Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

В ОЗЕРНОМУ ЧЕКАЮТЬ, КОЛИ ЖИТЛОВИЙ ФОНД ПЕРЕДАДУТЬ ДО СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Ситуацію з теплопостачанням можна порівняти з дорогами.

Ми роками робили ямковий ремонт, а тепер з’ясовується, що все-таки треба робити ремонт капітальний. Для військового містечка Озерне нагальною проблемою є передача житлового фонду на баланс Новогуйвинської селищної ради. Без цього комунальне підприємство «Озерне», яке займається теплопостачанням, не в повній мірі може відповідати перед своїми споживачами за надані послуги.
Чому?
Володимир Горпенюк, директор КП «Озерне»:
– Найбільше нас турбує те, що населення невчасно сплачує за послуги з теплопостачання, сьогодні споживачі Озерного заборгували понад один мільйон гривень. Після багаторазових попереджень ми змушені стягувати кошти у судовому порядку. Протягом минулого року до суду було подано 86 позовів на суму 255921 грн., суд розглянув 77 заяв на суму 220635 грн. Через державну виконавчу службу стягнули з боржників 198821 грн.
Напередодні нового року у нас сталася аварійна ситуація на магістральному трубопроводі. Довелося залучати фахівців з метрологічної служби, які за звуковими датчиками встановлювали місце пориву. Навесні треба негайно міняти дві труби протяжністю 100 метрів, а це – 1,2 млн. грн. витрат. Проблема виникла через те, що по верху тепломережі прокладений силовий кабель, який створює блукаючий струм і впливає на ржавіння труб. З цього приводу вже звернулися в Зарічанський РЕМ щодо перенесення цього кабелю, однак відповіді від енергетиків поки що не отримали.
На балансі комунального підприємства «Озерне» є дві котельні: одна запущена у 1993 році, друга знаходиться у будівлі 1936 року. Три роки тому за кошти державного фонду розвитку на одній з котелень встановили сучасний італійський котел за 650 тис. грн. На іншому котлі за рахунок коштів Новогуйвинської селищної ради встановили нові пальники, що дозволяє економити 5% газу.
КП «Озерне» було створено у 2007 році. Відповідно до постанови Кабміну про передачу майна військових містечок до комунальної власності, був розроблений проект вартістю 22,5 млн. грн. на передачу усієї житлової інфраструктури Озерного на баланс Новогуйвинської селищної ради. За ці кошти мали привести до належного стану дахи будинків, мережі… На першому етапі наше підприємство перебрало на себе функцію теплопостачання і на цьому процес передачі завмер.
Початок на 1 стор.
У Міноборони говорили: забирайте житловий фонд, землю вам не дамо, фінансів не дамо. У які двері місцеві депутати не стукали, результату досі немає. Ця невизначеність не дає нам змоги розвиватися і в контексті прийнятих законів та рішень Кабміну належним чином виконувати свої обов’язки перед споживачами.
Сергій Нестеренко,
головний інженер КП «Озерне»:
– Ми розробили проект щодо переведення котельні, яка постачає тепло в третину помешкань Озерного, на альтернативні види палива – на деревні пелети. Цей проект вартістю 15 мільйонів гривень дозволить котельні, що поряд з будинком офіцерів, повністю відмовитися від використання газу (це 30-35% від загального споживання газу). По-друге, це значно зменшить витрати електроенергії, тому що будуть закуплені нові насоси. По-третє, вся теплотраса буде замінена на попередньо ізольовані труби. Чи буде втілений цей проект в життя, поки що відповісти складно.
КП «Озерне» опинилося у дивній ситуації. Житло в Озерному належить Міноборони, а тому ми не можемо виконати, наприклад, кабмінівські рішення щодо встановлення будинкових лічильників тепла. Сьогодні ми постачаємо тепло лише до будинку, місцеве будинкоуправління отримує плату за використання внутрішньобудинкових мереж. І тому претензії споживачів, що у когось не так тепло у квартирах, нас не обходять. Ми відповідаємо лише за зовнішні теплові мережі і надходження тепла до будинкової засувки. Намагаємося пояснити це людям, однак конфлікт триватиме, доки житловий фонд не передадуть до Новогуйвинської селищної ради. Лише у такому разі КП «Озерне» зможе повністю відповідати перед своїми споживачами за тепло у їхніх квартирах.
Є скарги на недостатню температуру під час опалювального сезону від мешканців 61-го та 60-го будинків. Причина в тому, що при будівництві цих будинків була неправильно закладена схема теплопостачання, вхідні труби та стояки там мають менший діаметр.
В Озерному автономне опалення собі забезпечили 12% споживачів, коли існував дозвіл на встановлення індивідуального опалення. Все ж таки, КП «Озерне» є природним монополістом у забезпеченні тепла для містечка та військових частин, які тут дислокуються. Кінцева мета кожного споживача – отримати якісне та дешеве тепло. Скільки тепла спожили, стільки ви за нього платите.
Після передачі житлового фонду на баланс селищної ради ми зможемо визначати перспективу нашого підприємства, брати участь у інвестиційних проектах щодо поліпшення системи теплопостачання та надання якісніших послуг на основі енергоефективних технологій.

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.