодування витрат на доїльні установки і обладнання з метою забезпечення умов для виробництва сучасної молочної сировини, та у подальшому збільшення виробництва м’яса в тому числі і в особистих селянських господарствах. У прогнозовані результати виконання Програми включені й пункти зі створення умов для відгодівлі свинопоголів’я, створення ринків для реалізації продукції, реконструкція і побудова картопле- і овочесховищ. Також начальник управління АПР райдержадміністрації не залишив без уваги питання про стан правового використання сільськогосподарських угідь в АПК району, зростання орендної плати за землю, про спецрежим сплати ПДВ сільськогосподарськими підприємствами.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.