Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЩОБ НІХТО НІ НА КОГО НЕ ГНІВАВСЯ І ВСЕ РОБИЛОСЯ В ІНТЕРЕСАХ ЛЮДЕЙ

У депутати районної ради я балотувався від Всеукраїнської Чорнобильської Народної партії «За добробут та соціальний захист народу» по округу села Ліщин.

Серед дев’яти кандидатів набрав найбільшу кількість голосів. Проте одразу депутатом не став, виходячи зі специфіки виборів до місцевих рад. Після дострокового припинення повноважень депутата райради Геннадія Горбенка, який пройшов за списком цієї ж партії, територіальна виборча комісія визнала мене депутатом районної ради на підставі внутрішньопартійного рейтингування за кількістю отриманих голосів.
Для чого я пішов у депутати? Я народився у Ліщині, там закінчив школу. І де б я не працював, я завжди намагався чимось допомогти своєму селу. Це і мотивувало мене під час минулих виборів до місцевих рад балотуватися в депутати райради.
До мого обрання у селі ставляться по-різному. Той, хто знає, що я постійно допомагаю сільській раді, місцевій школі, підтримують мої наміри щось змінити на краще. Є інші погляди: якщо ти став депутатом, то лише з метою збагатити себе, використати своє депутатство на власну користь. Я спокійно на це реагую. Одразу скажу, що мене не цікавить земля, нерухомість, інші якісь привілеї. Мене цікавить рідне село і можливість в статусі депутата домогтися вирішення місцевих проблем. У житті я відбувся як людина, як фахівець. Після закінчення Київського автомобільно-дорожнього інституту отримав фах інженера-будівельника за спеціальністю «автомобільні дороги». Пройшов шлях від майстра до начальника будівельного управління №1 комбінату «Житомирпромбуд». Був першим віце-президентом «Житомирбудінвесту». Чотири роки працював у Монголії виконробом на будівництві об’єктів різного призначення. Сьогодні я працюю директором КП «Облархпроект» Житомирської обласної ради.
Я достатньо забезпечений. У Ліщині на землі батьків моєї дружини я збудував невеликий будинок. Я хочу, щоб мешканці Ліщина, які ще не довіряють мені, згодом побачили результати моє депутатської діяльності і змінили свою думку щодо мене.
Отже, для себе я ставлю завдання сприяти громаді Ліщина в налагодженні їх соціального життя, ремонту доріг. Проблема у селі з мостом, який перебуває в напіваварійному стані. СТОВ «Ліщинське», яке орендує майже всі земельні паї місцевих селян, використовує для перевезення сільгосппродукції потужний автомобільний транспорт, дороги не витримують такого навантаження і руйнуються. Добре, що є порозуміння з керівництвом СТОВ «Ліщинське». Ми спільно з сільським головою Г. Бочковською обговорюємо, як це підприємство може сприяти, зокрема і в ремонті шляхів.
Серед проблем – це і освітлення центральної частини Ліщина. В плачевному стані перебуває сільський будинок культури, негарно, коли у центрі села стоїть громадська будівля з обдертим фасадом, а довколишня територія не облаштована. Гостро постає питання з вивезенням сміття, миритися зі стихійними сміттєзвалищами надалі не можна.
Я багато уваги приділяю Ліщинській школі. Минулої зими тут не було води, порив зовнішньої мережі не змогли виявити. Сьогодні водогін повністю обстежено, вирішуємо питання про прокладення нової мережі від башні до школи. Зроблені розрахунки, шукаємо кошти.
На сесії районної ради я неодноразово звертався щодо виділення коштів для облаштування внутрішніх санвузлів у Ліщинській школі в корпусі, де навчаються діти старших класів. Через підприємство, де я працюю, було зроблено проектну документацію. Чекаємо обіцяні з районного бюджету 80 тис. грн. Плануємо до початку нового на-вчального року виконати будівельні роботи. Вартість усіх робіт складає 291 тис. грн.
На території школи є пам’ятка архітектури загальнодержавного значення – маєток початку ХІХ ст., який майже повністю зруйнований. Маю намір звернутися до Міністерства культури, якщо знайдемо порозуміння, можливо, вдасться відновити цей будинок, щоб він служив громаді села.
За півроку депутатської діяльності я для себе з’ясував, як працює районна рада, добре обізнаний з бюджетом. Ми всі повинні максимально сприяти, щоб наповнювати дохідну частину бюджету. Перш за все, кошти, які направляються на будівництво (ремонти, капітальні ремонти, реконструкції) повинні раціонально використовуватися. Я завжди підтримую тих, хто знає, як використовуються ці кошти – від розробки проектної документації до завершення будівельних робіт і здачі об’єкта в експлуатацію. Як заступник голови постійної комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Житомирської районної ради добре знаю, над чим сьогодні треба працювати. Особливо це стосується перевірки використання бюджетних коштів. Те, що деякі сільські ради не допускають до перевірок, щоб з’ясувати, наскільки ефективно і законно використовуються кошти при будівництві, мене обурює. Це повинно бути прозоро, доступ до цієї документації має бути відкритим та публічним, адже йдеться про використання бюджетних коштів.
Викликає багато запитань функціонування різних об’єктів та виробництв на території району. Так, у Ліщині свого часу під лісом були продані корівники і там сьогодні працює без реєстрації лісопилка. Напевно, за такими фактами потрібно провести перевірку по всьому району. Діяльність таких виробництв потрібно у законний спосіб зупиняти, або сприяти їм в реєстрації і щоб вони сплачували податки.
Думки з приводу децентралізації. Цей процес не продуманий достатнім чином. Немає єдиної політики в цьому питанні та чіткої взаємодії сільських громад з керівництвом району. Недостатньо враховуються думки людей. Як правильно знайти порозуміння? Наприклад, відпрацьовується сценарій об’єднання навколо Новогуйвинського. У Ліщині таке об’єднання не підтримують. Для нас краще, коли центром об’єднаної громади була б Станишівка.
Головне, щоб ніхто ні на кого не гнівався і все робилося в інтересах людей.

Віктор ЗАГЛАДЬКО,
депутат Житомирської районної ради,

заступник голови постійної комісії з питань промисловості, будівництва,

транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.