Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЧОМУ ЗВОЛІКАЄМО З ПЕРЕХОДОМ НА «ProZorro»?

Система електронних закупівель працює в тестовому режимі вже у багатьох регіонах України.

Вже з 1 квітня 2016, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», відкрита процедура закупівель є обов’язковою для усіх центральних органів влади. Однак поки це не є обов’язковим  для розпорядників бюджетних коштів на місцевому рівні.

Досвід показує, що завдяки системі «ProZorro»  вдається заощаджувати 10-20 відсотків від кожної закупівлі товарів чи послуг.

На лютневій сесії депутати Житомирської  районної ради підтримали моє звернення  та порядок застосування системи для розпорядників коштів і пропозицію почати застосовувати систему закупівель в освіті та медицині в тестовому режимі для установ Житомирського району від суми 20 тис. грн. Цей проект рішення був поданий мною з єдиним бажанням – пришвидшити в Житомирському районі реформи. Адже саме  публічні закупівля здатні припинити накатані  схеми «відкатів», забезпечать ефективне використання бюджетних коштів та створять реальну конкуренцію при здійсненні закупівель для місцевих підприємців. На останній сесії я поцікавилась, на якому етапі знаходиться впровадження «ProZorro».

Відповідь керівника районної  освіти була такою: закон наразі не вимагає цієї процедури. Тобто,  робота депутатів  – піднімати руки вгору при виділенні коштів, а контроль та рекомендації по заощадженню не є обов’язковими для виконання?

Шкода, що кошти платників податків району можна було б  заощаджувати вже зараз і додатково направляти їх  на соціальні потреби наших мешканців, благоустрій, інфраструктуру тощо.

У будь-якому випадку, вже дуже скоро запрацює новий Закон  «Про публічні закупівлі» і  така  процедура  буде обов’язковою для виконання.

Тетяна ПАРФЕНТІЄВА,

депутат Житомирської районної ради

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.