Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Навчаючи творити, ми вселяємо в дитині впевненість у своїх силах

Як зазначав Гете, дитина може з усього зробити все. Однак, для цього необхідно створити відповідні умови.

У Житомирський районний Центр дитячої та юнацької творчості ми завітали, коли там якраз діяла експозиція районної виставки-конкурсу під назвою «Зимова казка». Враження від розмаїття яскравих кольорів, дійсно штучних, оригінальних  дитячих поробок було таке, що попервах не вірилося, що все це зліплене, сплетене та склеєне руками дітей, настільки майстерними були ці витвори: новорічні ялинки з в’язальних ниток, паперу та тканини, сніжинка з вермішельних равликів,  різдвяні віночки з природних матеріалів.

Директор Центру Світлана Федорівна Лаговська розповіла, що нова експозиція представлена напередодні обласного конкурсу дитячої творчості, присвяченого Новорічним святам. У переліку номінацій  – «Дідухи»,  «Павуки та їжаки», «Новорічні прикраси», «Новорічні ялинки», «Різдвяні віночки»,  «Карнавальні маски» та «Різдвяні зірки».

  • Світлано Федорівно, а якими успіхами своїх вихованців та у яких конкурсах за останній час ви можете похвалитися?

– Нещодавно наші діти брали участь у районній виставці-конкурсі «Декоративний розмай», яка проходила 9-10 листопада на базі нашого Центру. Роботи були представлені у номінаціях розпису по дереву та розпису на склі, бісероплетіння, ліплення, штучних квітів, батіку. Всього на конкурс було представлено 60 дитячих виробів з декоративно-прикладної творчості. Призові місця у різних номінаціях посіли  учні Руднє-Городищенської, Тетерівської, Коднянської, Сінгурівської загальноосвітніх шкіл, Озерненської гімназії. Перелік можна продовжувати, і всі, хто увійшов у  першу трійку переможців, були нагороджені грамотами районного відділу освіти, інші нагороджуються грамотами та дипломами районного Центру  дитячої та юнацької творчості. Це тільки нещодавній конкурс, а взагалі змагання дітей у творчій вправності проходять з періодичністю до чотирьох разів  на місяць – два конкурси районні, два обласні, та крім творчих – ще технічні, де представлені роботи з конструювання та моделювання. Перемагаючи на обласних змаганнях, роботи учасників наших гуртків потрапляють на всеукраїнські конкурси, де отримують призові місця.

  • Хто оцінює роботи учнів на рівні району?

– Конкурси проводяться згідно з планом  районного відділу освіти та ним же затверджується склад журі. Зазвичай головою журі є директор Центру, а у його складі беруть участь в оцінюванні робіт директор Районної  станції юних натуралістів, керівники позашкільних гуртків.

  • Розкажіть, будь ласка, докладніше про тих, хто працює з дітьми, змалечку привчає їх до зосередженої, цілеспрямованої творчої праці.

– У районному Центрі дитячої та юнацької творчості працюють 22 керівники гуртків. Заняття позашкільних гуртків проходять у двох гімназіях та у школах. У Озерненській гімназії діє гурток «Полісянка», яким керує Л. Шмідтке – тут дітей навчають різноманітним видам дизайнерської діяльності. Гурток – один з кращих у районі, роботи його вихованців займають перші місця не тільки на районних та обласних, але й на всеукраїнських конкурсах. При Високопічській ЗОШ №1 працює гурток стендового технічного моделювання. Його керівник, вчитель-методист В. Дацюк – автор методичних розробок, які друкуються у науково-методичному виданні «Позашкільна освіта». У технічних видах спорту також успіхи мають і гуртківці, які займаються на базі  Озерненської гімназії, початкове технічне моделювання тут викладає О. П’янков. У Новогуйвинській гімназії працює гурток журналістики, де  ази  професії   для дітей розкриває В. Шевчук. Заняття у драматичному та фотогуртку проводить  В. Юрков, до речі,  колишній випускник Новогуйвинської гімназії. При  Сінгурівській школі гурток бісероплетіння веде Г. Алєйнікова.  Нещодавно розпочалися заняття у гуртку при Озерненській гімназії,  де діти вивчають цікаву техніку батіка під керівництвом О. Бондарчук. Також працює гурток розпису по склу, яким керує Т. Тимошенко. Нещодавно наш Центр проводив фотоконкурс – 20 кращих робіт відібрані для участі у обласному та всеукраїнському конкурсах

Гуртки від районного Центру дитячої та юнацької творчості працюють на базах Новогуйвинської та Озерненської гімназій, у Високопічській школі №1, при школах Кодні, Сінгурів, Денишів, Тетерівки. Колись гуртків на базах шкіл було більше, тепер, на жаль, виділяється менше учбових годин на гурткову роботу.

