Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

«Масляна прийшла до нас»

Масляна — це здавна любиме народне свято. Його відзначали наприкінці лютого — початок березня, коли «весна з зимою зустрічалися».

Друга назва свята — Сирний тиждень. Справа в тому, що напередодні Масляної закінчувався зимовий піст і люди могли вдосталь наїстися всіляких продуктів, у першу чергу молочних і борошняних. В останній день Масляної село Давидівка також проводжало зиму та зустрічало весну. Аматори художньої самодіяльності підготували театралізовану виставу, яка супроводжувалась піснями, іграми, конкурсами. Дітей розважала своїми іграми мавпочка Шевченко Мирослава – господиня цього року, також на свято завітав ведмідь «Михайло Потапович» – Шмарловський Іван та Лісовик – Борисенко Андрій, які розважали танцями та грою на баяні усіх глядачів, а потім вони традиційно спалили опудало «Зими», а натомість прийшла дівчина – Весна – Карпінська Каріна, яка принесла перші весняні квіти підсніжники, тепле весняне сонечко. Гості свята активну участь приймали у конкурсах: перетягування канату, дістань предмет з берези, хто швидше з’їсть горщик вареничків, піднімання гирі, діти відгадували загадки, які їм загадувала Масляна.
Також своїх односельців привітала Лариса Олексіївна Кузовкова – Іванівський сільський голова, з гарним святом Масляною. Побажала миру, побільше сонечка у серцях та душах, а також в останній день Масляної – прощена неділя, тому цей день ще називали Пущенням. В цей день усі – від мала до велика – просили друг у друга пробачення, то і Лариса Олексіївна і всі учасники свята просили пробачення у всіх гостей, якщо чим їх образили.

Масляна – завідуюча сільським клубом Марія Олегівна в кінці свята гостинно пригостила всіх гостей млинцями з медом та запросила до святкового столу, де було багато млинців, вареничків та різних смаколиків. А потім була українська святкова дискотека, де наші бабці могли згадати молодість і затанцювати веселу польку.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.