Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

Чому не збільшилась пенсія з 1 вересня?

Сьогодні пенсіонери активно обговорюють тему: чому після вересневого підвищення прожиткового мінімуму до 1074 грн. не всі отримали доплату до пенсії?
Зі зміною прожиткового мінімуму змінився не лише мінімальний розмір пенсії за віком, а й ті складові пенсійної виплати, які напряму залежать від цього мінімуму:

пенсія за особливі заслуги, підвищення ветеранам війни, мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та інвалідам – ліквідаторам аварії на ЧАЕС, інвалідам I та II групи, одержувачам пенсій у зв’язку з втратою годувальника.
Також змінилась і величина, якою обмежувалися розміри пенсій працюючих пенсіонерів (150% прожиткового мінімуму), і до яких застосовувався особливий порядок виплати з квітня поточного року. Згідно зі змінами пенсії, які не досягають 1611 грн., тепер у період роботи не будуть обмежені і виплачуватимуться стовідсотково.
Поряд з цим, законодавством не передбачено проведення доплат до мінімального розміру пенсії за віком (за вислугу років), пенсіонерам, які мають неповний стаж роботи. Тривалість законодавчо визначеного стажу залежить від часу призначення пенсії – жінкам, що вийшли на пенсію до 1 жовтня 2011 року, для повної пенсії треба було мати 20 років страхового стажу, а чоловікам – 25. Для тих жінок, які вийшли на пенсію після 1 жовтня 2011 року, мінімальний стаж має бути 30 років, а для чоловіків – 35.
Не підлягали підвищенню пенсійні виплати інвалідів III групи загального захворювання, поскільки урядовою постановою від 25.03.2014 №112 з 2014 року їх було зафіксовано на рівні 949 грн. Також були зафіксовані у сталих розмірах: додаткова пенсія чорнобильцям, підвищення дітям війни, підвищення членам сімей загиблих та померлих інвалідів війни. Це сталі величини, і зміна прожиткового мінімуму не є підставою для зміни їхнього розміру. Зважаючи на те, що чинні нормативно-правові акти містять норми щодо визначення зазначених виплат у фіксованих величинах, а зміни з 01.09.2015 були внесені лише до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», відповідно вони не підлягали перерахунку з 1 вересня 2015 року.
Підвищенню не підлягали розміри тих пенсій, які було призначено за спеціальними законами (прокурорам, суддям, державним службовцям та ін.), а також ті пенсії, які індексувались відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Щомісяця їх індексували з урахуванням рівня інфляції. Востаннє прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, змінювався в грудні 2014 року. Саме цей місяць став базовим для більшості пенсій під час здійснення індексації. На 1 вересня 2015 року сума індексації досягала 179 грн. Після зміни прожиткового мінімуму розмір пенсій було перераховано.
Прожитковий мінімум збільшився на 13%, що в грошовому вимірі становить 125 грн. Тому якщо пенсія й збільшилась на 125 грн, це не покрило виплачену індексацію у вересні. Щоб забезпечити виплату пенсії на загальному рівні, частину індексації було зафіксовано в складі пенсійної виплати – відбувся перерозподіл складових пенсійної виплати, а загальний розмір виплати залишився без змін.
Є також категорії громадян, в яких розмір пенсії перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, і до пенсійної виплати не входять складові, що залежать від прожиткового мінімуму, вони також не отримали доплат. Загалом, по Житомирському району із 17000 пенсіонерів підвищення не отримали 4095 осіб, що становить 25% до загальної чисельності.
Начальник управління ПФУ
в Житомирському районі
Людмила Голубович

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.