Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

НЕ СТВОРИТЕ ОСББ – ТОДІ ВАМ ПРИЗНАЧАТЬ УПРАВИТЕЛЯ

25 березня у Новогуйвинській селищній раді за ініціативи селищного голови З. Г. Гончаренко відбулася нарада з депутатами селищної ради,

керівниками комунальних підприємств, які працюють на території Новогуйвинського та Озерного та забезпечують надання житлово-комунальних послуг населенню.
Розповідає начальник відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації Є. Є. Гуленко:
– Темою наради були питання створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та реформування комунального комплексу селищ.
На нараду були запрошені начальник відділу економічної і тарифної політики департаменту архітектури, містобудування і ЖКХ обласної держадміністрації Олена Юрченко, головний спеціаліст цього ж відділу Любов Римарчук та експерт проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» у Житомирській області Оксана Рафальська. Депутат Житомирської районної ради Тетяна Парфентієва представила увазі присутніх презентацію про покрокову інструкцію створення ОСББ, його переваги та результативність. Поки немає всіх нормативних актів, які стосуються діяльності управлінських організацій, які мають прийти на заміну житлово-експлуатаційним відділам, необхідно вести роз’яснювальну роботу серед жильців, спонукати до створення ініціативних груп, та в подальшому – об’єднання співвласників. Аргументом за створення ОСББ є позитивний досвід роботи таких формувань в різних містах України, в тому числі у Житомирі. Необхідно визначити подальші кроки депутатів селищної ради, провести роботу в своїх округах з метою інвентаризації житлового фонду селищ. У Новогуйвинській селищній раді ситуація ускладнюється тим, що досі нерухоме майно Міністерства оборони в Озерному не передане на баланс селищної ради.
Депутат Житомирської районної ради Тетяна Парфентієва:
– Для мене важливе це питання, оскільки на теренах Житомирського району переважно високоповерхові будинки наявні в Новогуйвинському, Озерному, Гуйві, Березівці, В. Печі. Наразі важливо донести до людей інформацію про те, що якщо не буде утворено ОСББ чи ЖБК, органи місцевого самоврядування призначатимуть управителя будинку згідно з Законом на конкурсній основі. Саме тому я підготувала презентацію і рекомендації органам місцевого самоврядування і готова поділитися ними в інших населених пунктах, де існує ця проблема. Теми презентації: утримання будинку та прибудинкової території, визначення управителя, обов’язки співвласників, повноваження зборів та прийняття рішень. А головне – процедура підготовки до цього процесу: отримання інформації про суб’єктів права власності на нерухоме майно, наявність технічної документації у балансоутримувача, технічного паспорта на будинок, інженерні мережі, відновлення документації у разі її відсутності.
Учасники наради поділилися думками про складнощі, які невідворотно виникнуть при запровадженні нових структур з утримання багатоквартирних будинків і прибудинкових територій. Головне наразі – сформувати ініціативну групу, яка взяла б на себе роботу з роз’яснення, згрупування жильців, визначення лідера, який візьме на себе забезпечення організації ОСББ згідно з законодавством.
На нараді також торкнулися теми енергозбереження. У районі діє Програма з впровадження енергозберігаючих технологій шляхом кредитування на встановлення альтернативних опалювальних пристроїв поки що учасникам АТО, але на перспективу розглядається можливість додаткової допомоги населенню у наданні кредиту для встановлення індивідуальних теплових приладів.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.