Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

Олександр АВРАМЧУК: “Ми починаємо спочатку їхати і лише потім задумуємося, куди”

Головенківський сільський голова Олександр Олександрович Аврамчук вважає, що реформи потрібні,

і вони необхідні у всіх галузях нашого життя, але влада спочатку має повернутися обличчям до людей, а лише потім говорити про об’єднання і терреформи.

– Якщо говорити про об’єднання, то протягом двох попередніх років на сесіях Головенківської сільської ради на предмет цього не приймалося жодних рішень.
Ми завжди чомусь починаємо спочатку їхати і лише потім задумуємося, куди нам їхати. Верховна Рада має взяти відповідальність на себе: провести реформу у бюджетній сфері, в оподаткуванні, – переконаний О. Аврамчук. – Люди вимагають доріг, реального автобусного сполучення, щоб їм повернули право використовувати ділянки сільськогосподарського призначення, які розташовані в межах їх села.
Думка, що місцеве самоврядування гальмує реформи, – хибна. Як представник місцевого самоврядування, я теж за реформи. Тільки не на формальному рівні. Давайте говорити відверто: за останні 24 роки люди, особливо в сільській місцевості, позитивних змін не відчували. Можливо, тому й сьогодні таке ставлення до реформи – село затривожилося, чи буде воно існувати. Люди ставлять безліч запитань, і більшість із них – відкрита, адже немає законодавчої бази.
Люди пам’ятають, як розвалювалися колгоспи, і добре розуміють, що у такий складний для України період, коли в країні триває неоголошена війна, таку реформу робити недоцільно. Ми маємо перемогти у війні, а вже далі займатися іншими питаннями.
Потрібно, щоб рівень життя був достатній для того, щоб ми могли об’єднатися самостійно, хто з ким хоче. Це має бути рішення людей, а не спущена згори вказівка.
– Як ви ставитеся до ініціативи голови Житомирської районної ради С. Крутія щодо збереження району в єдиній територіальній громаді?
– Ми це питання обговорювали на сесії сільської ради, де був присутній голова райради С. Крутій, приїздив і голова Житомирської РДА А. Михайлов. Дискусія була тривалою, і депутати підтримали позицію, що на території району має бути єдина територіальна громада.
– На території Головенківської сільської ради працює потужний свинокомплекс ТОВ “Екогенетикс”. Який зиск має від того місцева громада?
– Місцеві депутати стоять на тому, що законодавство потрібно змінити таким чином, щоб такі підприємства, як ТОВ “Екогенетикс” реєструвалися за місцем діяльності і платили податки до місцевого бюджету. Сьогодні на цьому підприємстві працює 20 місцевих мешканців, які отримують зарплату, але, на жаль, всі податки “йдуть” у Київ.
Беззаперечно, “Екогенетикс” допомагає місцевій громаді, ним виділялися кошти на газифікацію села, на заміну котлів у місцевій школі, підприємство підтримує соціальні програми села.
Однак, якщо взяти до уваги, які податки мало б сплачувати це підприємство до місцевого бюджету, Головенка отримувала б дуже значні кошти для вирішення своїх потреб.
– Що дала вам бюджетна децентралізація?
– У минулому році ми перевиконали місцевий бюджет на 380 тисяч гривень за рахунок прибуткового податку. За ці кошти ми відремонтували станцію знезалізнення води, надали субвенцію для заміни вікон у місцевій школі, замінили у ФАПі котел на твердопаливний.
– Чим закінчилася історія, коли поблизу Головенки розірвалися снаряди?
– У листопаді минулого року під час стрільб на військовому полігоні в село залетіло чотири снаряди і розірвалися. На щастя, ніхто не постраждав. Тоді на місце події прибуло керівництво полігону, людей заспокоїли, що це був прикрий випадок. У будинках селян, де вибуховою хвилею вибило шибки, військові засклили вікна.

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.