Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

У СІНГУРІВСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ

Майже сорок років Сінгурівська музична школа знаходилась у приміщенні Житомирського районного Будинку культури.

З 2014 року навчальний заклад орендує нову будівлю, у якій за короткий час було створено належні умови для навчання та виховання дітей. Як змінилося життя музичної школи?
– Більше року ми вже знаходимося в оновленому приміщенні, – розповіла директор Антоніна Владиславівна Гонгало. – Педагогічний та батьківський колективи завдячують начальнику відділу культури та туризму Житомирської райдержадміністрації Тетяні Яворській, яка допомогла нам орендувати приміщення. Адже багато років школа знаходилася у підвалі районного Будинку культури. Сьогодні в школі створені сприятливі умови для реалізації творчих здібностей кожного учня та професійного становлення викладачів. У класах дуже тепло, оскільки маємо власне автономне опалення. Діти та вчителі задоволені. Також у цьому році нам вдалося обладнати внутрішній санвузол.
Нині в Сінгурівській музичній школі навчається 38 дітей, школа має філіал в с. Кодня, який відвідують 22 дітей.
– Третина дітей навчається на пільговій основі, – говорить Антоніна Гонгало. – Це діти з малозабезпечених, багатодітних сімей. Ті, хто навчаються одночасно на двох відділах, а таких є 16 дітей, за навчання не сплачують.
Навчання в школі триває 6 та 8 років. Після закінчення випускникам видається свідоцтво державного зразка, що надає право на подальшу мистецьку освіту у вищих навчальних закладах культури і мистецтв.
Основною формою навчання є індивідуальні заняття. В групах вивчають сольфеджіо, музичну літературу та ансамблеву гру.
У школі діють класи: фортепіано, баяна, акордеона, скрипки, бандури, духових інструментів, гітари та сольного співу.
Сінгурівську музичну школу відвідують діти з сіл Сінгури, Волиця, Двірець, Пряжів.
Навчально-виховну роботу в школі здійснює десять педагогів. Колектив на даний час укомплектований не повністю, школа потребує викладача по бандурі, гітарі, а також спеціаліста по фортепіано.
Викладачі школи прагнуть виховати не просто музично грамотних учнів, але й активних учасників культурно-мистецького життя району та області.

DSC03393
У школі лише один викладач місцевий, інші – з міста, проїзд їм компенсують.
Викладачі беруть активну участь у народному хорі «Поліський передзвін».
– Контингент учнів несталий. Були й такі випадки, коли окремі учні покидали навчання, так і не отримавши свідоцтва. Я впевнена, що там, де є співпраця між вчителями, батьками та дитиною, успіх забезпечений. Дуже важливу роль у навчанні відіграють батьки, які вміють правильно розподілити вільний час своєї дитини, – переконана Антоніна Гонгало.
Щорічно у Житомирському районному Будинку культури проходять два концерти Сінгурівської музичної школи – академічний концерт та звітний концерт учнів і викладачів. Випускники школи сьогодні навчаються в Житомирському музичному училищі імені Віктора Косенка, Житомирському інституту культури і мистецтв.
А от Вікторія Рудчук, яка успішно закінчила школу, сьогодні працює у Житомирському районному Будинку культури.
Учні Сінгурівської музичної школи постійно беруть участь у фестивалях та конкурсах різних рівнів – від міських до всеукраїнських, та примножують славу рідній школі.

Ірина ГАВРИЛОВСЬКА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.