Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Інвестування та стабілізація розвитку АПК – основні теми колегії райдержадміністрації

29 березня на своє чергове засідання зібралася колегія районної державної адміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації,

заступника голови колегії С. М. Микитюка, яка обговорила питання порядку денного:

– про схвалення проекту Програми залучення інвестицій в економіку Житомирського району на 2016-2020 роки;

– про хід виконання комплексної Програми соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення Житомирського району на 2013-2017 роки;

– про здійснення контролю за діяльністю Новогуйвинської ДЮСШ та ДЮСШ «Колос» в рамках виконання районної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, в розділі «Дитячо-юнацький спорт»;

– про заходи щодо підготовки та організованого проведення комплексу весняно-польових робіт у 2016 році;

– про схвалення проекту Програми стабілізації і розвитку АПК Житомирського району на період 2016-2020 років.

У роботі колегії взяли участь голова районної ради С. Г. Крутій, заступник голови районної ради О. М. Білецький, керівник апарату РДА А. Б. Ковальчук, 13 членів колегії з 17-ти.

З першого питання заслухали інформацію начальника відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації О. Б. Гречко, яка містила цифри та відомості про інвестиційні пропозиції та проекти, яких на даний час сформовано 20, можливості використання об’єктів незавершеного будівництва та незадіяних приміщень для розміщення об’єктів підприємництва з залученням іноземних інвестицій.

У обговоренні питання активну участь взяв Сінгурівський сільський голова Ю. В. Прокопець, який порушив питання про один з аспектів – залучення до виробництва сільського населення, яке має присадибні ділянки. Позитивні приклади цього є у Хмельницькій, Закарпатській, інших областях. Тут акцентується увага на розвиткові підсобних господарств, коли земля використовується не тільки для особистих потреб, а й для доходу та подальшого інвестування.

До обговорення долучився і ветеран сільськогосподарського виробництва району В. І. Вручинський, який висловив свої міркування на тему про створення власних інвестицій, зазначивши, що за продовольчу безпеку відповідають в країні Мінагрополітики, управління агропромислового розвитку на місцях, а не Держгеокадастр, який позбавляє господарників можливості продуктивно використовувати землю. На власному досвіді підприємець переконався, що у судах роками можна відстоювати право вести сільськогосподарське виробництво. Пропозиція В. І. Вручинського полягала в тому, щоб домогтися, шляхом звернення до структур, від яких залежить вирішення цього питання, щоб землями сільськогосподарського призначення розпоряджалися місцеві органи влади.

Головуючий на засіданні С. Микитюк запропонував прийняти рішення колегії з першого питання, врахувавши пропозицію звернутися з запитом до обласної держадміністрації, у якому запропонувати підняти питання перед Кабінетом Міністрів України про те, щоб управління земельними ресурсами сільських рад перевести на місцевий рівень. Також було запропоновано доповнити Програму пунктом про розвиток підсобних господарств району, і за обидві пропозиції з першого питання проголосували одноголосно.

Про те, як виконується районна Програма соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення, доповіла начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Л. І. Вакулюк. На 1 січня 2016 року в районі нараховується 3741 інвалідів всіх груп і категорій, систематично проводиться обстеження матеріально-побутових умов ветеранів війни і праці, людей похилого віку, інвалідів, взяття на облік для надання соціальних послуг.

На обліку та обслуговуванні в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) перебуває 1248 осіб. Протягом минулого року надана матеріальна допомога 19 особам з числа інвалідів та пенсіонерів на суму 10 814 грн. Матеріальна допомога з коштів місцевого бюджету складає 537 гривень. На колегії керівником апарату РДА було порушене питання про надання матеріальної допомоги особам, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, з нагоди 30-річчя від року аварії на ЧАЕС – згідно з указом Президента України про відзначення цієї дати. Таких осіб у районі налічується 187, в тому числі 4 дитини. Питання рекомендовано опрацювати та вирішити в робочому порядку.

Наступне питання висвітлила у своїй інформації начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА І. К. Лимар. В ДЮСШ «Колос» на даний період займаються 234 вихованці, з місцевого бюджету на діяльність школи в 2016 році було заплановано виділити 422,7 тис. грн. У Новогуйвинській ДЮСШ з початку 2015-2016 навчального року нараховується 16 навчально-тренувальних груп, у яких займаються 205 вихованців. 471 тисяча гривень – така сума запланована у районному бюджеті для фінансування роботи спортивної школи у 2016 році.

 

Про заходи щодо підготовки та організованого проведення комплексу весняно-польових робіт у 2016 році повідомив начальник управління агропромислового розвитку РДА В. М. Оржехівський. Першими розпочали проведення весняно-польових робіт СТОВ “Ліщинське”, СПП “Лад”, ТОВ “Вертокиївка”, ТОВ “Шанс”, СТОВ “Млинище”. Планується посіяти ярі культури на площі 31,7 тис. га, ранніх зернових в межах 2,6 тис. га – ярої пшениці 0,2 тис. га, ячменю 1,1 тис. га, вівса 0,3 тис. га, зернобобових 0,15 тис. га. Додатково буде освоєно раніше не задіяні у виробництві сільськогосподарські угіддя на рівні 1-2 тис. га. Завершується ремонт необхідної грунтообробної техніки.

Орієнтовна вартість прогнозованого у 2016 році виконання комплексу весняно-польових робіт – близько 80 млн. грн.

На колегії розглянули інформацію про проект Програми стабілізації і розвитку АПК Житомирського району на період 2016-2020 років.

За словами начальника управління АПР району, Програма має стати містком між сферою виробництва і сферою використання матеріальних благ, щоб власно сформовані фінансові ресурси ми мали можливість використати на місцевому рівні. Програма передбачає можливість створення та розвитку двох основних галузей – рослинницької і тваринницької, і передусім виробництва власної продукції. Заходи Програми покликані підтримати аграріїв, створити середовище, яке відповідає назві Програми – стабілізація. В умовах збільшення податкового тиску є обмеженими можливості для розвитку виробництва. Програма покликана створити власну інвестицію, її виконання сприятиме і тому, щоб домогтися дотримання законодавства у частині використання землі за цільовим призначенням. Вислухавши аргументи та обговоривши проект Програми, члени колегії проголосували за прийняття проекту.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.