Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ФУНДАМЕНТ ДЛЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СТАНОВЛЕННЯ

Сьогодні християнські заповіді стають основою загальнолюдської моралі. Використовуючи Божі заповіді,

люди намагаються бути духовними, милосердними. Саме тому 14 березня 2006 року Сінгурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів зібрала у своїх стінах  учителів   християнської етики та етики  на навчальний семінар з теми: «Ефективність використання інтерактивних методів у процесі навчання етики».

Директор школи Алла Михайлівна Лавренюк цікаво, у вигляді презентації, представила навчальний заклад, розповіла про досягнення учнів та вчителів.

Зоя Олександрівна Мацібора, учитель історії та етики, учитель вищої категорії,  під час семінару представила інтегрований урок етики та історії,  присвячений відповідальному ставленню до життя, вихованню у дітей дбайливості і турботи про те, за що вони вже здатні відповідати і чим опікуватися. Адже дитина дорослішає лише тоді, коли вона переживає й усвідомлює власну відповідальність за певну сукупність речей, певну сферу життя тощо.

На своїх уроках учитель не робить дітям зауважень, а заохочує їх подяками. Учні захоплено слухають навчальні біблійні розповіді, швидко, правильно, осмислено виконують відповідні завдання,  потім створюють та доповнюють «Скриньку заповідей», яка вчить дітей мудрості життя.

Зоя Олександрівна та її колеги переконані, що формування у школярів духовно-моральних цінностей — це фундамент для їхнього громадянського становлення як особистостей і національно-патріотичного виховання. Духовно-моральний розвиток дітей і прищеплення їм любові до ближнього, до Батьківщини  – України відбувається через засвоєння національних культурних надбань та універсальних християнських моральних цінностей: людяності, милосердя, пошани до батьків і старших, працелюбства, доброчесності, вдячності тощо, які глибоко вкорінені в національній культурній і моральній традиції.

Християнський світогляд підтримує високість і святість поняття Батьківщини.  Для усвідомлення цього важливо допомогти учням осмислити тісний зв’язок із територією, на якій вони народилися і ростуть, з її історією, населенням та подіями. Під час уроку було згадано й про сьогодення:   мужній подвиг героїв Небесної сотні, що полягли, усвідомлюючи свою відповідальність за цілісність та існування нашої держави, про вірність своїй присязі Надії Савченко, її надзвичайну стійкість.

   Високі бали на уроці отримали практично усі учні, проте Зоя Олександрівна наголосила на тому, що кожному з нас оцінка буде поставлена життям.

Вчитель підходить до викладання предмета творчо, пропонує майстер-клас у вигляді вироблення власного янгола-охоронця, до чого долучилися і ми, колеги. Продовженням висвітленої на уроці теми стала літературно-музична композиція «О любове Божа, вічна і святая!». Головні життєві істини доносилися до глядачів словами пісень і танців. Божа іскра разом із запаленими свічками загорілася у серці кожного з нас.

   С. С. РУБАН  – соціальний педагог, вчитель етики Кам’янської ЗОШ І-ІІ ст.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.