Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Комісія з питань бюджету та комунальної власності пропонує розірвати контракт з керівником КП «Центральна районна аптека №118»

26 березня відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності Житомирської районної ради.

Депутати не погодилися надати дозвіл ФОП Микитюк І.В. на поліщення (реконструкцію) орендованого приміщення за адресою м. Житомир, вул. Вокзальна, 12 та запропонували винести на наступну сесію районної ради питання щодо розірвання контракту з керівником КП «Центральна районна аптека №118».

Коментар голови постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності Сергія Котвицького :

– Приміщення комунальної власності районної ради у Житомирі по вул. Вокзальній, 12 площею 154 кв. м. здається в оренду ФОП Микитюк І.В. за 10 гривень за 1 кв. м. Зважте: ринкова ціна оренди в Житомирі не менше 100 грн. Вважаю, що така вартість є заниженою. Тепер підприємець просить поліпшити приміщення на 317 тис. грн. при балансовій вартості приміщення в 280 тис. Законодавство у даному разі передбачає, що орендар у разі поліпшення приміщення на 25%, має пріоритетне право на його викуп. Якщо навіть на це не дасть згоду районна рада, орендар може звернутися до суду, який з великою ймовірністю винесе рішення на його користь. Судова практика це підтверджує.

th3_file_4feafb1f4f519

Тому мною було запропоновано піти на зустріч підприємцю, але поліпшення провести за рахунок районного бюджету. Таким чином ми збільшуємо вартість цього приміщення вдвічі, відповідно можемо збільшити орендну ставку. Крім того, поступила пропозиція ФОП щодо зміни цільового призначення приміщення. Завдяки цим двом позиціям: щодо збільшення орендної ставки та зміні цільового призначення районна рада може отримувати за оренду не 1500, а близько 7000 гривень щомісяця. Така пропозиція, на мою думку, має бути вигідною і ФОпу і районній раді. ФОП не витрачає кошти на поліпшення, а займається комерційною діяльністю, а районна рада отримує прибуток за рахунок збільшення орендної ставки, і в подальшому ми уникнемо того, що комунальне приміщення районної ради заберуть з-під носа за значно заниженою ціною

th3_file_4feafb213dbce

Друге питання. Комунальне підприємство «Центральна районна аптека №118» за період 2015 року стало збитковим. У березні цього року два аптечні пункти в Озерному та Сінгурах було скорочено, чотири працівники звільнено. Натомість у звіті КП було вказано, що у них є стабільний прибуток. Тому на моє прохання був проведений фахівцями аналіз діяльності підприємства, висновки якого засвідчують, що комунальне підприємство є вкрай збитковим. Мало того, що воно не отримало прибутку, коли на час звітного періоду у них було ліків на 350 тис. грн., то сьогодні залишилось лише на 148 тис. грн. У грудні минулого року на комісії за результатами попереднього звіту керівникові було надано термін для усунення недоліків та розробки бізнес-плану. Натомість бізнес-плану немає, йде скорочення аптечної мережі, деградує фінансове становище підприємства. Тобто умови контракту керівником не виконуються, а тому депутатська комісія проголосувала за винесення на сесію районної ради питання щодо дострокового розірвання контракту з керівником КП «Центральна районна аптека №118» С.В. Довбиш.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.