Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЯК БУТИ З МЕДИЦИНОЮ В ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ?

22 березня у Житомирській районній раді за участі голови райради С. Г. Крутія, заступника голови Житомирської РДА С. М. Микитюка відбулася нарада,

на якій працівники медичних установ району, сільські голови обговорили, як вирішувати питання з медициною в об’єднаних громадах. Досвід Тетерівської об’єднаної громади, де створено відділ охорони здоров’я, показує, що там ця проблема стоїть достатньо гостро. По-перше, відсутня ліцензія лікувального закладу і сьогодні медичні установи, які розміщені на території Тетерівської громади, не мають права навіть видавати лікарняні листи.
В. І. Шуляк, в. о. головного лікаря Житомирської центральної районної лікарні:

P3229418
– Первинну медичну допомогу населенню Тетерівської об’єднаної територіальної громади надають наступні заклади охорони здоров’я: 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Тетерівка, Дениші, 1 ФАП с. Буки, 4 ФП: с. Перлявка, Корчак, Улянівка, Нова Рудня.
Порядок надання первинної медичної допомоги визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.
На сьогоднішній день в Україні є вже досвід взаємодії об’єднаних територіальних громад щодо забезпечення функціонування закладів охорони здоров’я, які розміщені на їх території. Прикладом такої співпраці є передача від об’єднаної територіальної громади повноважень, а відповідно і коштів, щодо надання первинної медичної допомоги населенню громади закладам охорони здоров’я, які не належать до власності даної громади. Ми повинні також більш детально вивчити досвід європейських країн щодо стратегічного планування та функціонування системи охорони здоров’я в умовах децентралізації.
Таким чином, серед ключових завдань, які потребують вирішення в процесі об’єднання громад, є забезпечення доступності та належної якості медичної допомоги, ефективне і раціональне використання наявних ресурсів системи охорони здоров’я. Об’єднані громади мають право передавати частину своїх повноважень, а також частину коштів на надання медичної допомоги в тому випадку, коли це є обґрунтованим, можуть співпрацювати з іншими закладами охорони здоров’я, які працюють на даній території.
Щоб не породжувати соціальну напругу, центральна районна лікарня сьогодні забезпечує населення Тетерівської об’єднаної громади лікарняними листами, здійснює роботу з персоналом тощо.
Начальник відділу охорони здоров’я Тетерівської об’єднаної громади С. Л. Ватраль повідомив про те, що в громаді іде процес становлення, цей процей нелегкий і отримання різних дозволів, укомлектування медичного штату – це питання часу.
На думку головного лікаря територіально-стоматологічного об’єднання Житомирського району, депутата Житомирської райради В. Т. Нижника, спершу, ніж об’єднуватися в громаду, потрібно вирішити, хто буде керувати медициною, адже в процесі організації надання медичних послуг мешканцям громад виникає багато питань, з якими некваліфікована людина не впорається. А це складні процедури з отриманням ліцензії для лікувального закладу, його акредитації, без чого надання медичної допомоги є незаконним. В. Т. Нижник підтримав позицію голови районної ради С. Г. Крутія в тому, що поки об’єднані громади не матимуть правових інструментів для надання якісних медичних послуг на своїй території, забезпечення населення первинним медичним захистом має відбуватися при центральній районні лікарні.
Завідуючий Троянівською дільничною лікарнею, депутат районної ради О. П. Гребенюк сказав, що поспішати робити якісь висновки завчасно. Які процеси щодо об’єднання громад відбуватимуться надалі, можна буде зрозуміти лише після обрання нового (старого) прем’єра та кабміну, які визначатимуть реформу децентралізації. Якщо в Житомирському районі буде створено 4-5 громад, тоді держава відповідно повинна забезпечити їх мешканців медичними послугами, переконаний О. П. Гребенюк.
Голова районної ради С. Г. Крутій зауважив, що ця нарада була проведена для того, щоб упередити можливі проблеми щодо медичного обслуговування населення в об’єднаних громадах, які будуть створені на території Житомирського району.
– Ми не повинні допустити того, щоб медики в процесі цієї реформи залишились без зарплати, а люди без належної медичної допомоги, – сказав С. Г. Крутій.

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.