Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ЧОМУ «НЕ ПРАЦЮЄ» ЗЕМЛЯ КОЛИШНІХ КОЛГОСПІВ?

– На території району після розпаду колективних сільськогосподарських підприємств 

залишилися господарські двори, будівлі яких були викуплені – ким для перепродажу, ким для організації там власного виробництва. На цих дворах, крім ферм, були кузні, лісопилки. Я не відкрию вам таємницю, але власниками цієї нерухомості стали ті, хто мав доступ до цих процесів, серед них і колишні працівники обласної та районних адміністрацій, – розповідає голова робочої групи депутатів Житомирської районної ради з питань правового використання земель Ярослав Анатолійович Рєбдєв. – Але землю під будівлями мало хто до сьогодні оформив. Немає реєстрації землі, немає договору оренди, відповідно немає сплати земельного податку. Прямих норм, які б зобов’язували власника будівлі зареєструвати і земельну ділянку, немає. Сільгоспінспекція, яка б мала перевірити, як використовується вказана земля, чи законно, чи за призначенням, перебуває в стадії ліквідації. Нам сказали, що цим питанням вони займатися вже не будуть. Податкова не має прямого впливу, поки земля не зареєстрована, стягувати будь-які податки не мають права. У прокуратури забрали загальні наглядові функції.
– Про які результати діяльності робочої групи можна говорити?
– Робоча група звернулася в Головне управління Держгеокадастру в Житомирській області з проханням сприяти усім, хто хоче здійснити реєстрацію землі. Саме на це відомство нарікають, що там чиняться усілякі перепони при оформленні земельних ділянок. Один приклад. Підприємець Пастухов викупив корівник і хоче поставити там пилораму. Йому треба 0,30 га землі. Із заявою щодо розроблення проектної документації він звернувся до цього відомства і отримав… відмову з недоліками на двох аркушах. Це земельне відомство останні роки просто потопає в корупційних скандалах.
Особисто я мав зустріч з виконуючою обов’язки начальника Держгеокадастру в області Оксаною Анатоліївною Присяжнюк. Нам надали фахівця, який буде займатися цими проблемами. Ми дійшли згоди у тому, що в Держгеокадастрі надаватимуть усіляку допомогу усім, хто хоче оформити такі землі. Безпідставних відмов, сподіваюся, не буде. Ми прагнемо, щоб під контролем нашої робочої групи, депутатів та громадськості Держгеокадастр почав виконувати свої прямі обов’язки.
Робоча група була створена після звернення виконавчого комітету Сінгурівської сільської ради, де занепокоїлися тим, що 40 га землі господарських дворів «простоює» і жодних податків за цю землю сільська громада не отримує. На засідання робочої групи ми запрошували усіх власників цієї нерухомості, половина з них не з’явилася. Однак певний рух щодо узаконення земель розпочався. Найближчим часом нам буде зрозуміла вся ситуація по району.
– На багатьох господарських дворах підприємці займаються певним виробництвом, чи є така діяльність законною?
– Справа в тому, що земля господарських дворів – це земля сільськогосподарського призначення і відповідно вона оподатковується. Якщо таку землю перепрофілювати в землю промислового призначення, тоді її потрібно реєструвати відповідно до виду діяльності. Позиція робочої групи така: візьміть землі, скільки вам треба, але платіть до місцевих бюджетів, будьте державниками.
Наприклад, у Сонячне приїхав інвестор з Туреччини, купив ферму, переобладнав її під виробництво пластикових вікон. При тому було змінено цільове призначення землі – для промислового виробництва. Господарський двір у 2 га оцінили в 9 млн. грн, з яких будуть сплачуватися податки. Інвестор у даному разі, знаючи, що, перепрофільовуючи землю, буде платити значно більший земельний податок, не пішов на порушення закону. Чому наші співгромадяни цей закон не виконують?
– Що може примусити якнайшвидше оформити землю і сплачувати за неї податки?
– Зараз іде реформа децентралізації , найближчим часом будуть створені об’єднані громади, яким обіцяють передати в розпорядження усі землі, що перебуватимуть на їхніх територіях. Тоді це питання вирішити буде простіше. Якщо нині землями поза межами населених пунктів управляє якийсь «дядя» з Держгеокадастру і до нього ходять по 2-3 роки, щоб оформити землю, в об’єднаних громадах це зробити буде простіше. Якщо власники господарських дворів і надалі будуть незаконно користуватися землею, громада скаже: це наша земля і ми вирішимо, як нею розпорядитися.
Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.