Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ГЛИБОЧИЦЬКА АМБУЛАТОРІЯ: ПАЦІЄНТИ ЗАВЖДИ ЗАДОВОЛЕНІ

У 1986 році після катастрофи на ЧАЕС в с. Глибочиця за короткий час спільними зусилями селян

та районної лікарні була збудована нова амбулаторія. Сьогодні це одна з найкращих амбулаторій загальної практики сімейної медицини Житомирського району, керівником якої вже майже 20 років є Олег Вікторович Надвірняк.
З 2002 року медичний заклад почав функціонувати як амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Амбулаторія обслуговує понад чотири тисячі мешканців Глибочицької сільської ради, яка об’єднує чотири села: Глибочицю, Березину, Гадзинку та Нову Вигоду.
В структуру амбулаторії входить педіатричний кабінет, лабораторія, акушерський кабінет, денний стаціонар, маніпуляційний кабінет та кабінет фізіотерапії. Крім того, окремо у с. Березина та с. Гадзинка діють фельдшерсько-акушерські пункти.
– У нас три штатні одиниці лікарів, але на сьогодні штати заповнені на 50%, в амбулаторії працюють три помічники сімейного лікаря, акушерка, фельдшер, лаборант, молодша медична сестра та водій. Щодня лікарями проводиться близько 40-а прийомів, – розповідає завідувач амбулаторії О. Надвірняк. – Наше головне завдання — встановити діагноз, пролікувати та надати подальші рекомендації пацієнту. У нас завжди в наявності є всі необхідні медикаменти та устаткування для первинної медичної допомоги.
Глибочицька амбулаторія сьогодні є однією з передових медичних закладів Житомирського району. У 2004 році амбулаторія брала участь у міжнародному проекті «Підтримка розвитку системи медичних стандартів в Україні». До пілотних регіонів увійшов Житомирський район. Метою пілотного проекту було поліпшення якості та ефективності надання медичної допомоги через запровадження уніфікованої методології розробки медичних стандартів, створених на принципах доказової медицини. Під час участі у проекті для амбулаторії було закуплене нове медичне обладнання, яке значно покращило роботу закладу.
З 2013 року амбулаторія бере участь у спільному проекті Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ». В рамках проекту було зібрано 167531 грн, серед яких 8535 грн – внески громадської організації «Глибочани», 77726 грн – сума, внесена Глибочицькою сільською радою, та 81270 грн – кошти, надані ЄС/ПРООН. О. Надвірняк зазначив, що за ці кошти в амбулаторію було придбано сучасний багатоканальний електрокардіограф.
– Також амбулаторію загальної практики сімейної медицини активно підтримує Глибочицький сільський голова Сергій Вікторович Сокальський, який сприяє розвитку села. В минулому році сільською радою були надані кошти на ремонт приміщення, – зазначив Олег Надвірняк.
Поспілкувавшись із жителями с. Глибочиця, стає зрозуміло, що вони цілком задоволені послугами, які надаються їм у місцевій амбулаторії.

Ірина ГАВРИЛОВСЬКА.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.