  • Цікаво, яку освіту потрібно мати, щоб викладати у творчих гуртках?
  • У нас працюють випускники університетів педагогічного профілю, училища культури – факультету декоративно-прикладного мистецтва, вчителі початкових класів. Взагалі, можна навіть сказати, що наш Центр є своєрідною кузнею кадрів – спеціалісти, які викладали у різні часи у наших гуртках, зараз працюють у обласному центрі, мають вже досвід  особистих творчих виставок.
  • У яких видах рукоділля особливо відзначаються вихованці Центру?
  • Роботи наших учнів займають призові місця у номінаціях  з ліплення, паперопластики, виготовлення ляльок, плетіння з різних матеріалів, та інших.

Взагалі участь у конкурсах загартовує дітей, має велике значення для становлення їх як творчих особистостей. Коли дитина бере участь у  конкурсах районного, обласного чи всеукраїнського рівнів, це дуже стимулює до творчості, також це підвищує рейтинговий рівень навчальних закладів, які представляють учасники конкурсів. Хочеться  подякувати за сприяння у забезпеченні умов для гурткової роботи директорам обох наших гімназій, директорам великої кількості шкіл району.

Будь-яка дитина має здібності до творчості, необхідно лише її організувати. Завдяки позашкільному вихованню можна досягти того, що

всі діти й підлітки зможуть розвивати свої творчі здібності, позитивні інтереси. І робота гуртків  нашого районного центру направлена на те, щоб підтримати та розвинути в дитині той вогник творчості, який так важливий для всебічного розвитку.

Павло Грабенко навчається у випускному класі Озерненської гімназії. З четвертого класу почав займатися у гуртку районного Центру дитячої та юнацької творчості «Полісянка», яким керує Людмила Вікторівна Шмідтке. Захоплення Павла – створення об’ємних картин з глини. Деталі картини кріпляться на мішковині, зверху покриваються лаком і фарбою – масляною або гуашшю. Зі своїми картинами Павло бере  участь у різних конкурсах, і на його рахунку багато перемог: нещодавно його картина «Імператорська квітка» на всеукраїнському конкурсі виявилася найкращою та отримала перше місце. На запитання про вибір майбутньої професії хлопець відповів, що має нахил до технічних спеціальностей, але творчість, напевно, як хобі – буде супроводжувати його все життя…

IMG_3241

Павло Грабенко навчається у випускному класі Озерненської гімназії. З четвертого класу почав займатися у гуртку районного Центру дитячої та юнацької творчості «Полісянка», яким керує Людмила Вікторівна Шмідтке. Захоплення Павла – створення об’ємних картин з глини. Деталі картини кріпляться на мішковині, зверху покриваються лаком і фарбою – масляною або гуашшю. Зі своїми картинами Павло бере участь у різних конкурсах, і на його рахунку багато перемог: нещодавно його картина «Імператорська квітка» на всеукраїнському конкурсі виявилася найкращою та отримала перше місце. На запитання про вибір майбутньої професії хлопець відповів, що має нахил до технічних спеціальностей, але творчість, напевно, як хобі – буде супроводжувати його все життя…

IMG_3229

Плетена гачком новорічна ялинка учениці 6-А класу Новогуйвинської гімназії Сабіни Гагіної братиме участь у обласній виставці-конкурсі «Зимова казка». Важливо, що модель цього справжнього витвору рукоділля дівчинка придумала сама, а не користуючись схемами з інтернету. На роботу над ялинкою пішло два тижні. Сабіна розповідає, що плести її навчила мама, і полюбляє вона це заняття ще з п’яти років. А зараз Сабіна вдосконалює свої вміння у гуртку ЦДЮТ при гімназії, керівником якого є М. Дубницька. В’яже дічинка не тільки декоративні вироби, а й предмети одягу.

IMG_3260

Олена ВАЦЕК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.