Система електронних закупівель працює в тестовому режимі вже у багатьох регіонах України.
Вже з 1 квітня 2016, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», відкрита процедура закупівель є обов’язковою для усіх центральних органів влади. Однак поки це не є обов’язковим для розпорядників бюджетних коштів на місцевому рівні.
Досвід показує, що завдяки системі «ProZorro» вдається заощаджувати 10-20 відсотків від кожної закупівлі товарів чи послуг.
На лютневій сесії депутати Житомирської районної ради підтримали моє звернення та порядок застосування системи для розпорядників коштів і пропозицію почати застосовувати систему закупівель в освіті та медицині в тестовому режимі для установ Житомирського району від суми 20 тис. грн. Цей проект рішення був поданий мною з єдиним бажанням – пришвидшити в Житомирському районі реформи. Адже саме публічні закупівля здатні припинити накатані схеми «відкатів», забезпечать ефективне використання бюджетних коштів та створять реальну конкуренцію при здійсненні закупівель для місцевих підприємців. На останній сесії я поцікавилась, на якому етапі знаходиться впровадження «ProZorro».
Відповідь керівника районної освіти була такою: закон наразі не вимагає цієї процедури. Тобто, робота депутатів – піднімати руки вгору при виділенні коштів, а контроль та рекомендації по заощадженню не є обов’язковими для виконання?
Шкода, що кошти платників податків району можна було б заощаджувати вже зараз і додатково направляти їх на соціальні потреби наших мешканців, благоустрій, інфраструктуру тощо.
У будь-якому випадку, вже дуже скоро запрацює новий Закон «Про публічні закупівлі» і така процедура буде обов’язковою для виконання.
Тетяна ПАРФЕНТІЄВА,
депутат Житомирської районної ради