Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

Сергій КОТВИЦЬКИЙ: «БЮДЖЕТНІ КОШТИ БУДУТЬ ВИТРАЧАТИСЯ БІЛЬШ ЕФЕКТИВНО»

Інтерв’ю голови депутатської комісії районної ради з питань бюджету та комунальної власності Сергія Валерійовича Котвицького

– Сергію Валерійовичу, яким буде бюджет для району?

– У бюджеті-2016, який ми прийняли, немає програм розвитку. По суті своїй районний бюджет складається з витрат захищених статей: заробітні плати медикам, вчителям.

Як голова комісії, у прийнятому бюджеті я не знайшов складової економічного розвитку. А тому при голосуванні на комісії, яка розглядала бюджет, утримався зі своїми зауваженнями.

Сьогодні витрачання бюджетних коштів йдуть на програми, які пропонує районна адміністрація і районна рада. Є програми двох напрямків: соціального розвитку, яка передбачає поліпшення життя певної категорії людей, та економічного розвитку – це програми з запровадження інновацій, внаслідок яких бюджет має зростати. Наприклад, щоб КП “Архітектура” могло отримувати більше прибутку, необхідно отримати ліцензію на виконання землевпорядних робіт, найняти спеціалістів, і тоді це підприємство реально може приносити півмільйона прибутку, а не 14 тисяч гривень, задекларованих у минулому році. Це один шлях заробітку грошей для бюджету.

Чому ми сьогодні не можемо запровадити на території району програми, які б заохочували великий бізнес, який сплачував би до місцевих бюджетів податки? Йдеться і про великі супермаркети, і про АЗС, і розвиток транспорту.

Інший шлях був передбачений у моїй програмі електронного сервісу у медицині, яку депутати відхилили.

– Чому депутати не підтримали вашу програму?

– Ідея запровадження електронного сервісу в закладах охорони здоров’я, з якою я звернувся до депутатів, виходила з того, що в медичній сфері треба наводити цивілізований порядок.

Так, комунальне підприємство «Центральна районна аптека №118», яка налічує 9 аптек в районі, за минулий рік заробила прибутку районній раді аж 200 гривень!

Саме з цього приводу була ідея замінити паперові носії електронним сервісом у вигляді картки, котру мав би отримати кожен пацієнт районної лікарні або той, хто звертається за наданням лікарських послуг, починаючи від прийому, виписки рецептів та реалізації ліків через єдиний електронний сервіс. За таких умов можна було б чітко промоніторити, куди витрачаються кошти, чим займаються лікарі, наскільки ефективно вони лікують, наскільки наша медична галузь розвивається.

Моя ідея серед депутатів, на жаль, підтримки не знайшла. Прикро, що депутати вважають, що у нас немає у бюджеті коштів на розвиток. Хоча це не зовсім правда. Оскільки із субвенції, виділеної на медицину та освіту в минулому році, у залишку близько 3,5 мільйона гривень, а взагалі вільного залишку у бюджеті, який не був використаний – 16 мільйонів. Ці кошти, я вважаю, мали б спрацювати на розвиток, на впровадження інновацій.

– Однак ваша неприйнята програма підштовхнула до прийняття рішення про електронні закупівлі у сфері освіти і медицини Житомирського району.

– Депутати підтримали пропозицію Тетяни Парфентієвої, з якою вона вийшла на минулу сесію. Це державна програма, вона передбачає здійснення електронних закупівель комунальними установами, державними органами, органами місцевого самоврядування. Ця програма вже працює в області та у місті Житомирі і передбачає те, що у вільному доступі будь-який суб’єкт підприємництва може взяти участь у тендері на надання послуг або на реалізацію товарів, які необхідні для громади. Це дуже позитивно і правильно, адже таким чином унеможливлюються корупційні схеми.

– Що у планах комісії з питань бюджету та комунальної власності?

– Після засідання бюджетної комісії, яка передувала минулій сесії, депутати обговорювали питання використання вільного залишку бюджетних коштів і дійшли спільної думки, щоб була створена робоча група, яка б займалася розглядом та впровадженням ефективних програм з економічної точки зору. Гроші повинні приносити гроші, які б у кінцевому результаті витрачалися для потреб району. Така група буде створена до наступної сесії. У депутатів багато ідей. За минулих років такої практики, щоб депутати писали програми, рекламували їх та впроваджували, не було. Ми таку практику запровадимо, і певен, що бюджетні кошти будуть витрачатися більш ефективно.

Бюджетна комісія сформована у досить якісному складі. До неї входять депутати, які представляють соціальну сферу та бізнес, багато молодих ініціативних людей. “Старожили” районної ради та РДА не пам’ятають, щоб засідання бюджетної комісії колись тривало шість-сім годин. Поки ми не розберемося в питаннях, роботу не закінчуємо. І це гарний знак.

– Чим вмотивована ваша ініціатива щодо створення робочої групи, яка має з’ясувати, як витрачає отримані з бюджету кошти спортивне товариство “Колос”?

– Я виходив з наступного питання: чому на дитячо-спортивну юнацьку школу у Новогуйвинському, засновником якої є районна рада, витрачається менше коштів, ніж на підтримку громадської організації, у даному разі це районна організація Всеукраїнського фізкультурного товариства “Колос”? Минулого року лише на адміністрування цієї організації використано понад 200 тисяч гривень. Шо це за витрати, я поки що не розумію. Безперечно, у “Колоса” є спортивні заслуги, але депутатів цікавить, куди витрачаються бюджетні кошти. І тому я ініціював створення робочої групи, котра має розібратися в цьому питанні.

У Житомирському районі діють понад сто громадських спортивних організацій, близько тридцяти зареєстровані в самому районі. Чому ми жодним чином не підтримуємо такі організації і чому “Колос” є в пріоритеті щодо надання бюджетного фінансування?

Моя позиція зводиться до наступного: якщо є організації, котрі планують надавати послуги зі спорту дітям, іншим мешканцям району, потрібно створювати конкурентне середовище, коли б ці організації теж могли взяти участь у розподілі бюджетних коштів, і тоді вони витрачалися б на розвиток більш широкого спектру спортивних послуг.

На мою думку, у бюджеті має закладатися загальна сума на розвиток спорту та підтримку громадських організацій спортивного спрямування. А вже потім за участю депутатів, громадськості ми маємо визначати, за якою програмою і на які заходи виділяти ці кошти.

Якщо “Колос” пропагує переважно теніс, волейбол, футбол, то чому б нам не підтримати інші види спорту, скажімо, плавання на байдарках, карате, айкідо, мотоспорт…

– Чи впливає на роботу бюджетної комісії партійна приналежність тих, хто входить до її складу?

– У районній раді я представляю партію “УКРОП”, ідея і платформа якої спрямована на демократичний розвиток України. Всі ми пройшли вибори, на яких кожен представляв певну політичну силу, але вже в райраді я помітив, що депутати не акцентують увагу на своїх політичних вподобаннях і більш зацікавлені в донесенні думок свого електорату та вирішенні їхніх проблем. Тобто немає у нас поділу на “лівих” і “правих”. Мені подобається те, що і в комісіях, і в засіданнях сесій депутатами відхиляється політична складова і вони починають працювати на загальний результат.

Інтерв’ю провів

Сергій МОТРИЧ.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.