Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

КОМУ СТАВОК, А КОМУ «ПОТОП»

Минулої осені у селі Піски на річці Гуйва була перекрита дамба. І от цієї весни рівень води піднявся настільки,

що річка з руслом в 10 метрів розлилася на всі 100, внаслідок чого затоплено людські городи та громадське пасовище. У Ірини Литвиненко з 28 соток приватизованої землі 5 соток під водою. Місцевий мешканець Петро Купричук бідкається, що ніде буде випасати худобу і доведеться позбутися корови.
Депутат місцевої ради попереднього скликання Юлія Кавун пояснює, що було прийнято рішення про те, щоб в руслі Гуйви не створювати ставок, але новообрані депутати це рішення незаконно скасували. У створену водойму вже запустили рибу.
Пісківський сільський голова Алла Костенко посилається на підписи понад тисячі місцевих мешканців, які виступають за те, щоб у селі був громадський ставок. Вже почали розроблювати проектну документацію.
Екологічна інспекції зробила припис, який передбачає демонтаж перегородок на дамбі. Проте підняти засувки нині неможливо, переконує А. Костенко, тому що це призведе до затоплення села Скоморохи.
Проблему із затопленням городів у сільраді обіцяють вирішити, надавши земельні ділянки в інших місцях. Наскільки це реально? Адже якщо земельна ділянка вже приватизована, отримати іншу з тим же призначенням, згідно з законодавством, неможливо.
Таким чином селяни Пісок поділилися на тих, хто постраждав від «потопу», та тих, хто виступає за створення ставу.
Ця історія протистояння в Пісках стала сюжетом для передачі «Надзвичайні новини» на каналі ICTV.
Районна державна адміністрація сприяла організації зустрічі за проханням голови Пісківської сільської ради А. Костенко та ініціативних груп сільської громади з обох сторін. 29 лютого за участю тодішнього голови райдержадміністрації А. Михайлова, заступника голови РДА С. Микитюка, голови районної ради Сергія Крутія та його заступника О. Білецького, начальника відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення Є. Гуленко відбулася зустріч з представниками громадськості села Піски. Було рекомендовано виготовити документацію для реконструкції греблі. На сесії районної ради 14 березня 2016 року було прийняте рішення виділити Пісківській сільській раді субвенцію з районного бюджету на 2016 рік – для відновлення технічної документації і внесення змін до проекту по відновленню водосховища у розмірі 35 000 грн.
Головне, що намагаються донести до пісківської громади представники районної влади, це те, що необхідно відновити водойму, річку Гуйва, і саме це може стати об’єднуючим фактором для тих, хто хоче зберегти сінокоси, і тих, хто хоче розводити і ловити рибу.

Підготувала Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.