Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим

14 грудня ми відзначаємо сумну дату в новітній українській історії – День вшанування учасників ліквідації…

наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Указ про заснування цієї пам’ятної дати підписаний Президентом України 10 листопада 2006 року. Чому саме 14 грудня? 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. А саме в цей день, 14 грудня, саркофаг був зданий в експлуатацію.
yf-cf1

Ще й досі ми не можемо сповна оцінити і осмислити наслідки фатального вибуху. Чорнобиль для нас – це 3,3 мільйона чоловік, серед них понад 1 мільйон дітей, постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це понад 54 тис. кв. км території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця. Більше 350 тис. людей брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, серед них більше 20 тисяч працівників військ цивільної оборони та 6217 вогнеборців, більше тисячі з яких вже немає серед нас. Небезпечного впливу аварії зазнають або ще будуть зазнавати близько 35 млн. чоловік.

yf-1

10 грудня у Житомирській районній раді зібралися ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи з Житомирського району, щоб згадати тих, кого вже немає серед живих, вшанувати пам’ять про них та висловити пошану та вдячність тим, хто продовжує жити і працювати на теренах району. В районі зараз проживає 310 учасників ліквідації, серед яких – 71 мають першу категорію, 222 – другу, та 17 чоловік – учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ-ї категорії. Статус потерпілих трьох категорій серед населення району мають 1182 чоловіки, 562 дітей, 45 вдів колишніх ліквідаторів. У районній організації інвалідів «Союз Чорнобиль» перебувають 2829 чоловік.

gggg

Вже стало доброю традицією вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха.

На зустрічі виступили голова міської Всеукраїнської організації інвалідів «Союз Чорнобиль» В. Г. Хиля, який є одним з засновників Чорнобильського руху на Житомирщині, керівник районної організації «Союз Чорнобиль» М. Г. Поліщук, заступник голови Житомирської районної ради О. М. Білецький, керівник апарату райдержадміністрації А. Б. Ковальчук. Усі вони висловили щирі слова подяки всім ліквідаторам за їх мужність, героїзм і самовіддачу. Наша повага і шана – тим, хто щодня бореться із страшними хворобами, викликаними катастрофою. Наш обов’язок – зберегти пам’ять про героїв-чорнобильців, з увагою та чуйністю ставитися до запитань, проблем ліквідаторів аварії та їхніх сімей, надавати їм всебічну підтримку.

Найактивніші члени чорнобильських організацій у сільських радах району отримали почесні відзнаки – Грамоти та премії, подяки від Житомирської районної ради, Житомирської райдержадміністрації, а голова Житомирської районної організації Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії “За добробут та соціальний захист народу” В. О. Джигірей вручив грамоти та грошові винагороди від народного депутата України В. Й. Развадовського.

Прикрасили зібрання своїми виступами солісти аматорського гурту «Джерела» Районного будинку культури.

Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції, про ліквідаторів, які потребують гідних умов життя та якісного медичного обслуговування. Чорнобиль ніколи не стане минулим.

Нещодавно стало відомо, що наступний, 2016-й, рік 30-ї річниці катастрофи, буде проходити під знаком вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

«Приміське життя»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.